האם ניתן להתחיל לשאוב ביציות טרם יש אישור מהוועדה?

talatol

New member
האם ניתן להתחיל לשאוב ביציות טרם יש אישור מהוועדה?

הי, אני בת 38.5 נשואה עם שני ילדים. יש לי בעיה רפואית המגבילה אותי בנשיאה של עובר נוסף. החלטנו להתחיל תהליך של פונדקאות בארץ וכעת אנו בשלב אספת כל המסמכים. אני מעוניינת להתחיל את תהליך שאיבת הביציות והקפאת העוברים מאחר ואיני צעירה והתהליך של הוועדה ומציאת הפונדקאים יכול לקחת המון זמן. לכן שאלתי היא האם אני יכולה להתחיל בשאיבה,הפריה והקפאת העוברים? ואם כן האם ניתן לעשות זאת דרך רופא מקופת החולים, אני בכללית ויש לי מושלם וגם ביטוח בריאות (הוא לא מכסה את ההקפאה). ואם כן אשמח לקבל המלצה על רופא במרכז הארץ, אני מתל אביב. תודה מראש ושבוע טוב.

בעיקרון בקופה לא ניתן לבצע IVF לפני שעושים 3 הזרעות עם הורמו

אז אולי אם אין אישור מהוועדה שמעיד על כך שאת אמורה לעבור שאיבה לצורך פונדקאות (ואז כמובן שדרישת הזרעות היא לא רלוונטית), זה עלול להיות בעייתי.
&nbsp
עניין הועדה לוקח בערך שבועיים מהרגע שהגשת את המסמכים, בינתיים תקבעי תור למומחה פוריות בקופה או שאולי כדאי לך לבדוק עם אילו רופאים פרטיים את יכולה להתייעץ ב-120 ש"ח (אני יודעת שבר חווה, אבל תור אליו זה רק עוד כמה חודשים), ותקבלי פרוטוקול. כמובן שאת יכולה לקבוע גם ליחידות הציבוריות, ללא עלות.
את ההפנייה של הרופא/המחלקה את צריכה להגיש לכללית ולקבל התחייבות, אם זה לבי"ח פרטי עם רופא פרטי או רופא קופ"ח או מחלקת IVF ציבורית, ואז אין לך רופא קבוע.
&nbsp
תקבעי תורים כי לוקח זמן עד שיפתחו לך תיק, בינתיים תקבלי אישור עקרוני...
&nbsp
כעיקרון הכי מהר זה פרטי, אבל צריך לקחת בחשבון עלויות של הרופא. יש רופאים שיקבלו אותך מהרגע להרגע (אורביטו
ואליצור מאוד זמינים, שניהם שואבים באסותא רמת החייל), ויש כאלו שתצטרכי לחכות גם ככה כמה חודשים.
&nbsp
אם את פונה לציבורי אז אין עלות מלבד טופס 17 + תרופות (לילד שלישי העלות גבוהה, ממליצה לבדוק אולי בקבוצת הפייסבוק תרופות פוריות - מוסרות באהבה).
&nbsp
בעיקרון בכל מקרה צריך להמתין לוסת כדי להתחיל פרוטוקול לשאיבה, אז רוב הסיכויים שעד שיגיע התור לרופא, תקבלי את אישור הועדה ולא תהיה לך בעיה לקבל טופס 17.
&nbsp
יש לך את כל הבדיקות לIVF? זה גם לוקח זמן וכדאי לעשות הכול עכשיו ומהר לפני פגישה עם הרופא כי אף מחלקה לא תסכים לשאיבה אם אין בדיקות.
&nbsp
אם יש שאלות ספציפיות את מוזמנת לשאול

מירבי*

New member
שאיבה לפני התהליך

בהנחה שאין לך מוקפאים, תוכלי לעבור שאיבה אחת ואז להקפיא.
רוב הרופאים מבינים את הבעיתיות בהמתנה בגילאים כמו שלך ולכן ישתפו איתך פעולה.

בהצלחה

talatol

New member
האם יש לכן המלצה על רופא פרטי מאזור המרכז, תל אביב

הייתי מאוד שמחה לקבל המלצה לרופא, אחד שלא מפגיז בהורמונים...
בנוסף אילו בדיקות צריך לעשות לפני השאיבה?
אתחיל עם הבדיקות ואקבע בהקדם תור לרופא הייתי מעוניינת כבר חודש הבא להתחיל את הטיפול.
תודה מראש לכל המשיבות.

בדיקות

בדיקות דם שעושים שכוללות פרופיל הורמונלי ביום 2-5 לוסת, כימיה מלאה, ספירת דם, תפקודי קרישה, נוגדני אדמת, CMV, טוקסופלסמה, עגבת, איידס, צהבת B וצהבת C. איידס, צהבת B וצהבת C גם הבעל צריך.
גם צריך לבדוק האם נוספו בדיקות גנטיות מאז הפעם האחרונה שעשית.
בדיקת פאפ אצל רופא נשים ובדיקה ידנית של כירורג שד (תוודאי שאת מקבלת תשובה שלו בכתב כי הם נוטים לא לתת).
זה מה שזכור לי אבל תחפשי גם באתר של בית החולים בו את אמורה לעבור את השאיבה, כי יש הבדלים לפעמים בין הדרישות של המחלקות.
&nbsp
לגבי רופאים רשמתי לך את ההמלצות לרופאים מעולים וזמינים. אני מטופלת של אורביטו (מנהל המחלקה בתל השומר בציבורי, ופרטי מקבל במרפאת "דניאלי" בגבעתיים ושאיבות באסותא רמת החייל) וממליצה בחום רב.
יש כמובן עוד הרבה רופאים מומלצים באזור תל אביב, אבל עם זמני המתנה ארוכים יותר. את מוזמנת לשאול על רופאים בפורום פוריות.
&nbsp
לגבי הורמונים - לשאיבה בדרך כלל נותנים הורמונים במינון גבוה כי המטרה היא להגיע למספיק הפריות איכותיות שיספיקו לילד ולא תצטרכי לעבור שאיבה נוספת. זה תלוי בגיל שלך,
בתגובה תוך כדי טיפול, כמובן בפרופיל שלך ועוד.
לא ניתן לדעת איך תגיבי לפרוטוקול עד שלא נסית אותו.
&nbsp
את כמובן יכולה לבקש מהרופא שיתן לך מינון נמוך, אבל אם המטרה שלך היא מוקפאים, תקחי בחשבון שאם תגיבי עם מעט זקיקים, את לא יודעת כמה ביציות יצאו מהם, מתוכן רק חלק יופרו, ומתוך מה שיופרה לא הכול איכותי או ראוי להקפאה... כלומר את יכולה לצאת משאיבה כזו עם עוברים להחזרה אחת או שתיים, ואז תצטרכי לעבור שאיבות נוספות.
&nbsp
את יודעת מה הפרופיל ההורמונלי שלך? אם את פוליציסטית אולי? זה מאוד משפיע על המינון.
&nbsp

talatol

New member
היי

אני לא יודעת לגבי הפרופיל ההורמונלי, עברתי בדיקום דם שרופא נשים נתן לי אבל לא הייתי במחזור.
תודה על רשימת הבדיקות.
אני פשוט לא יודעת איך להתחיל?
קודם לחכות לתשובות מהוועדה? להתחיל לקבוע תור לרופא?
להתחיל בשאיבות או קודם לחכות לתשובת הוועדה ואז לאיתור פונדקאית כדי שהעוברים לא יהיו מוקפאים כי זה טוב יותר???
ממש מבולבלת אני בת 38.4 חודשים אין לי הרבה זמן....
מזל שיש את הפורום

הכול במקביל

תתחילי מזה שתקחי את רשימת הבדיקות שרשמתי לך לרופא נשים ותבקשי הפניות (תגידי לו שאת לשאיבה, אם יש משהו נוסף הוא יתן לך) תבצעו את כל בדיקות הדם בפעם אחת. את תעשי הכול בין הימים 2-5 לוסת (עדיף יום2 בעיקרון כדי שהבדיקה שמצביעה על רזרבה שחלתית תהיה כמה שיותר נמוכה, אבל אם זה נופל על שישי/שבת, אז לא נורא).
כשאת אצל רופא הנשים תבקשי שיעשה פאפ, ותבקשי הפניה לכירורג שד, אליו תקבעי בנפרד (במכבי לא צריך הפניה, בכללית כנראה שכן לפי מה שרשמה כאן מישהי למטה)
&nbsp
במקביל תאספי מה שצריך לוועדה - אם את צריכה עזרה את מוזמנת לפנות אליי. תשלחי עם שליח, ותוודאי טלפונית שהגיע ותשאלי מתי זה עולה לוועדה. אם יש לך כבר המלצה מרופא פיריון אז תשלחי כבר, אם לא אז תבקשי מהרופא שתקבעי אליו תור למלא לך טופס 6 ורק אז תשלחי. בינתיים תאספי את יתר המסמכים.
&nbsp
כבר עכשיו לקבוע תור לרופא מומחה פיריון, אם את רוצה רופא פרטי אז את משלמת לרופא בהתאם למחיר שהוא גובה + השתתפות עצמית לבית החולים (בכללית זה בערך 660 ש"ח אם זכור לי נכון) + תרופות.
תנסי לכוון את התור כשבוע - 10 ימים אחרי שאת עושה את הבדיקות, כך יהיה לרופא מהיכן להתחיל (תביאי לרופא את כל התוצאות + תיעוד לגבי העבר המיילדותי שלך).
&nbsp
אם יהיו לך את כל הבדיקות, אז תוכלי לצאת מהרופא כבר עם טופס 6 מלא + הפנייה לשאיבה (פנייה לקופ"ח לצורך קבלת טופס 17 בעצם).
&nbsp
מקווה שהצלחתי לעשות לך קצת סדר.

talatol

New member
עשית לי סדר בהחלט!!

לגבי הטפסים הייתי אצל רופא נשים והוא מילא את טופס 6 אמנם הוא לא מומחה לפריון אבל צרפתי גם חוות דעת מפרופ' שיף וגם את כל ההיסטוריה הרפואית .
הבעיה אצלי היא לא הפריון אלא נשיאת העובר.
כך שכל הטפסים מוכנים ואני ביום ראשון אגש לשלוח
זו הכתובת שמצאתי :משרד ת.ד.7711 ירושלים 07979 [email protected] 02-5655957 :פקס 02-5080301 :ט
לשלוח ל גברת אתי דקל?
כל מה שרשמת אעשה כבר ביום ראשון. תודה

תשלחי לכתובת שרשומה באתר משרד הבריאות :)

בהצלחה רבה!
החלטת לאיזה רופא את קובעת? תבדקי עם כמה לגבי זמינות ומחירים ואז אולי כדאי לך להתייעץ עם מטופלות שלהם בפורום פוריות.
&nbsp

VNRN

New member
תדאגי למכתב מרופא פוריות

את תמיד יכולה לשאוב ולהקפיא כמה שאת רוצה אם את משלמת לרפואה הפרטית.
אם את רוצה מימון של קופת חולים שיאפשר לך לצבור עוברים "למקפיא" את צריכה מכתב המיועד לקופ"ח שלך מרופא הפוריות.
קופ"ח מממנת שאיבה למטופלות פוריות כל עוד אין להן מוקפאים. אם את רוצה לצבור מוקפאים את צריכה לקבל אישור מיוחד מקופ"ח. לצורך זה את צריכה מכתב מרופא הפוריות שלך שיבהיר שאת נדרשת לפונדקאות שהוא תהליך ארוך ומפאת גילך נדרשות מספר שאיבות (ואם יש גם בעיה של רזרבה שחלתית אז את במצב "טוב יותר" מהבחינה הזו וצריך לציין גם את זה במכתב). כדאי שהרופא יציין שאחרי גיל 40 יורד בצורה דרמטית הסיכוי להרות מהביציות שלך. כרקע למכתב הזה רצוי שיהיה לך כבר גם את האישור של הוועדה שאת זכאית לפונדקאות. כפי שכתבו לך כבר, התהליך לקבלת כזה אישור הוא מאוד קצר מרגע שיש לך מכתב מרופא שקובע שאת נזקקת לפונדקאות.
רק זיכרי 2 דברים:
1. מאחר שמדובר בהורמונים חזקים ולפעמים בגלל בעיות ייחודיות של מטופלת, יש רופאי פוריות שלא אוהבים לשאוב שלא לשימוש מיידי. מה גם שהסיכוי של עוברים טריים גדול יותר מהסיכוי של מוקפאים.
2. יש נשים שמצליחות לייצר ביציות רבות בכל שאיבה (במיוחד כשהן מתחת לגיל 40) ואז הסיכוי שיוקפאו עוברים רבים הוא גדול. גם אם איכותם פחות טובה. לא יודעת איך קופ"ח תגיב בכאלה מקרים.

למיטב זכרוני, במקרה שלי:
התחלתי בשאיבות בגיל 39 בערך ומתוך 14 ביציות הופרו בערך 11 עוברים ואני חושבת ששבעה היו טובים מאוד. בגיל 44 שאבו כבר רק 4 ביציות והופרו 3 ומתוכן רק 2 היו טובים מאוד. בשלב מסויים הרופא שלי סירב לשאוב ממני ביציות נוספות.
פגשתי מישהי מאוד צעירה שהיה לה גירוי יתר שחלתי והיו לה בסביבות 20 עוברים משאיבה אחת אבל מעט מאוד מהם היו ברמה טובה.

בכל מקרה, כל הכבוד על המחשבה לטווח ארוך וכדאי לך לפעול כדי שתהיה לך עתודת עוברים. בהצלחה

אני הייתי מטופלת פרטית של פרופ' לאופר מהדסה עין-כרם בירושלים - האלוהים שלי בתחום הזה.

talatol

New member
תודה רבה על המייל המפורט

אז מה עדיף לעשות?
קודם לעבור וועדה ולמצוא פונדקאית? כי גם אם לא אעבור את הוועדה כנראה שאבחר בדרך השנייה וזה לבצע בחו"ל ואז גם אצטרך לעבור את התהליך.
אני כבר בת 38.4 .
עם מי אני יכולה להתייעץ בנושא הזה?

שוב תודה מראש

VNRN

New member
רק תגישי בקשה לאישור עקרוני מהועדה

בשביל זה את גם צריכה מכתב מרופא פוריות
את מוזמנת להשאיר את פרטייך במסרים ואחזור אלייך בערב

למעלה