לא מבינה מה הכוונה למתווכים

keren10010

New member
לא מבינה מה הכוונה למתווכים

שלום
שמי ק נשואה 7 שנים ללא ילדים , ותיקה מאד בקטע של טיפולי פוריות אך חדשה בקטע של פונדקאות.
לצערי אני נמצאת בשלב הבירורים הראשונים על פונדקאות וכפי הנראה יהיו לי המון שאלות לכן היום נרשמתי לפורום הנחמד הזה.
מסיבות שלי אני ובן זוגי כבר החלטנו שנעשה את הפונדקאות עם פונדקאית מחוץ לארץ כי לנו זה מאד מתאים מהרבה בחינות אישיות.כניראה באוקראינה או גאורגיה.
כבר התחלתי להכיר בגוגל את המרכזים השונים ולהבין את המחירים.
הבנתי שלכל אחד יש יתרונות וגם חסרונות.
וגם הבנתי שיש כזה דבר מתווכים ולא מתווכים בשלב זה אני לא מצליחה להבין
מהפרסומות של המרכזים מה זה ומה ההבדל?
מאד אשמח להסבר
תודה מראש

גיי J

New member
היי קרן

מתווכים כשמם, מתווכים בייניכם לבין הפונדוקאית ומשם הכול באופן עצמאי. כמובן שהתשלום הוא זול יותר.
חברות אחרות כגון מנור שעושים בגאורגיה מלווים אותכם לאורך כל התהליך בחו"ל כולל רופאים ישראלים שטסים לבצע בדיקות ולאחר הלידה המיוחלת מקבלים דירה עד לקבלת האישור לחזור לארץ.

אין ספק שמתווכים הרבה יותר משתלם כלכלית, אך אני אישית לא הייתי רוצה להסתדר לבד בארץ זרה כשאני לא מכירה את השפה ואת ההתנהלות.
שיהיה בהצלחה

ההבדל בין מתווכים ללא מתווכים

רוב הסוכניות בארץ שמציעות פונדקאות בחו"ל פועלות מול סוכנות מקומית בחו"ל הפועלת מול מרפאה מקומית והם למעשה מתווכים בין הזוג לבין הסוכנות בחו"ל שמתווכת מול המרפאה.
יש חברה אחת שידוע לי עליה שאינה פועלת מול סוכנות מקומית שם אלה מחזיקה בעצמה גם צוות מקומי שם ושולחת צוות ישראלי לביצוע הפרוצדורות הרפואיות.
השליטה על התהליך קשה יותר דרך המתווכים ומניסיון לפעמים זה מרגיש כמו טלפון שבור! אתה שואל שאלה והיא עוברת מהסוכנות פה לסוכנות שם ששואלת את המרפאה והתשובה עוברת את אותו המסלול ולפעמים מגיעה באיחור או לא ברורה וגם בדיקות רפואיות נישלחות במייל ומועברות לרופא פה מבלי שבדק את הפונדקאית בעצמו.
יש הבדלי מחירים בין שתי השיטות (שליחה של צוות מפה לשם יקר...).
מניסיון -החשוב מכל זה שבמיקרה חירום - היכולת של מי שהוא רק מתווך לסייע אינה משתווה ליכולת של מי שמחזיק צוות מיומן ומנוסה שמורכב גם מישראלים וגם מקומיים.
בהצלחה.

דנית150

New member
הכי חשוב זו האחריות.

תיווך זה שהסוכנות היא הגוף המתווך בין הזוג לבין הפונדקאית
ואותו דבר בין הזוג לבין המרפאה והרופאים שבאותה מדינה מתבצע ההליך.
סוכנות פונדקאות מתווכת מורכבת מצוות של של 5-6 אנשים ולא צריך יותר כי את כל ההליכים מבצעים אנשים חיצוניים.
לכן הפונדקאות באמצעות מתווכים זולה יותר והרווח של המתווכים גדול יותר
ויש אנשים שלא איכפת להם וזה מתאים להם בלי בעיה למה לשלם יותר? או כמו שישראלים אומרים למה לצאת פראייר?
אבל אם חס וחלילה מתעוררות בעיות בריאותיות לעובר או לפונדקאית או בעיות בירקרטיות פה מתחיל הסרט.
המתווכים לא אחראים! הם רק מתווכים! הרופאים לא שלהם! הקליניקה לא שלהם!
העו"ד לא שלהם! הדירות לא שלהם! הכל אנשיים מקומיים של אותה מדינה. ואז שמתחילות בעיות, האחריות מתחילה להתגלגל כמו כדור בין כולם. והיו לא מעט מיקרים שנגמרו רע ובמחיר של פעמיים פונדקאות.
לסיכום פונדקאות דרך מתווכים זולה יותר אך מסוכנת יותר
כמו הפתגם המפורסם מה שזול עולה אח"כ ביוקר.
אגב אף סוכנות לא מצהירה שהיא מתווכת אז נסי להבין מתוך מה שכתבתי
בהצלחה

keren10010

New member
מהניסיון שלכן אז על מי אפשר להגיד בביטחון שהוא לא מתווך ?

keren10010

New member
טוב תאחלו לי בהצלחה. חתמתי במנור

נפגשתי איתם ועם עוד סוכנות אחת שעושה בגאורגיה
ונפגשתי עם סוכנות שעושה את התהליך בקייב.
המחיר באמת יותר יקר כמו שהזהירו אותי לפני
אבל זה נראה לי הכי נכון לצאת איתם למסע
מנור הרשימו אותי הכי הרבה מבחינה מקצועית
וגם די הבנתי למה אצלם יותר יקר מאחרים זה לא סתם.
אמרתי לעמי מנור: אני נותנת לכם את הדבר הכי יקר לי העוברים שלי.
ועמי ענה "אני מבטיח ממנור לא תצאי בלי ילד"
זהו גורלי בידיים של מנור. מקווה לטוב.
אני ימשיך לעדכן.

דנית150

New member
עשית את הבחירה הנכונה, מאחלת לך המון הצלחה.

אני בעצמי אחרי 2 תהליכים מוצלחים במנור
ויכולה לאשר שמה שמנור מבטיח הוא מקיים !!!!!
ובקשר למחיר, אני חושבת שאם כבר מגיעים לפונדקאות
לא מחפשים מציאות וסיכונים כמו האישה שפרסמה פה לפני כמה
ימים את הסיבוך שלה עם הסוכנות הגאורגית care surrogacy georgia
עדיף לשלם קצת יותר ולתת למקצוענים לעבוד ולישון בשקט

למעלה