מיני מרכזי לא מקרר בסלון

liorlv84

New member
מיני מרכזי לא מקרר בסלון

בדירה חדשה מקבלן 5 חדרים 122 מטר בשל אילוצי תקציב התקנו מזגן מיני מרכזי wave 50p רגיל של תדיראן בחדר האמבטיה,המזגן הולך לסלון ולכל החדרים.
בחודש האחרון שהתחלנו להפעיל אותו נוצר מצב שבסלון בקושי מרגישים,גודל הסלון בסביבות ה36 מטר, בחדרים מרגישים טוב מאוד- בחלק מהם ממש קר.
בסלון יש שני שרשורים של 8" עם דקור, הורדתי את הדקור ומאז יש שיפור ומרגישים יותר טוב, זה נראה שהדקור ממש חסם את היציאה, האם מומלץ לשים במקום גריל סלוט?
אתמול היה אצלי הטכנאי שהתקין את המזגן שלדעתו מרגישים בצורה טובה את המזגן בסלון ואומר שהפתרון עבורי הוא לשים דמפרים ואם אסגור בחדרים תהיה סגירה הרמטית הרבה יותר מאשר לסגור את התריס ואז אוכל לקבל בסלון עוצמה גבוהה הרבה יותר, האם הוא צודק? האם שווה ההשקעה בדמפרים?
האם המזגן הזה באמת מספיק לשטח דירה כזו? המזגן מוציא 45000 BTU
ישנם פתרונות נוספים?
אודה מאוד על העזרה.

יוסיזיו

New member
אז בוא נתחיל מהעיקר,המזגן קטן !!! לשטח הדירה לא היה צריך

להתקין אותו בכלל.
עכשיו מענה לשאלותיך ועוד תוספות.
2 שרשורי 8 לא מספיקים לסלון חייבים 10 צול.
הדגם של המזגן הזה לא עובד טוב בתעלות ארוכות ובמיוחד לא כאשר התעלות מחוברות ליציאות הצד של המרכזית אויר המובנית.
הדקור אכן פוגע חזק בכמות האויר במיוחד במזגנים מהדגמים הללו השטוחים שלמפוחים שלהם אין לחץ סטטי גבוה.
הסלוט עדיף עליו והתריסים הישנים המאורכים הם עוד יותר טובים אבל לא כל כך יפים.
דמפרים אבל מהדגם החכם יעזרו קצת אבל ממש מעט ובמיוחד לאור 2 נקודות עיקריות וזאת לאור עבודות שאני מבצע כרגע בראש העין, התקנת מזגן באמבטיה שזו הכנת הקבלן מחייבת פתיחה עצומה של הקיר המפריד בין האמבטיה לפרוזדור ואין בשטח אפשרות לפתוח ברוחב המתאים כך שהמזגן חנוק לגמרי מבחינת האויר חוזר מהפרוזדור ,רוחב החדר אמבטיה בערך 2 מטר ו6 שרשוריים של 8 צול פחוסים קצת יתפסו לך כ 1.80 מטר ונשאר מעט מאד מקום לאויר חוזר.
מזגן כדי שיזרוק אויר חייב למשוך אויר,לא מושך לא דוחף אין 0.
פרט שני שלא הרבה מודעים אליו זה מיסתור הכביסה,תוך 10 דקות עבודת מזגן ההספק יורד בכ 25-30 אחוז בגלל החום שנוצר במיסתור.
נראה לי שחפש איש מקצוע טוב ולא מתקין שיבדוק לך את הכל אחרת זרקת כסף לחינם,אתה יודע כמה יעלה לך עכשיו להחליף הכל?? גם מזגן וגם גבס באמבטיה.
בפרויייקט שהזכרתי מעלה עשיתי את כל היחידות שהתקנתי בפרוזדור ולא באמבטיה ואת הצנרת העברתי לפרוזדור ושם שמתי יחידות של תדיראן סיילנט 55 וגם של אלקטרה המקבילים .

יוסיזיו

New member
עוד משהו לגבי היעילות והדמפרים,על מנת שהמזגן יתפקד כמו

שהוא אמור לתפקד חייבים במקביל לדמפרים ליצור מערך או סידור לאויר חוזר מכל חדר וחדר אחרת לא יעיל בכלל.

liorlv84

New member
שרשור

קודם כל תודה רבה על התשובה המפורטת.
אם אקח את השרשור 8 של הממד ואעביר לסלון ואז יהיו סה"כ 3 שרשורים של 8 זה יעשה את העבודה? לרוב הממד לא מאוייש ומשמש כחדר אורחים אז אשקול להוסיף שם עילי או מזגן נייד למקרה הצורך.
מה עוד ניתן לעשות ללא עלויות גדולות?
אם ככה אתה פוסל את האופציה של דמפרים?
הם לא יביאו לשיפור משמעותי בסלון עם 2 שרשורים בסלון אם סוגרים את מרבית החדרים?

יוסיזיו

New member
בכלל לא פוסל את הדמפרים ,הם מחוייבי המציאות אבל רק את

ה TAC910 ולא כל דגם אחר,
גם אם תביא את השרשור 8 מהממ"ד לסלון עדיין יש לך בעיה עם האויר חוזר בגלל הקיר בין השרותים לפרוזדור,היות והמזגן מדגם נמוך גם הנמכות התקרה שעשו לך הם נמוכות והכוונה בגובה בין ההנמכה לתקרה הפתח למעבר השרשורים הינו כ 25-30 ס"מ ואז אין לאויר מהיכן להיכנס למזגן ,
מקווה שיש לך פתח שרות באמבטיה אז לנסיון סגור את החלון/דלת שפונה למרפסת כביסה פתח את דלת השרות והשאר פתוחה ועם דלת פתוחה לחלל האמבטיה הפעל את המזגן שינוק אויר חופשי ותבדוק .

liorlv84

New member
עשיתי את הניסיון שאמרת

ולא היה שינוי, בסלון עדיין מרגישים ככה ככה את המזגן.
יש לי שאלה נוספת, יש שני חדרים שמרגישים חזק מאוד את המזגן והחדרים ממש קופאים, אמרתי למתקין שאולי כדאי להחליף בין היציאות שהולכות לסלון לבין היציאות שהולכות לחדרים אז הוא אומר שהתפוקה לכל היציאות היא שווה בדגם הזה, שאין יציאות קדמיות שמקבלות יותר תפוקה, האם הוא צודק?
יש לי כ80-85 מטר נטו לקירור, המזגן הזה לא אמור להספיק?

יוסיזיו

New member
המתקין לא צודק בכלל,בדגם הזה של תדיראן יציאות הצד חסומות

חלקית על ידי סוללת הקרור,אויר הכי חזק יוצא בחזית המזגן לכן המתקין שלך לא צודק.
בכל מקרה לסלון צריך 10 צול ומהחזית מזגן.
זה שיש לך 85 מ"ר נטו למיזוג לא עובד במיני מרכזי כי הוא לוקח אויר מהחלל המרכזי כלומר מהפרוזדור ולכן גם החלל הזה נחשב ,המקומות היחידים שאפשר להוריד משטח הדירה הם השרותים ומרפסת הכביסה כל השאר צרכים להלקח בחשבון וכבר הורדתי את השטחים הללו והגעת לכ105 מ"ר נטו מתוך ה 122 מ"ר.
אגב לאלקטרה מזגן דומה שם אין בעיה של זרימות אויר שונות ביציאות המזגן.

liorlv84

New member
אם ככה

אני אדרוש ממנו לפחות להחליף בין היציאות... ישפר את המצב? יש בדירה שתי מקלחות 3 שירותים ומסתור כביסה, מניח שאנחנו נשאר עם פחות מ100 מטר נטו לקירור.
הבעיה שלא ניתן לשים 10 צול כי אז אני צריך לוותר על יציאה ועל קירור של חדר או שאני טועה?

liorlv84

New member
הוספתי שוב תמונה

יוסיזיו

New member
עכשיו כדי שיהיה יותר מובן צלם תמונה מה עשו לך והיכן ממוקמים

פתחי האויר של הסלון

יוסיזיו

New member
בנוסף רוחב הקיר שרותים 2.35 השאלה היא כמה פתחו ובאיזה גובה

כדי לעבור מהמזגן לפרוזדור עם השרשורים.

liorlv84