לחץ מים לראש גשם

Jack Peachybutt

New member
לחץ מים לראש גשם

היי
אני רוצה להתקין ראש גשם במקלחת, 40 על 40 מרובע.
אין לי איך להסביר מה לחץ המים אצלי, כי "סביר+" זו לא בדיוק הגדרה.
רציתי לדעת, האם יש דרך לדעת אם לחץ המים בבית מתאים לראש מקלחת גדול כזה לפני ההתקנה?
שכן אי אפשר להחזיר אותו לאחר התקנה והוא עולה כ-1000 ש"ח.

ואולי גם איך אפשר לשפר את לחץ המים בבית? אמרו לי לא להתעסק עם משאבה, האם החלפת צנרת תעזור? (אני גר בבניין בן 4 קומות בקומה ה -3).

תודה לעוזרים.

Limonium

New member
זו לא שאלה של לחץ, זו שאלה של ספיקה.

צריך למדוד עם דלי כמה מים הברז מוציא לפי יחידת זמן, ולבדוק מה השינוי כשפותחים עוד ברז בבית, או מורידים מים באסלה.
הלחץ הסטטי, כלומר כשהברז סגור הוא פחות קריטי, מה שחשוב הוא הלחץ הדינמי, או בשפה פשוטה כמה לחץ נשאר בצנרת כיש ברז פתוח.
מד לחץ עולה חמישים שקלים בחנויות העוסקות בציוד פנאומטי. אולי מד לחץ לשימוש ביתי יעלה פחות.
ישנן חנויות אשר משכירות מד לחץ תמורת שקלים בודדים.
&nbsp
לשאלות כמה מים צורך ראש המקלחת, ומה הלחץ הדרוש עבורו אינני יודע את התשובות.
&nbsp

לשאלתך

בהמשך לדברי limonium

בתיאוריה,
אם לחץ המים בכניסה (של הבנין או של הדירה) מספיק, ומה שמקטין זה הקוטר, אז צנרת בקוטר רחב יותר תאפשר ספיקה גבוהה יותר.
בנוסף, גם אורך הקו משפיע קצת, יש אובדן עומד בגלל החיכוך.

במפרט של האביזר אמור להיות כתוב מה הספיקה שלו בלחץ נתון. אם זה דורש יותר ממה שיש אצלך בכניסה לדירה, אז הוא לא מתאים.

אגב, כתבתי כאן כבר עשרות פעמים, שלדעתי במדינה שלנו, לפחות עד שיהיו מספיק מים מותפלים בזול, צריך לאסור על מכירת או יבוא ראשי גשם גדולים שבחצי שעה מחסלים חצי כנרת…

(מתנצלת אם הדיעה שלי מרגיזה אותך)

Limonium

New member
מיכל עושה רושם שאין קשר בין עלות ייצור המים המותפלים לבין

עלות השיווק.
אני לא בטוח שזה נכון לכפות על האזרח לא לפתוח ברז. אנו חיים בחברה קפיטליסטית. ירצה יקנה, לא ירצה לא יקנה.
המדינה צריכה לספק את הסחורה, הבחירה אם להשתמש או לא היא של האזרח.

זה כבר ויכוח פילוסופי

מצד אחד,
המדינה משקיעה המון כסף (שיצא מהכיס שלי ושלך) כדי להלחם בבזבוזי מים: מחלקים חסכמים, תשדירי מתקלפות למיניהם בטלויזיה, ומחירי המים עולים. חקלאים מיבשים שדות ופרדסים, ואנשים מיבשים מדשאות בגלל "עודף אחריות אישית" (מיותרת, לדעתי), לישובים עירוניים אסור להשקות בין חודשים מסויימים וכו' וכו' וכו'. מדיניות של חסכון.
ומצד שני,
המדינה מאפשרת לאנשים לבזבז מים בכמות בלתי סבירה. (שים לב שלא אמרתי "לא לפתוח ברז" ואפילו "לא להתקין ראש גשם" אלא התנגדתי לראש גשם גדול במיוחד) .
אז צריך פה עקביות. צריך להחליט. אי אפשר מצד אחד תשדיר מתקלפות יקר, ומצד שני שאנשים ישפכו חצי כנרת במקלחת אחת.

ואם הוחלט לחסוך - אז לכפות את זה.
זה לא מוצא חן בעיני כולם? אז מה?! גם לי מתחשק לנהוג בכביש 150 קמ"ש או לבנות עוד קומה מעל הבית שלי, ואוסרים עלי. (בצדק).

למעלה