כמה זמן מראש יש להתניע הליך פונדקאות בארץ?

כמה זמן מראש יש להתניע הליך פונדקאות בארץ?

שלום לכולם, אני חברה קבועה בקבוצה השכנה- "פורום פוריות"..
אחרי 4 שנים בטיפולים ללא הצלחה, פשוט עייפנו... ורוצים לתת הזדמנות אחת או שתיים אחרונות להחזרת עוברים ואם לא ישתנה מזלנו לטובה, ללכת לפונדקאות.

שאלות...
1. האם בארץ נדרש לעבור וועדות? יש סף שנדרש לעמוד בו? האם ניתן לעשות בארץ גם אם הרופאים עדיין אופטיימים שנוכל להרות ב IVF? (עשינו עד כה 6 סבבי החזרות של 1-2 עוברים יפים, ומבחינת הרופאים עדיין לא עלה נושא הפונדקאות, אבל אנחנו כבר ממש כמהים לילד, אחרי יותר מ 4 שנים שמנסים..).
2. כמה זמן לוקח להתניע את התהליך? מרגע שמחליטים ללכת על פונדקאות בארץ ועד שמתחילים?כמה זמן לוקח וועדות /אישורים/ מציאת פונדקאית בארץ וכו..
3. למה הרוב עושים בחו"ל? (גם זוגות נשואים) ההבדל בעלויות שונה באופן קיצוני? יש חוסר גדול בפונדקאיות בארץ?

המון תודה בנות

ברוכה הבאה :)

אנחנו בתחילת הדרך, אבל אם אתם שוקלים פונדקאות בארץ, ראשית אתם צריכים לקבל אישור עקרוני.
תדפיסי את טופס מס' 6 מאתר משרד הבריאות ותבקשי מרופא הפיריון שימלא אותו וימליץ על פונדקאות במקרה שלכם, ויפרט את כל ההיסטוריה.
לטופס אתם צריכים לצרף מכתב שלכם, שמפרט את ההיסטוריה ככה בגדול, למה אתם פונים לפונדאות, ועניינים טכנים - ממתי אתם נשואים, דת, וכו' (ראי בקישור הצורף).
צריך לצרף תמצית רישום מרשם האוכלוסין של שניכם - תזמיני אונליין ותקבלי הביתה (אתר משרד הפנים, תרשמי בגוגל וזה יפנה אותך)
תמצית רישום פלילי לשניכם - בכל תחנת משטרה, את נכנסת לחוקר, מוסרת ת.ז. ומקבלת את התמצית, לוקח 2 דקות...
ואישור מרופא משפחה על בריאות תקינה לשניכם.
הכול את שולחת לאביבה נמרודי לפי הכתובת הקישור, ומתקשרת אליה אחרי כמה ימים כדי שתזרז לך את זה (היא מקסימה).
לוקח בערך 3 שבועות עד שהועדה דנה בבקש ומאשרת, אביבה מודיעה לך בטלפון / מייל ושולחיםפ לך הביתה אישור עקרוני שתקף לשנה.
מכאן אתם יכולים להמשיך בחיפוש פונדקאית לבד, או להתחיל להיפגש עם כל מיני מרכזים וסוכנויות.
&nbsp
פונדקאות בחו"ל לא צריך את כל ההליך הזה מלבד המלצה של רופא, אנחנו החלטנו לעבור את זה בארץ כי חשוב לנו להיות חלק מהתהליך ושההריון יהיה קרוב, גם רופא הפיריון הדגיש את החשיבות... הריון כזה יקר, אם חלילה משהו קורה אז אני רוצה להיות מעורבת. שוב, יש המון זוגות שעשו בחו"ל והכול הלך חלק. משום מה, אחרי כל מה שאנחנו עברנו, אני לא סומכת על זה P:
המחירים שאנחנו ראינו בחו"ל דומים לאלו של הארץ, אבל לא בדקנו יותר מידי...
&nbsp
נכון שבארץ יש בירוקרטיה, אבל כשנכנסים לזה מבינים כזה שזה שטויות. לקח לנו יום אחד לאסוף את החומר, שלנו עם שליח, הועדה אישרה, אפילו הודיעו לנו במייל מתי התיק עולה לועדה... ממש נגיש ונעים.
&nbsp
אם את רוצה לדעת עוד משהו את מוזמנת :)
&nbsp
בהצלחה!
&nbsp

אחרי כמה החזרות מוגדרים כ"אינן יכולות להתעבר ולשאת הריון" ?

אנחנו כעת אחרי 6 החזרות עוברים, וכנראה נתחיל בתהליך (מילוי טפסים) אחרי החזרה 7 בהנחה שחלילה תיכשל (וחיפוש פונדקאית יהיה אחרי 8 כנראה, אלא אם ימצאו את הגורם עוד קודם, למרות שכבר עשינו את כל הבדיקות... קריוטיפ/ קרישיות/ היסטרו/ צילום רחם/ "גורמים מפריעים" שונים).
כיצד מגדירים "אינה יכולה להתעבר ולשאת הריון"? רק אם מוצאים סיבה לאי פריון? או שיש כמות מסויימת של החזרות החל ממנה זה נכנס להגדרה זו?
אשמח לשמוע מבנות פה אחרי כמה החזרות אישרו להן... בנוסף.. האם דרך חו"ל יותר פשוט לקבל אישור, או שאת הליך הנ"ל נדרש לעבור בכל זאת?

המון המון תודה איילה על כל התשובות
ומאחלת לכם ידיים מלאות בקרוב..

אצלי אישרו אחרי 7 החזרות

אנחנו עם הפלות חוזרות, לא מוסברים (היה הריון אחד טבעי ואחר כך ארבעה מIvf) הכול שאלה של ניסוח ורצון טוב מצד הרופא... מי הרופא שלכם? מאחלת לך שתגלי שסתם אספת את כל הטפסים ושתהיה החזרה מנצחת :)

עם הרופא עדיין לא דיברנו על זה, אצלו עשינו רק את ההחזרה

האחרונה (את 5 ההחזרות הקודמות עשינו במרפאה אחרת). כעת אצל בר חוה. מתכננת לדבר איתו על כך אם החזרה הבאה (שבע) תיכשל.

צר לי לשמוע על מה שעברת עד כה.. מקווה שתיהי עם ידיים מלאות בקרוב.

המון תודה על התשובות והאיחולים

גם החזרה 7 נכשלה כעת.. עוד כימי.. אם אפשר לשאול-

בוועדה שאלו כמה מהפעמים היו עם קלקסן וכו או שלא נכנסו לפרטים?
עד כמה הם מקשים?

הייתי מעדיפה בארץ.. אך מבינה שזה תהליך מאוד ארוך.. מתלבטת.. בכל מקרה כנראה אנסה החזרה נוספת (השמינית) לפני שנתחיל במילוי טפסים. אצל הרופא הנוכחי היו בינתיים רק 2 החזרות (הפלה בשבוע 6 וכימי) כך שלא חושבת שהוא יהיה מוכן כרגע להצהיר שהוא איננו מאמין שיש לנו אפשרות להרות בעצמנו (ב IVF). לפני שהגענו אליו היו 5 החזרות מתוכן רק אחד נקלט - אך זה גם היה הריון כימי. בדיקות קריוטיפ וקרישיות תקינות.

מצטערת לשמוע יקירה

הם ממש לא מסתכלים על זה, אין פירוט של הפרוטוקולים עצמם, אלא רק "בגדול".
אתם לא מופיעים בפני הוועדה, רק שולחים מסמכים, הם דנים במסמכים בלבד, ואם הם מאשרים אז אתם מקבלים אישור עקרוני להתחיל את התהליך, האישור תקף לשנה, ואם היא חולפת אז צריך להגיש בקשה חדשה למיטב הבנתי.
הרופא מפרט את ההיסטוריה, וזה מספיק. אם יש בעיית קרישיות קלה אז האמיני לי שבר חווה ידע לפרט את זה כאחת הסיבות שאת לא יכולה לשאת הריון לצורך הועדה.
דברי איתו על זה, הוא דווקא מאוד פתוח לפונדקאות.
רק אחרי שבר חווה ימליץ (יערה תשלח לך טופס 6 מלא שאותו צריך להגיש לועדה), כדאי להתחיל לאסוף את יתר המסמכים. זה באמת לוקח בגג שבוע, וזה הליך מאוד פשוט, זה רק נשמע מסורבל.
לדעתי אם בר חווה יזרום איתך אז כדאי לך להתחיל לאסוף מסמכים, ולשלוח לוועדה. ככה אם תגיעו להחלטה שזה הכיוון, תחסכו זמן המתנה, שהוא גם ככה ארוך.
&nbsp
את מוזמנת לפנות אליי לפרטי מתי שתרצי, לגבי כל דבר שקשור לתהליך, אעזור במה שאפשר
&nbsp
מאחלת לך שהחזרה 8 תהיה מנצחת :)

מירבי*

New member
אישור עקרוני

הוועדה דנה בכל מקרה לגופו.
הגיל שלך נלקח בחשבון.
אם היו עוברים טובים ובכל זאת לא נקלט הריון לאחר 8 נסיונות, הוועדה נוטה לאשר.
אין לוועדה עניין להקשות על אף אחד, הם בוחנים את המסמכים ולרוב מאשרים.
בכל מקרה, לא מסובך להגיש אישור עקרוני והתשובה ניתנת לרוב בתוך שבועיים עד שלושה.

בהצלחה

BarBS

New member
כמה תשובות ממיועדת

היי,

אני זוכרת (במעורפל) את התקופה שלי בפורום השכן.
לדעתי ענו לך על רוב השאלות, אז רק אוסיף שאשמח לענות ולדבר על כל מה שתרצי מהצד של המיועדות.
בהיבטי הזמן המשוער:
אפשר לצפות לפרק זמן של כחצי שנה מהרגע שמתחילים להתניע תהליך עד שאפשר להתחיל החזרה לפונדקאית. קבלת אישור עקרוני לוקחת עוד חודש, לכן אם יש כבר רופא שיכתוב לכם המלצה על טופס 6, רצוי להתניע את החלק הראשוני הזה כעת.
לפני שנתיים ושלושה שבועות נפל אצלנו הפור שהולכים לפונדקאות (כבר היה אישור עקרוני מבעוד מועד), הפונדקאית ואני (שהכרנו ממש כאן בפורום...) תקתקנו את כל התהליך וביוני חתמנו בועדה. לקח עוד כמה חודשים של נסיונות ומעבר בית חולים לטיפול מנצח, והיום הפלא שלנו בן 4 חודשים.
כל תהליך כמובן משתנה ויכול להיות קצר או ארוך יותר בהתאם למשתנים נוספים.
אשמח לדבר, לענות, להסביר, להרגיע על כל דבר שתרצי :)
ובינתיים - אצבעות רבות מוחזקות והצלחה רבה בהחזרה טובה וזורחת :)

למעלה