יש לי אבא

הבת שלי התאהבה בסיפור של אוצר קטן שלי...

היא האוצר שלי,
בכלל התחילה להתעסק בעניין של יש לי אמא , אין לי אבא,
אמא נותנת לי הרבה חיבוקים ונשיקות, אמא אוהבת אותי.. זה מתוק.
&nbsp
&nbsp

יש לי אבא

הבן שלי (בן 4) התחיל להגיד שיש לו אבא והוא בשמים
עד עכשיו כששאלו איפה אבא שלו הוא היה אומר "אין"
השבוע הוא התחיל להתווכח איתי שכן יש לו אבא ושהוא בשמים וקוראים לו סבא משה (אבא שלי שנפטר לא מזמן)
אתמול אחיין שלי בן גילו אמר לו שאבא שלו תיכף בא לקחת אותו הביתה אז הוא אמר לו: "גם לי יש אבא וקוראים לו סבא משה והוא בשמיים
כשהאחיין שאל מה הוא עושה בשמים אז הבן שלי ענה: נח
לא הצלחתי להחזיר אותו לתשובה שלו אין אבא, הוא ישר מתעצבן ואומר שיש לו ושהוא בשמיים.
להניח לזה בינתיים או לחפור לו שאין לו אבא?
מה מציעות לעשות עם זה?

לדעתי...

לחזור על התשובה הריטואלית "במשפחה שלנו אין אבא",בנחת ולא כשהוא כועס.
ברגעים שהוא פנוי וקשוב אפשר להרחיב את היריעה ולדבר יותר על המשפחה,בדרך שתמצאי לנכון,עד איפה להסביר ולא להתרגש.אם הוא מתרגז להרפות ולומר בהזדמנות אחרת.
אם הוא בעניין אפשר להקריא ספר כמו "משפחות,משפחות מליון לפחות" או "לתומר אין אבא" ואז לייצר שיח.
בהצלחה,
רותם (אינני יכולה להיכנס בשמי)

a morph

New member
האמת, נשמע לי יותר כהתייחסות לדמות גברית ולאו דווקא אבא

הרי הוא מציין ספציפית את סבא משה, ולא איזו דמות פיקטיבית של "אבא".
אני הייתי מחדדת את הנקודה שסבא משה זה סבא שלו, ולא אבא, ברוגע ולא בכעס, ולא מתעקשת על נוסח תשובה מסוים.

אמאנחל

Member
מנהל
הייתי מניחה לזה

הרי הוא יודע טוב מאוד מה המצב.
&nbsp
בהזדמנות אחרת את יכולה לדבר איתו על סבא משה, האם הוא מתגעגע? מה הוא זוכר ממנו? מה הוא אהב לעשת איתו? וכו', בלי התייחסות לעניין האבא. את יכולה להזכיר שגם את מתגעגעת לסבא.

katanchikit

New member
יש גיל שבו

כל איש וכל דוד הוא "אבא".
הייתי אומרת משהו כמו "כן, היה לך סבא..." ומתארת בכמה מילים איך הוא היה, ומחברת את זה לאיזשהו רגש שאת רואה אצלו, למשל "איזה כיף שהיה לך סבא נפלא כזה ועצוב שהוא מת" (אם את מתחברת לזה, אפשר גם משהו אחר שמרגיש לך יותר מתאים..)
לא הייתי מתקנת בשלילה, כלומר לא "זה לא אבא, זה סבא"... פשוט הייתי משתמשת במילה "סבא" בתוך התגובה שלי, וזהו. ולאט לאט זה יחלחל. כנראה שכרגע חשוב לו להרגיש שגם לו היה אבא... והאבא מתייחס כאן לדמות גבר שעזרה אולי לטפל בו / אהבה אותו / היתה שם בשבילו.

למעלה