תתפרעו חופשי. נניח שמוכרים דירה כחלק מירושה.

מחשבות

New member
תתפרעו חופשי. נניח שמוכרים דירה כחלק מירושה.

הדירה מוזנחת מאוד ומצריכה שיפוץ המתחיל בקווי מים חמים חדשים, צביעה כללית ואולי אפילו ריצוף בכל הדירה. הדירה הוערכה לפני כשנה וחצי בכמיליון שקל והיא מצויה באזור מבוקש בחלק הישן של פ"ת (אורלוב).
האם שווה לשפץ ובכמה זה יבטיח/יעלה את מחיר הדירה, או שכדאי למכור ככה ולחסוך שיפוץ?

לדעתי הלא קובעת , שיפוץ עמוק לא כדאי

רק שיפוץ קוסמטי , נקיון צביעה ומקסימום הדבקת ריצוף .
פרסם את הדירה תרגיש מה מצב השוק ותפעל בהתאם
ראה גם מחירים של דירות אחרות בסביבה שהן במצב טוב

מחשבות

New member
הבעיה היא, ששיפוץ קוסמטי לא אפשרי בעיית דליפת

המים החמים אינה קוסמטית והריצוף הקיים כבר מודבק וחלקו מתפרק.

תצבע, תקן הריצוף באופן מקומי

ותנסה למכור , לא ילך תעשה את היתר .
החלפת צנרת לא יקרה כ 5000 ש"ח אבל תגרור גם החלפת ריצוף .
שוק הדיור הוא שוק של מוכרים .

מחשבות

New member
אם היית רואה את מידת הנזק לחדר הרחצה היית מבין

עד כמה צריך להוציא שם הרבה כסף. שיפוצניק העריך כ-75,000, כולל קילוף הריצוץ וריצוף מחדש. השאלה היא, איך זה מאזן לטובה את המכירה העתידית או שלא.
אם השוק הוא של מוכרים, זה טוב?

מחשבות

New member
לפני יש לי וזה מלפני שנה וחצי. העניין הוא גם מי

מהיורשים, שלושה, יעקוב אחר הביצוע ועוד זוטות כמו עד כמה לשפץ.
אבל השאלה העיקרית היא הכדאיות. הרי תמיד מראים בטלויזיה את ענבלור המתפעלת מהשיפוץ של גלאמין ואומרת שעכשיו המחיר יהיה יפה במכירה.

וראי מה קרה

לה? לענבלור. ויש לשער שהקונה יביא מומחה מטעמו לבדוק נזקים /ליקויים קיימים ובוודאי שיוריד את המחיר עוד יותר ממחיר השוק, או שלא יקנה.
בכל מקרה לדעתי את צריכה להכנס לפורומים של שמאות ולהתייעץ שם. בנוסף בדקי באזור עלות דירות שלאחר שיפוץ . וזה יתן לך (אולי) מושג קל על ההפרשים.

מתנצל על השחמוש בלשון נקבה

משום מה הנחתי שהכינוי "מחשבות" מתאים למין הנשי ,הידוע כחושב טוב יותר מאתנו

תשלח את השיפוצניק לכל הרוחות

שיפוץ כללי של חדר רחצה כולל הכל 25000 ש"ח
חדר רחצה בגודל נורמלי ולא בריכת שחיה ובלי ברזים מזהב .

מחשבות

New member
סליחה שאני לא מיומן בזה. ציינתי שלדעתי ההרס

כל כך נרחב שאפילו אם זו רק הזנחה, צנרת מים חמים, ריצוף וכלל חדר האמבטיה יהיו חייבים בהחלפה.

כלל אצבע - שיפוץ לעולם לא יחזיר את עצמו במכירה

אלא אם כן אתה עצמך השיפוצניק.
כלל אצבע נוסף - שיפוץ תמיד יעלה הרבה יותר מההערכה הראשונית, תמיד יש הפתעות והוצאות שלא חשבת עליהם מראש.
ולא לדבר על העלויות הסמויות של השיפוץ שלא מתומחרות - ביזבוז הזמן שלך וגם העיכוב במכירה שבמהלכו הדירה עומדת ריקה.
בקשר לתוכניות השיפוץ (תוך 48 שעות !!! , ממש כמו בחיים האמיתיים) וההערכות של ענבל אור לפני ואחרי, לא אדבר על ענבל אור עצמה ומה שאני חושב עליה , אבל שים לב ל"רמה המקצועית" הגבוהה בתוכניות האלה שבהן אף פעם לא מדברים על החלפת צנרת וחשמל (שהם חובה כמעט בכל שיפוץ של דירה ישנה) וגם קוראים להפרש שבין ההערכה לפני ואחרי בשם "רווח" מבלי לקחת בחשבון את עלות השיפוץ עצמה. מה שמעניין בתוכניות האלה זה עיצוב הפנים שמשנה את פניה של הדירה, אבל הן חלשות מאד בניתוח השקעה וכדאיות כלכלית.

Nirwood

New member
אתה אשכרה חושב שבתוכניות האלה הם משפצים ב48 שעות?

זה חרטוט לקהל הצופים, השיפוצים שם לוקחים במינימום בין שבוע לשבועים.

הם לא מתעסקים עם חשמל ואינסטלציה בשביל לחסוך עם עלויות, הם בסה"כ עושים ריצוף וצבע, ומביאים ריהוט באופן זמני כדי שיצטלם טוב (אח"כ מפנים הכל).

אותי הכי מדהים הציפורניים המטופחות, והחולצות הלבנות

אי אפשר להרוס קיר בדפיקות פטיש של מישהו ששוקל 55 ק"ג.
אם הוא עושה את זה, איכשהו, אין מצב שהציפורניים שלו ישארו שלמות, נקיות, מטופחות עם לק אדום מושלם.
ובטח לא שהחולצה תשאר כל כך לבנה.
אבל תמיד יש להן כתם "אבק" לבן משורטט בקפדנות על הלחי. (בטח הוא גם בריח ורדים.)

וברצינות: סגירת מרפסות מהיום למחר, בלי היתרים ובלי התנגדות שכנים, שבירת קירות שלא עובר בהם אפילו צינור אחד, אין מגבלת תקציב - כל זה אשליה.
הדבר היחידי שלא אשליה הוא קידום המכירות: שיראו טוב את החנויות, שישמעו היטב מי מתקין ומספק את הוילונות, הטפטים, התאורה, הג'קוזי. שהלוגו על הסירים יצטלם טוב טוב פעם ב5 דקות. (אופס, סליחה, זה כבר שייך לתוכניות הבישול...)

אם יש למישהו ספק, כל מי שמצולם בתוכנית משלם, והרבה מאד. אני יודעת כי פנו אלי להשתתף... כמובן שלא הסכמתי לשלם שקל ...

יוסף1115

New member
אהלן

שלום לך . שמי יוסי ואני חברת ל.ש. ה ואני מתעסק בשיפוץ ובבנייה . גם אני מאזור פתח תקווה ואני יותר מאשמח לקפוץ ולתת לך הצעת מחיר ישירה

למעלה