התפטרות לצורך טיפול בילד

גולי 46

New member
התפטרות לצורך טיפול בילד

הי בנות. אשמח לשמוע תגובות מכן
אז ככה
אני חושבת לעזוב את העבודה מהרבה סיבות מרחק, שכר ומיאוס למרות שהשכר הוא נהדר. יש חוק שניתן להתפטר תוך 9 חודשים מהלידה ואז מקבלים את מלוא הפיצויים. הבעיה שאסור לעבור עבודה אחרת ושצריך להמתין 90 יום עד שניתן לחתום בלשכת עבודה , זה מה שקראתי באינטרנט . אני כן מעוניינת למצוא עבודה אחרת אבל בנתיים גם מתכננת ילד שני. חשבתי לקחת קצת הפסקה מהעבודה אבל גם פוחדת
מישהי כאן יכולה להאיר את עיניי.
איך כל זה עובד ליחידנית. התנאים הם שונים ? הפיצויים ?
אשמח לשמוע מכן
תודה ושבת שלום

אמאנחל

Member
מנהל
אני יודעת שממליצים להמנע ככל האפשר ממשיכת הפיצויים

כי הכסף שנחסך בפיצויים הוא חלק ניכר מהפנסייה כאשר פורשים מהעבודה והוא משמעותי כי הוא גדל בריבית דריבית לאורך השנים. ממה שהבנתי משיכה של הפיצויים פוגעת באופן משמעותי בסכומים של הפנסיה.
&nbsp
פרט לזה אני לא יודעת ואני רחוקה מלהיות אשת מקצוע בתחום.
אולי הדבר הנכון הוא לפדות קרן השתלמות לצורך התפרנסות במשך שנה של חל"ת, כמו שעושים עובדי מערכת החינוך?
&nbsp
אולי תשאלי במקביל גם בפורום כלכלת משפחה? ו/או בפורום ביטוח לאומי? יש גם יועצים פנסיוניים בשכר שאולי יכולים לעזור? זה שרות יקר אבל אולי שווה את זה?

גולי 46

New member
התפטרות לצורך טיפול בילד

אני צריכה את כספי הפיצויים לא יודעת כמה זמן יקח לי למצוא עבודה. אני מתחילה טיפול לילד שני נעניין אם ליחידניות יש תנאים אחרים אשמח לשמוע מאוד בנות

אמאנחל

Member
מנהל
את לא מעוניינת לחפש עבודה לפני שאת מתפטרת?

אני יודעת שאני חששנית, מרגיש לי מפחיד להיות בלי מקום עבודה כשאחריות של ילד (או שניים בשאיפה) מוטלת על כתפיי. זו אני.

&nbsp
עוד נקודה, (שאני לא בטוחה שרלוונטית להחלטה שלך אבל אולי תהיה רלוונטית למישהי אחרת שקוראת והיא במצב דומה)
אני זוכרת שאמרת שאת לא מקבלת סבסוד במעון, אולי עם שני ילדים כן יגיע סבסוד, שאותו לא תקבלי אם לא תעבדי?
&nbsp
מבחינת יחידניות מה שזכור לי במעורפל שלא צריך להתייצב בלשכה לחתום אבטלה כל עוד הילד לא בן שנתיים, ואפשר לקבל גם אבטחת הכנסה אם הכנסתך נמוכה, אבל אני מניחה שזה לא המצב.
&nbsp
&nbsp

אני לא יודעת במה את עובדת אבל נשמע לי אמיץ / פזיז

לעזוב עבודה, להתחיל טיפולים לילד שני בלי עבודה, ולגדל שני ילדים,
אלא אם יש לך עתודה כלכלית רצינית, והמקצוע שלך מאוד מאוד נדרש,
ויהיה לך ממש קל למצוא עבודה חדשה בתנאי שכר טובים,
הייתי חושבת פעמיים על להתפטר מהעבודה בלי עבודה חדשה באופק,
בטח ובטח עם ילד / שני ילדים קטנים...
&nbsp
בהצלחה בכל מקרה!

jiminit2

New member
לדעתי

זה יהיה מאוד פזיז מצידך לעזוב מקום עבודה יציב שמכיר אותך ומאפשר לך לגדל ילד ובמיוחד שהשכר טוב. אם את יודעת שיש לך מקצוע נדרש ויהיה לך קל למצוא עבודה חדשה בעתיד, סבבה. אבל במב אחר לא הייתי שוקלת את זה . לא פשוט למצוא עבודה עם שני ילדים קטנטנים ויקח לך זמן עד שיסתגלו למעון ותעבור תקופת המחלות. מעביד חדש לא יהיה סבלני כל כך ויהיה לך קשה להיעדר.
בכל אופן לשאלתך, עד כמה שידוע לי אין תנאים אחרים ליחידנית אבל ניתן לקבל הבטחת הכנסה על רגע סוציאלי. ואני מכירה אמהות שקיבלו דמי אבטלה מיידית בלי לחכות 90 יום על רקע מצב כלכלי (אמהות יחידניות לתאומים במקרה הזה) . אבל זה לא כלל מחייב. בפיצויים בכל מקרה לא הייתי נוגעת (מסייגת שתלוי כמה שנים את עובדת שם ובאיזה סכום מדובר)

ה-שונית

New member
הארת עיניים

כל מה שאכתוב הינו רלוונטי לכל העובדים במשק ואין ליחידניות זכאויות מיוחדות בהקשר זה.
&nbsp
עובד מפוטר/מתפטר צריך להתחיל מיד לחתום בלשכת העבודה.
החתימה בלשכת העבודה אינה קשורה לזכאות לקבל דמי אבטלה המשולמים על ידי מקום אחר - המוסד לביטוח לאומי - בהתאם לתנאי הזכאות, אבל היא תנאי לזכאות.
הזכאות לדמי אבטלה למי שהתפטר מעבודתו הינה לאחר 90 ימי אבטלה, אלא אם התקיימו נסיבות מיוחדות.
&nbsp
לגבי הזכאות לפיצויי פיטורים מהמעסיק: היום פיצויי הפיטורים מופקדים לקופת גמל ברובם (6%) או במלואם (8.33%). כך, שגם אם התפטרת ולא משכת את הכספים לפני קרות אירוע מזכה - הם נשארים ברשותך. יחד עם זאת, מי שמתפטר עשוי להיות מנוע מלמשוך את הכספים בכל רגע נתון.
לאישה לאחר לידה - ובמשך 9 חודשים - יש זכאות להתפטר מעבודה ולהיות זכאית למלוא פיצויי הפיטורים, אם תצהיר כי פיטוריה הם לצורך טיפול בילד. לכן, ככל שמופקדים לך רק 6% מפיצויי הפיטורים תהיי זכאית להשלמה של 2.33% מהמעסיק.
גם אם התפטרת - אין איסור לעבור לעבודה אחרת, בוודאי אם היא מקלה עליך על הטיפול בילד. למשל, מבחינת מרחק.

גולי 46

New member
תודה לעונות

תודה בנות. חלקכן צודקות צריך אומץ לעזוב עבודה שלא מתאימה כבר שיש ילד. אבל צריך יותר אומץ להביא ילד לבד .... אני מזמן החלטתי ללכת אל תוך הפחד ולעשות מה שטוב לי ועם הילד החדש בא לי גם שינוי בעבודה שיהיה לי בהצלחה ���� אגב הפורום יוצר תחושת ביטחון אולי זה גם חלק מהעניין ככ הרבה נשים מגדלות ילדים לבד. זה רק מראה כשרוצים באמת אז הכל קורה קל קשה העיקר קורה... יום נפלא לכולכן��

למעלה