דוד שמש

shmulik88

Member
דוד שמש

אני גר בבית משותף קומה שניה ואני צריך דוד של 150 ליטר.
איזה דוד שמש כדאי להתקין שיהיה אמין עם אורך חיים ארוך,
עם תפוקת חום טובה ?

yzmot

New member
מערכת לדירה אחת בניין מגורים בין שלוש קומות

אין שותפים בחיים

הרשה לי לחלוק עלייך. הבניין שלי הינו 3 קומות

7 דירות. 2 מתוכן (הדופלקסים) הן מערכות פתוחות פרטיות. ו 5 הדירות האחרות כולל אני מערכת סולארית משותפת. הדוד במסתור הכביסה ועל גג הבניין ישנם 5 קולטים שמחוברים בטור עם משאבת הסחרור טרמוסטט דיפרציאל מיכל ההתפשטות וכו.
הזוי. מפגר. מיותר. נכון לגמרי. אבל עובדתית קיים.

yzmot

New member
מהסקר שעשיתי

כרומגן זה הרולסרוייס עדיף לרכוש באחד הכפרים המחיר יכול להגיע ל 5000 שח למערכת הסופר

להשקיע 5 אלף ש"ח

בשביל לחמם מים. כמה שנים אפשר לחמם עם חשמל. איפה הימים הקרים איפה עיבוד המים.חזוקה שעול כסף . בחשמל גג יעלה לחודש חימום 60 שקל לחודש

איך כתב גולש חיסכון פסיכולוגי

תלוי כמה נפשות בבית

כאן גולש כותב קנה להורים שלו ב5000 ש"ח דוד שמש
זוג הורים לא מגיעים ל100 ש"ח לחודש רק חימום דוד חשמל .

אני משלם לחודשיים חשמל 450 ש"ח בקיץ . לא מפעיל מזגן . ויש לי ציוד רב בבית .

אז כמה מיזה רק חמום בולייר

xfwind

New member
"אמין עם אורך חיים ארוך" - אליה וקוץ בה...

החלפתי עכשיו דוד (נמצא בחדר דוודים ומחובר למערכת סולארית משותפת).
הדוד הישן היה מעולה והחזיק 21 שנים (היצרן כבר לא קיים) - א-ב-ל הפרוק שלו העלה שהיה כבר מלא אבן וחלודה...
מכאן אני מבין שהתפקוד שלו בשנים האחרונות היה לקוי ופחות אפקטיבי משמעותית.

אז אני לא בטוח שהיינו רוצים דוד לכל כך הרבה שנים....

למה לא כדאי להתקין דוד שמש !!

מחיר התקנת דוד שמש הוא כ 4200 ש"ח. מחיר התקנת דוד חשמל - 2000 ש"ח.
צריכת חשמל ל-2 אנשים במקסימום אם הדוד יעבוד כל יום שעה - 2.5 קוו"ט * 60 אגורות=1.5 ש"ח ליום...45 ש"ח לחודש. 540 ש"ח לשנה. ההפרש בהתקנת הדודים - 200 ש"ח לשנה. נשאר 340 ש"ח שמהם אפשר לחסוך. כמה כבר אפשר לחסוך מהסכום הזה?
בחורף ממילא דוד השמש לא מספיק. בקיץ ממילא צריכת החשמל נמוכה בהרבה.
עשה לעצמך טובה, שים דוד חשמל 60-80 ליטר, כוון אותו ל-50 מעלות, ותשאיר עובד קבוע. כן, כן, הטרמוסטט יעשה את העבודה בשבילך ויכבה את החימום כשהמים יהיו חמים. ותמיד תמיד יהיו לך מים חמים.
וצאו מההיסטריה של חיסכון בחשמל בחימום המים, מי שמרוויחים מדודי השמש הם רק יצרני הקולטים ומרכיבי הדודים.
אילן.

shmulik88

Member
החישוב לא מדוייק...

זה תלוי כמה אנשים בבית ואיך הם מתקלחים....

אז אל תחבר את הדוד לחשמל,

ותשתמש אך ורק במים חמים שהתחממו מהשמש, ובימים מעוננים תתרחץ במים קרים או אל תתרחץ בכלל, ורק אז התקנת דוד שמש תהיה כדאית.
מה אנחנו עושים, ישראבלוף...מתקינים דוד שמש כדי לנצל את אנרגיית השמש אבל ליתר בטחון מוסיפים חימום בחשמל...
אילן.

למעלה