הצבת עמוד בגינה עבור תליית רשת הצללה

quick155

New member
הצבת עמוד בגינה עבור תליית רשת הצללה

אני מעוניין להציב עמוד מתכת מגולוונת בקוטר 3" בפינת הגינה בכדי לחבר אליה רשת הצללה.
כיצד רצוי לקבע את העמוד?

יש לי גדר מתכת כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת.
האם מספיק לחפור בור בעומק 60 ס"מ ובמידות של 30*30 ס"מ ולצקת את העמוד עם בטון?
האם בנוסף ליציקה מוכרחים לרתך את העמוד עם חיזוקים לגדר המתכת?

אשמח להמלצות/ רעיונות

רשר

Well-known member
מנהל
אם העמוד יעוגן ל 3 כיוונים אין צורך לחפור

אבל ליתר בטחון כדאי לחפור כ 30-60 ס"מ ולכסות עם חול נקי,
העומק ניתן בהנחה של גובה כללי של העמוד מעל הקרקע כ 2,5-3 מטר,
או בעברית יחס תת-קרקע לעל-קרקע "5"

אתה צריך למתוח את הרשת וזה מייצר כוח רב

בנוסף הרוח גם תייצר כוח רב , כמו שאתה חושב לעשות זה יקרוס .
צריך עמוד עם ביסוס הרבה יותר רציני . אני הייתי גם עולה בקוטר העמוד .
ולא להתחבר לגדר , לא הבטון ולא המתכת הם לא יעמדו בעומס .
תנסה גם שהרשת לא תהייה יותר מידי גבוהה ממה שצריך .
מנסיון

שיחים במרחק 50 ס"מ זה מזה?!?!

זה אמיתי? לדלל לשליש!!! ודחוף. 1.5 מטר בין שיח לשיח זה המרווח המינימאלי.
אני לא מצליחה להגדיל מספיק את התמונה כדי לראות איזה שיח זה, אבל אם זה שיחי אוג, אז לעקור. את כולם.

quick155

New member
תודה למשיבים, אוותר על התקנת עמוד, אבל מה הבעיה עם השיחים?

התמונה ששמתי אתמול היא תמונה ישנה מלפני שנה וחצי בערך, אני מצרף תמונות עדכניות שצולמו לפני מספר דקות.
את הגינה תכנן גנן שלמד עיצוב ותכנון גינות, זה היה אחד הדברים שהיו חשובים לנו כדי לוודא שהגנן אכן יודע מה הוא עושה, מתאים את הצמחים מבחינת עמידות לאזור המגורים, שילוב התאמה וכד'.
דווקא רצינו שהשיחים ייצרו בסוף גדר חיה וכך לא נצטרך את חיפוי הבמבוק והיריעה הירוקה ששמנו כדי להנות מקצת פרטיות.
אני יודע שיש לנו אוג בגינה, איני זוכר ואיני יודע לזהות אם אלה (שבתמונה) שיחי האוג או שהם נשתלו בצד השני.
אבל בזמנו כשהגנן הציע את השיח הזה, שאלנו אותו האם הם רעילים, או מסוכנים, והוא טען בתוקף שהם אינם רעילים ואף פעם לא שמע טענה בדבר כך.
אשמח לשמוע האם לדעתך יש באמת בעיה עם שיח האוג וכיצד היא באה ליידי ביטוי.
והאם הצפיפות של השיחים היא רק עיניין עיצובי, או שדווקא הרצון שלנו ליצירת גדר חיה תתאפשר ע"י שתילה צפופה כפי שביצע הגנן.

הצפיפות מוגזמת

שתי ההערות שלי אינן עיצוביות. אני לא נוהגת לתת ביקורת עיצובית, כי זה ענין של טעם וריח. זו ביקורת על שתילה לא נכונה.
&nbsp
הצפיפות של השיחים מוגזמת. זה כמו לשים 8 אנשים במכונית חיפושת VW. שיח שמגיע באופן טבעי לקוטר של מטר וחצי או שניים, פשוט נחנק כאשר מצמידים אליו שיח אחר במררחק 50 ס"מ. כבר עכשיו הם צמודים, אז דמינו מה יקרה עוד שנה. הצפיפות היא לא בעיה עיצובית ,אלא שהצמחים נחנקים, מצהיבים, מתעוותים. מפתחים "רגליים" קרחות. לא נראים יפים בכלל.
הפתרון הוא לדלל. להשאיר שיח כל מטר וחצי.
&nbsp
לגבי האוג - אני נמנעת ממנו כמעט לחלוטין. בהנחה שזו לא גינת ענק עם מרחבים ואפשרות לתת לשיחים להתנפח לרוחב אינסופי, אז אוג מכריח אתכם לעבוד בגיזום. ממש עבדות. הדבר הכי קרוב לתחליף ל"שיחי" הפיקוס.
אני אישית בעד גינות קלות לתחזוקה, שמשרתות אותנו ולא שאנחנו נשרת אותן. לא כאלה שמוציאות לבעל הבית את המיץ בעבודת פרך, או לחלופין מרוקנות לו את הכיס בתשלומים לגנן תחזוקה.
בגינה שתוכננה נכון אפשר לבצע עבודות גיזום פעם ב4 חודשים.
&nbsp
האם הגנן אמר לכם שלמד גינון בקורס? או שהוא הנדסאי אדריכלות נוף עם דיפלומה?

quick155

New member
אני לא זוכר בדיוק מה הוא אמר במדויק לגבי ההשכלה שלו בתחום,

אני מניח שלא מאוחר לרדד, 2-3 שיחים.

אגב, תופעת "הרגליים" קרחות, אם אני מבין את כוונתך, אזי מדובר שהחלק התחתון של השיח , זה שקרוב לאדמה גדל ללא ענפים...
למען האמת אני משתדל לגזום את הענפים הנמוכים ולהשאיר במכוון את 20- 30 הס"מ התחתונים חשופים.
לא מדובר בעיניין עיצובי, אלא ברצון להשאיר את החלק התחתון נקי וגלוי ולא כזה שעלול לשמש מסתור לזוחלים לא רצויים (נחשים).

אבל שוב תודה על הארות שלך, דווקה היום הצטיידתי במספרי גיזום גדולות,
הם מיועדות לפאה השניה של הגינה שאינה מופיעה בצילום, שם גודל השיחים כמעט פי שלוש מאלה שצילמתי, יתכן והשיחים שבצד השני הם שיחי האוג לאור התיאור שלך לגבי קצב הגדילה המהיר שלהם.

ערב נעים

יש לך דק?

נחשים יעדיפו להיות שם. ..
חוצמזה, רןב הנחשים בישראל הם חיות שרק תורמות לבני האדם. אוכלות עכברים ומזיקים אחרים.
הפחד מהם הוא הפחד מהלא נודע. כדאי לקרוא וללמוד, ומי שיודע לזהות צפע לא צריך לפחד מנחשים אחרים.

למעלה