גיור בת

גיור בת

שלום
למישהו יש נסיור בגיור עם עמותת עתים?
הקטנטונטת שלנו בת חצי שנה ואנחנו רוצים להתחיל בתהליך הגיור...
תודה !!!!

גיי J

New member
מצטרפת, אשמח לשמוע פרטים

אנחנו לפני התהליך, אך הנושא מאוד מטריד אותנו, אנחנו חילוניים והבנו שיש דרישה לרשום את הילד לגנים ובתי ספר שלהממלכתי דתי.
שמואל סליחה שנדחפתי לך לפוסט
המון מזל טוב!

pundekautk1

New member
גיור

הי,
אני עשיתי עבודה מקיפה בנושא
אם הביצית של יהודיה לא צריך לגייר. הרב עמאר פסק את זה בעקבות הרב עובדיה יוסף. משרד הפנים מכיר בפסק הזה וכן המכון לגיור קטינים. אני מתייחסת לזה כי הרבה אנשים לא מודעים לזה וחושבים שצריך גיור ברגע שעושים פונדקאות בחו"ל.
אם הביצית לא של יהודיה אכן צריך גיור, אבל על זה אני כבר לא יודעת לענות

בהצלחה!!!

תודה לכולן

אני צריך לעשות שיעורי בית ולבדוק רפורמי מול אורתודוכסי-גם לנו יש בעיה לרשום את הקטנה לגן דתי ולהתחיל לקיים מצוות OUT OF THE BLUE.
אם יש למישהו עידכונים או הארות אשמח לדעת.
שוב תודה

mikmik1002

New member
גיור קטינים

הי,

אנחנו סיימנו את תהליך הגיור של בננו לפני כחצי שנה.
התהליך היה מורכב משני מפגשים בבית הדין הרבני לגיור קטינים בירושלים, בדיקת ברית המילה שבוצעה כבר (אם לא בוצעה, יש לבצע דרכם) וכן טבילה במקווה טהרה של ההורה עם הילד.

במפגש הראשון מדובר במפגש הכרות והמפגש השני הוא לצורך מתן החלטת השופטים.

אני הגעתי בלבוש שכלל מכנסיים ובעלי לא חבש כיפה, לא הצגנו את עצמנו כאנשים דתיים אלא מסורתיים.
שאלנו אותנו על הרקע שלנו, מה היחס שלנו לדת וכד'.
אנחנו מגיעים מבתים מסורתיים אז הדברים לא היו זרים לנו. שאלו אם עושים קידוש, אם מפרידים בין חלב לבשר והאם שומרים שבת (ענינו שכן, אני חושבת שזה תנאי סף מבחינתם), הם שאלו אם אנחנו מתחייבים לחנך את הילד למצוות לפי הדת היהודית. הניסוח לא כלל שום מילה על גן או בית ספר, הם יותר כיוונו לחינוך של ההורים (אני יודעת שזוהי נקודת התורפה של הרבה הורים).
אני חושבת שגם הם מבינים את הקושי בהתחייבות לחינוך פורמלי דתי ולכן הם באים לקראת ומנסחים את השאלה בצורה כזו שתאפשר להורים להתחייב לכך.
הם לא בודקים באיזה מסגרת הילד נמצא.
לאחר קבלת האישור לגיור, מפנים לבדיקת המילה ולטבילה (בפני רב אך בכיסוי מלא ואטום של ההורה).
לאחר שמקבלים את האישורים על הטבילה והמילה שולחים הכל למזכירות בית הדין והם מטפלים באישור הגיור שאותו לוקחים אחר כל למשרד הפנים ומשנים את דת הילד.

שיהיה בהצלחה!!!

המון תודה....

אם יהיו לי שאלות בהמשך התהליך אודה לך מאוד לעצות וכאלה...
שוב תודה על תשומת הלב והזמן שהקדשת לנו !

למעלה