עובי הרירית אצל פונדקאית

Lady_in_Red

New member
עובי הרירית אצל פונדקאית

שלום לכולן,
אני מועמדת להיות פונדקאית, אם ל2, הריונות רגילים
בעיצומן של בדיקות לקראת פונדקאות התברר שרירית הרחם שלי דקה מדי 4.5 מ"מ(מחייבית שיהיה לפחות 7), יש השארה שגרידה להוצאת שאריות שיליה אחרי לידת הילד השני שלי פגעה ברירית. נכון לעכשיו אני בבירורים מול רופא נשים מה עושים במקרה כזה ואיך מתקנים
ובגלל זה בינתיים התהליך נפסק, נמצאתי לא מתאימה
השאלה, אם אני אתקן את מצב הרירית - האם אוכל לנסות שוב להגיש את מועמדי להיות פונדקאית?

eelahat

New member
פונדקאות אחרי גרידה

אפשר בהחלט להבין את הועדה שפסלה. לפונדקאות מחפשים מישהי שהלידה האחרונה שלה הסתיימה בלי סיבוכים.
נסי לחשוב על אמא מיודעת שעברה המון טיפולים המון מכשולים - היא מעונינת שהתהליך יצליח הכי טוב והכי מהר. למה להחליף את המערכת הלא טובה במערכת אחרת שכנראה גם כן לא טובה? כמו כן יש בנות שלא מצליחות להרות בגלל נושאים כאלה של הדבקויות ברחם (לפעמים אשרמן) מגרידות, מהפלות או משאריות של שיליה...
יש כל כך הרבה מכשולים כי רוצים את הכי ופשוט כדי ששני הצדדים לא יתאכזבו ויסבלו בדרך ויצאו בידים ריקות.
כל הכבוד על כוונותיך אך צר לי.
כמובן במידה ותרצו עוד ילד ותכנסי להריון בקלות יש מצב שהתשובה להיות פונדקאית תהיה חיובית אך שוב - רק במידה ותרצו עוד ילד :)
בהצלחה ושוב - כל הכבוד. ממש כל הכבוד עבור כל מי שרוצה לעשות תהליך לא קל כזה.
נ.ב - הקריטריונים של הועדה מאוד נוקשים. אין לקחת זאת ללב. זה רק לטובתך!

Lady_in_Red

New member
כן זה מובן לי

אבל במידה וארצה עוד ילד ונניח אכנס להריון ואלד לידה רגילה. אני כבר אוטומאטית אהיה לא רלוונטית לפונדקאות ניתן עד 2 לידות לא?

eelahat

New member
ניתן עד 4 הריונות, כלומר ניתן שיהיו לך 3 ילדים... בהצלחה

בטופס מספר 7 של הוועדה רשום כי "מצבים בהם לא תאושר מועמדת לאם נושאת- 1 .עברה 4 לידות או יותר..."
לינק לרשימה המלאה:
http://www.health.gov.il/DocLib/pon_tofes7.pdf

למעלה