פונדקאות - אצל נשואות

eelahat

New member
פונדקאות - אצל נשואות

כתבה שפורסמה בישראל היום לגבי פונדקאיות נשואות.

בעמוד 25 בלינק של המהדורה הדיגיטאלית:
http://digital-edition.israelhayom.co.il/Olive/ODE/Israel/Default.aspx

או בקובץ המצורף

מה דעתכם?

platti

New member
מכבדת כל איש/ה באמונתו/ה, עם זאת....

יש על מי לסמוך (מבחינה הלכתית). נכון, יש רבנים שאוסרים (פונדקאות בכלל או פונדקאית נשואה בפרט) אך יש גם רבנים שמתירים...
מעצבנים אותי מאוד הדברים שאומר הרב בורשטיין כנימוקים לאי התרת פונדקאות לנשואות.
הוא מדבר על ילדי הפונדקאית שרואים את אמא בהריון ולא מבינים לאן נעלם התינוק אחרי 9 חודשים. מה הקשר לפונדקאיות נשואות?? גם לפונדקאיות רווקות יש ילדים! והילדים (לא משנה אם הם של נשואה או חד הורית) יודעים טוב מאוד לאן "נעלם" התינוק. לאמא ואבא שלו! הרי אנחנו רק שמרנו עליו... הפונדקאות היא אחד משיעורי החסד הגדולים ביותר שזכיתי להעניק לילדי.
והוא ממשיך בסיפוריו על בעלים שלוחצים על נשותיהם שיהיו פונדקאיות בשביל לסגור משכנתא?!?!?!!?!?!?!?!?!!?
האם כבוד הרב עבר פעם אבחון על מנת לשמש כפונדקאית? האם הוא עבר את הועדה? את הבדיקות? האם הוא מצוי בזוגיות? האם בזוגיות שלו אחד הצדדים יכול לכפות על הצד השני משהו על מנת לסגור משכנתא?
אני לא טוענת שזה לא יכול לקרות, אבל בדיוק בשביל זה הוקמה ועדה נכבדת שמטרתה לבחון (בין השאר) שהפונדקאית נכנסה לתהליך מרצונה החופשי...
כל הדברים האלו הם כלל לא נימוקים הלכתיים!! הן דעות אישיות, קדומות, ושוביניסטיות שמולן אני יכולה להעיד מניסיון שדווקא היותי נשואה נתן לי כוח, תמיכה, עזרה ובכלל- נכנסנו לתהליך הזה כמשפחה.

מחכה1

New member
כתבה צהובה ומבישה

שרק מראה את הבורות ואת הדעות הקדומות של הרב.
דווקא ממכון פועה הייתי מצפה ליותר.
&nbsp

אצילה 555

New member
משהו חשוב בעיניין הנ"ל

אני ובעלי על סף פירוק החבילה לצערי..
הפונדקאית שלי היתה נשואה
ומסתברר שברגע שפותחים תיק ברבנות הילדים האלה נחשבים כממזרים
שימו לב!!!

מחכה1

New member
ממש לא.

ואם כך נאמר לך אז אני מציעה שתפני למי שמתמצא ויוכל לעזור לך.
&nbsp

מירבי*

New member
טעות

אצילה, אין לי מושג מי מסר לך את המידע הזה אבל במדינת ישראל יש חוק ולפי החוק ילד שנולד מפונדקאית נשואה לא נחשב ממזר.
אני מכירה באופן אישי זוג שהתגרש אחרי התהליך ולא אמרו להם דבר כזה.

יש בזה משהו

אם הגירושים מתקיימים אחרי שהתינוק נולד אז הילד לא נחשב ממזר
אבל אם זה כשהפונדקאית בהריון או לפניי ... אז זה בעייתי...

נשמע ממש תמוה

גם אם אתם מתגרשים עדיין הגרוש שלך הוא האבא - בטח מבחינה גנטית, וגם מבחינה חוקית. אין לילדים שום קשר חוקי לפונדקאית, ברגע שהיא ילדה האפוטרופסות עברה למדינה, אין לה שום קשר חוקי לילד..וברגע שאתם קיבלתם צו הורות אתם ההורים של הילד וזה לכל החיים, ואין שום דבר בעולם שישנה את זה!
אני מצטערת מאוד על מה שאת עוברת, אבל נראה לי שמישהו מנסה להפחיד אותך. תהיי חזקה, ותזכרי שלא משנה מה יהיה בתהליך הגירושין, אתם ההורים החוקיים של הילדים ולא מעניין את אף אחד שהם נולדו בתהליך פונדקאות.

MAMALYPAZ

New member
בור ועם הארץ בשם השם

ה"רב" הזה צריך ללמוד מהי הגדרת ממזר.
העובר לא של היולדת
הוא של ההורים שלו

מביש מזעדזע מחריד ומה הוא מתערב בכלל
וממתי פונדקאות היה "טרנד"

שיקרה האדון ה"רב" בנת"כ קצת ויראה את הפונדקאיות של התנ"כ ואת השפחות ואת הזונות ואת הרוצחות שילמד.

שילך לעבודה נגיד ,ישלם מיסים ואז לא יהיה לו זמן לטמטומי שכל כי לטמבל הזה יש עודף זמן לחשוב דברים מפגרים ולשחק בחיים שלנו

גועל נפש חבל ששמתם את זה בכלל.

למעלה