האם קיימת הגבלה לתהליך הפונדקאות

שירולה3

New member
האם קיימת הגבלה לתהליך הפונדקאות

מעניין אותי לדעת אם יש הגבלה למס הפעמים שעושים תהליך פונדקאות בארץ.. אם מישהו רוצה לעשות 3 פעמים תהליך זה אפשרי בעקרון? מעבר לכך שהוא בטח יתרושש ויגור ברחוב :)
תודה על התשובות

nabo86

New member
פגשתי בכנס מישהי שעשתה 3 פעמים את התהליך

לא יודעת אם כולם בארץ- השתמע שכן......

מירבי*

New member
הגבלה

ההגבלה היא על מספר הילדים ולא על מספר התהליכים.
זוג שעשה 2 תהליכים ובכל אחד נולד להם ילד אחד יוכלו לעשות תהליך נוסף.
זוג שעשה 2 תהליכים ובאחד מהם נולדו תאומים ובשני ילד אחד לא יוכל לעשות תהליך נוסף.

בהצלחה

שירולה3

New member
תודה .אז ההגבלה היא על 3 ילדים סך הכל?

מכלל תהליכי הפונדקאות? רק מוודאת שהבנתי
נשמע הגיוני. תודה

מירבי*

New member
מספר ילדים

ההגבלה היא על מספר ילדים ולאו דווקא מתהליכי פונדקאות.
עד 3 ילדים.

מחכה1

New member
ממתי מדינת ישראל מגבילה ילודה?

יש לכך בסיס / הצדקה משפטית?
מסקרן אותי לדעת, ומקומם. אם כבר לזוג יש את היכולת לעבור תהליך שלישי (לילד רביעי) ומשום מה רוצה לעשות זאת בארץ, על סמך מה המדינה שולחת אותם לחו"ל?

מירבי*

New member
הגבלת ילודה

המגבלה מגיעה מתוך הרצון להשאיר פונדקאיות לזוגות חשוכי ילדים או זוגות עם פחות מ-3 ילדים.
מכיוון שאין מספר בלתי מוגבל של פונדקאיות היה צריך לתעדף למי מאשרים ולמי לא.

מחכה1

New member
כלומר, זו קביעה לא חוקית בעליל.

זו טענה מפוקפקת ביותר (גם אם נשים את עניין ה"יש לך כמה ילדים ולי אין" - שלחלוטין לא ראוי בעיניי, מאחר וילד אחד לא "מחליף" ילד אחר/נוסף), במיוחד בהתחשב בכך שכיום גם דתיות וגם נשואות (וגם דתיות נשואות) משמשות פונדקאיות.
מעניין אם יהיה זוג עם מספיק כח (וכסף) לפתוח על זה בג"ץ.
&nbsp
&nbsp

nabo86

New member
יכולה להבין

שמעי- האמת שזה תהליך שהוא גם ככה קשה- לעבור שני תהליכים מתיש - שלישי - נשמע לי עוד יותר מתיש- וגם כלכלית.
ובכל זאת כן צריך לחשוב על כאלה שלוקח להם המון זמן לאתר פונדקאית..... ואני חושבת שאם יש מישהו גם כלכלית וגם נפשית שממש ממש רוצה- שיגיע קודם כל לגשר של השלישי- ואז יחשוב על זה. אני חושבת שהרוב לא יצליחו לעמוד בזה פשוט.....
ושוב גם צריך לחשוב על עוד כאלה שאין להם ולו ילד אחד.....

מחכה1

New member
שמת לב למשפט "ולאוו דווקא מפונדקאות"?

ועם כל הכבוד, זוג עם 3 ילדים (או כל מספר ילדים אחר) שרוצה ילד נוסף לא לוקח כלום מזוג שעדיין ללא ילדים.
זה כמו לקנא ולשנוא כל אשה ברחוב שבהריון בזמן שהטיפולים אצלך נכשלים (תחושה נורמלית ומובנת, אבל יש חתיכת מרחק בין - "אני מקנה בך" לבין "אמנע ממך את ההריון הזה עד שאשיג את שלי")
אם אני לא טועה, היה הרבה רעש סביב העניין הזה של זוגות עם/ללא ילדים לפני שנתיים בערך, כשהוועדה דחפה זוגות עם ילד אחד "אחורה בתור" וקידמה זוגות ללא ילדים. בסוף הפסיקו עם זה, וכיום דנים בתיקים בסדר שבו הם מגיעים - רק כי היתה התנגדות לנוהל הזה.
עוד אוסיף, שכיום אין שום סיבה שייקח "הרבה זמן" לאתר פונדקאית. פעם אכן תקופת ההמתנה בחוזים מול המרכזים הגדולים היה סביב ה- 18 חודשים, היום זה לא כך.
&nbsp
שורה תחתונה, אני מסכימה שהסיכוי שיהיה זוג שייקח את זה לבג"ץ הוא קלוש - למה לשבור את הראש כשאפשר לעשות תהליך בחו"ל?
זה הניצול לרעה בסמכות (המוגבלת!) של הוועדה לקביעת "חוקים" חדשים שמקומם.
אבל היי, זה לא חדש. בישראל, שיטת המצליח - לרוב מצליח.

למעלה