לחץ מים נמוך. חלוקת מים לא תקינה.

friends0031

New member
לחץ מים נמוך. חלוקת מים לא תקינה.

שלום,
אני גר בבית ישן שלמיטב הבנתי הבנתי לא ביצעו את חלוקת המים טוב, וכשמתקלחים ובמקביל פותחים ברז אז הזרם נחלש מאוד.
יש לי יחידה נפרדת מהבית (חדר עם שירותים) שאני רוצה לחבר אותה למים, ורציתי לדעת אם יש אפשרות לחברה לקו המים מבלי שהיו בעיות של לחצי מים לפחות ביחידה הזו. כך שיפתחו מים ביחידה זה לא ישפיע על הברזים בבית וכן ההפך.
הצינור הראשי בקוטר 32.
מאינסטלטור אחד נאמר לי שזה אפשרי ואינסטלטור אחר נאמר לי שזה לא אפשרי.
אשמח לתשובה חד משמעית.
תודה.

servplumb

New member
ככה זה שמביאים חאפרים בזול, בכל אופן

אם זו דירה ישנה כניראה שמדובר בצנרת ברזל שהקוטר שלה קטן עם השנים לכן הלחץ נמוך ואו הספיקה בעייתית

כי אכן חלוקת הקטרים כבר לא נכונה, באם מדובר בפלסטיק עם מחלק מים גם כן לא צריכה להיות בעייה בספיקה אלא אם כן צינור ההזנה מתאים למספר הנקודות בדירה.

לעיניננו אפשר לקחת קו בנפרד מהשעון ליחידה ולבצע שם חלוקה נכונה.

ולגבי המים החמים לאותה דירה צריך גם כן חיבור בנפרד זא דוד בנפרד.

בהצלחה...

servplumb (ברק) היה אצלי לביצוע החלפת צנרת בבית מקצוען!

לא כמו כל החאפרים באים זורקים לך צינורות מכסים בבטון אומרים הנה צינור חדש יש מים בברז תשלם. ממש מדייק עובד נקי לפי התקנים קטרים בהתאם לנקודות ומיקום. בידוד על צנרת חמים כמו שצריך מה שבקושי אם בכלל רואים אצל אינסטלטורים אחרים. ממליץ עליו בחום!

friends0031

New member
שמח לשמוע. מאיזה אזור הוא?

לי אין את היכולת לשלם לאינסטלטור (המצב לא הכי טוב) אבל אשמח להמליץ לאחרים עליו.
תן את הפרטים שלו.

friends0031

New member
יש גם ברזל וגם פלסטיק

תודה על המענה ברק.
הצנרת שבתוך הקירות היא מברזל ומחוץ לה מתחת לאדמה היא מפלסטיק.
הבית מאוד ישן ואין שום מחלק מים. הכל מתחת לאדמה שיש עליה בטון.
לקחת קו מהשעון כוונתך מהצינור הראשי?
שאלה נוספת, האם הקוטר של הצינור הראשי 32 תיקני?
הייתי באזור תעשייה לא מזמן ונאמר לי מהעובד שם שאם יש לי בעיות של לחצי מים זה בגלל שהצינור של העירייה לשעון שלי קטן וצריך להתקשר אליהם להגדיל אותו, זה נכון?

servplumb

New member
לא מזלזל בעובד טמבוריה כזה או אחר אבל רצוי להתייעץ עם...

בעל מקצוע.

בכל אופן הכל תקני כל עוד מדובר בצינור דרג 16 במינימום ודרג 24 במקסימום
שזה עובי דופן הצינור (יכולת לעמוד בלחצי מים - בר מים)

לא ניראה לי שיש בעיה בלחץ המגיע מהעירייה אם כי צריך למדוד את לחץ המים המגיע מהעירייה.

לגבי שאלתך באם כוונתך לחבר את יחידת הדיור ולהנות מספיקה נכונה וטובה עליך הזין את היחידה בנפרד מהשעון ולרדת בקטרים בצורה נכונה ביחידת דיור.

friends0031

New member
האמת שהתייעצתי גם עם שני אינסטלטורים

שהיו אצלי לא מזמן לתיקון פיצוץ בצינור הראשי אבל היחס שלהם לא יפה כשאין לך כסף כדי לשלם על העבודה שהם יתחילו לעבוד על זה.
מצד אחד אני מבין אותם כי זו הפרנסה שלהם והם רוצים לעשות את העבודה כדי שאני ישלם להם.
בכל אופן, איך אפשר לדעת איזה דרג הצינור?

למעלה