פונדקאות ביוון

omnama

New member
נשמע מעניין עבור מי שאינו יכול לעשות זאת בארץ

יחד עם זאת חשוב לראות שהמחיר אינו שונה בהרבה מהמחיר בארץ (למי שמחפש פתרון אחר בשל עלויות) ובכתבה הציגו בצורה מטעה:
מה סדרי הגודל של העלויות? "באוקראינה העלות היא החל מ-40 אלף דולר, בארה"ב 105 אלף דולר (למסלול גרנטי), בישראל העלות היא כ-250 אלף שקל וביוון - החל מ-65 אלף דולר".
החל מ 40 אלף דולר (אוקראינה) = כ 151 אלף ש"ח
החל מ 105 אלף דולר (ארה"ב) = כ 396 אלף ש"ח
החל מ 65 אלף דולר (יוון) = כ 245 אלף ש"ח
ישראל - כ 250 אלף ש"ח.

pundekautk1

New member
יוון

אני לא מבינה למה זה כ"כ יקר ביוון. עם עלות כזו עדיף לעשות בגיאורגיה. איזה יתרון יש ליוון? חשבתי שמסלול חדש יוריד גם עלויות.

omnama

New member
יכול להיות שהיתרון כאן אינו בעלות אלא בקהל היעד

אם ניתן יהיה לעשות מסלול לזוגות חד מיניים ביוון, גם אם העלות תהיה כמו בארץ או מעט יותר - היתרון יכול להתבטא בקרבה היחסית ובעלות הטיסות...

pundekautk1

New member
כן אבל

זה מיועד לסטרייטים, אם זה היה לחד מיניים ברור שהיה כאן יתרון מובהק.
מה שקורה בינתיים זה שנפתחים עוד מסלולים, ההיצע גדל והמחירים לא יורדים. זה מאוד מתסכל. לא הגיוני שעלות פונדקאות ביוון תהיה כמו בארץ. וברור שהחברות השונות במסלולים השונים בחו"ל מנצלות את זה שגם לסטרייטים מאוד קשה לעשות בארץ בשל בירוקרטיה ומאמירות מחירים - כולן רואות בזה עסק כלכלי בראש ובראשונה.

omnama

New member
גם כשעושים פונדקאות ללא תיווך, בארץ, העלויות גבוהות

פונדקאית
עורכי דין
פסיכולוג
ביטוח חיים
"קופה קטנה" להוצאות שוטפות
עלויות של מקרים חריגים שנכנסים להסכם (ומקבלים אותן בחזרה במקרה שלא היה צורך כמו קיסרי, תאומים, בדיקות חריגות כמו היסטרוסקופיה וכו)
קופה לטיפול פסיכוסוציאלי עבור הפונדקאית ובני משפחתה (גם זה כסף שחוזר למיועדים לאחר 6 חודשים מהלידה במידה ולא נעשה בו שימוש)
ועוד ועוד הוצאות שאני בטוחה שלא חשבתי עליהן (אני מהצד של הפונדקאית)
זה יקר. ומלבד מציאת עו"ד ופסיכולוג שיסכימו לבצע את עבודתם פרו-בונו או פונדקאיות שיסכימו לקחת פחות - אני לא רואה איך אפשר להוזיל את זה יותר... בטח לא כאשר מוסיפים לנושא גם טיסות לחו"ל לצורך פעולות/בדיקות/לידה...

pundekautk1

New member
תגובה

ממש לא רלוונטי להשוות פונדקאות בחו"ל לפונדקאות בארץ. בארץ פונדקאית מקבלת למעלמה מ-160 אלש"ח שזה החלק הארי של ההוצאה בגין הליך פונדקאות. בחו"ל הפונדקאית מקבלת מעט כסף ורוב ההוצאות הולכות לחברות התיווך.
וטיסות לחו"ל זה חלק מינורי. מי שעושה את עיקר המעקב אלה רופאים בחו"ל. עובדה שפעם היה מסלול בהודו שהיה זול. עדיין לא מבינה למה יוון הפכה להיות מסלול כזה יקר.

zigo1980

New member
יוון יתרונות

היתרונות ביוון הנם הקרבה הגיאוגרפית, היותו של המסלול פתוח גם בפני נשים יחידניות על פי החוק היווני, שירותי רפואה מערביים מתקדמים וחוק ברור מאד בנושא הפונדקאות שמבטיח שקט להורים המיועדים.

jessie7

New member
תגובה

לא יודעת לגבי כל המדינות, אבל בארצות הברית זה הרבה יותר מ 105 אלף, לי נאמר שעד 130 אלף, אבל כאשר אני בתוך התהליך, אני רואה שזה הרבה יותר, כל פעם תשלומים עולים וכל פעם יש תוספות.

dorinpat

New member
פונדקאות בגיאורגיה זולה בהרבה מיוון

וגם גיאורגיה קרובה מאוד לישראל ועם נסיון מוכח של הרבה זוגות שעברו שם תהליך
אז איזה יתרון בדיוק יש ליוון ?!

דנית150

New member
אני יודעת שיש בעיה עם החוק ביוון

אני יודעת שהחוק ביוון מתיר פונדקאות אלטרואיסטית בלבד ואסור פונדקאות מסחרית
שגורם שלישי שמתווך בין פונדקאית לבין תושב חוץ נחשב לעבירה פלילית ביוון
למי שבוחר לעשות ביוון חובה לבדוק את נושא החוק בכדי לא להסתבך.
חוץ מיזה מה באמת המחיר הזה ? רק מתחילים ב-65.000 $ ואיזה עוד
הוצאות יש - לא ידוע ?

למעלה