חוות דעת לעבודת אינסטלציה לאחר שיפוץ אמבטיה+שירותים

whyso

New member
חוות דעת לעבודת אינסטלציה לאחר שיפוץ אמבטיה+שירותים

אשמח לעזרתכם,

בוצע שיפוץ מלא לחדר אמבטיה+2 שירותים שכלל צנרת ואביזרים.
היום ביצעו את התקנת אביזרי האמבטיה ויש כמה דברים שלדעתי לא תקינים.

1. בחדרי השירותים השתמשו בצינור שרשורי במקום בצנרת פלסטיק קבועה.
בחדר שירותים אחד אפשר לראות שיש בעיה של זוית אז אולי באמת אין פתרון
אחר,אבל בשירותים השניים אין בעית מקום ואפשרי להשתמש בצנרת פלסטיק
קבועה.

2. בכיור במקום סיפון שמו צינור שרשורי.

שאלותי הם:
1. האם שרשור בשירותים מקובל היום? מה קורה אם יש סתימה הרי אין קופסת ביקורת וגם זה נראה שמוחזק בלחץ ע"י גומיה. זה עמיד לאורך זמן?

2. בנוגע לברז זה נראה לי מאוד חובבני. הרי כיור של אמבטיה נסתם לעיתים תכופות (שיערות וכו) ואם אין סיפון הסתימה תיהיה בקו מים מה שיקשה על תיקון או שאני טועה?

אשמח לשמוע את דעתכם מניסיונכם בשביל שאוכל לפנות לקבלן ולדרוש תיקונים אם יש צורך.

תודה מראש

ביגלל שהוא לא תיקני

מחזיק בביתי עשרות שנים . במיטבח . באמבטיה . ועוד . בעוד 15 שנה נחליף אותו

הוא מעולה אין סתימות. אין היבצרות חלקי שומן . הכול הולך לביוף

מאגר

New member
חבל שאתה לא קורא תחקירים קרי הנדסיים ובריאותיים

אז היתה מבין מדוע משרד הבריאות ומכון התקנים פסלו את זה

רוני1955

Active member
,תסביר למה.

גם אצלי יש כזה במטבח. עובד מעולה. מאז שהרכבתי לפני שנים, אין סתימות ואין ריח. מכיוון שתפקידו היחיד של הסיפון הוא לחסום ריחות ביוב, והשרשורי עושה את העבודה, אני לא רואה סיבה לא להשתמש בו.

מאגר

New member
במחקרים שנעשו בטכניון ובמשרד הבריאות במשותף

נמתא שאחוז הבקטריות באסלות וכיורים המשתמשין בצינור שרשורי גדולות יותר מאשר בסיפון קונבנציונלי עקב צורת המבנה חלק מאותן בקטריות וחיידקים הם גורמי מחלות והרעלות למיניהן לכן לא אושר תקן ונאסר השימוש בזה.
האנסטלטורים אוהבים להשתמש בזה מאחר וזה מקצר להם את זמן העבודה ויותר זול להם בכיס אך מבחינה בריאותית הוא ממש לא טוב ולא בריא.
בנימוק לאי קבלת תקן יש את את הרציו של המחקר שנעשה וערך כשנה וחצי ומצויין בו כי המצב בתנאי מעבדה היה גרוע לא כל שכן אם ידובר בתנאי שימוש רגילים

בהנחה שנתוני המחקר

מדויקים , כלומר רמת החיידקים ( חיידק ובקטריה זה אותו דבר ) אכן גבוהה יותר בצנורות המשורשרים, אני די בטוח שאף אחד מהמחקרים בדק האם באמת באותם בתי אב בהם השרשורי קיים - % המחלות / הרעלות גבוה יותר בהשוואה ללא משורשרים.
ואכן יהי מעניין לראות קישור לאותם מחקרים.

רשר

Well-known member
מנהל
עם שרשורי באסלה במשך 20 שנה - אין לי סיבה להאמין

למכון התקנים - לך אין צורך להסביר מה קורה שם בנושאים אחרים,

למעלה