הליך הזרעה בבי״ח ציבורי-מאוחדת

journe y

New member
הליך הזרעה בבי״ח ציבורי-מאוחדת

מתחילה טיפול בהזרעה עם ביוץ טיבעי בבי״ח ציבורי. המזכירה של היחידה אמרה לי שטיפול הזרעה (כולל הכל: את הביקורים אצל הרופא, מעקב ביוץ, אולטראסאונד, בדיקות דם) כולל מנת זרע אחת תעלה לי 1700 שח. שאלתי: האם יש זכאות לקבלת אישור מהקופה כדי לקבל מימון להליך ההזרעה וכל מה שנלווה אליו (מלבד מנת הזרע כמובן)? ענתה: שקופות החולים לא נותנות התחייבויות להליך כולו ודורשות שזה יעשה במכוני הפוריות של הקופות עצמן ומנהל יחידת הivf רוצה שהכל התנהל אצלו ביחידה. השאלה: האם קופת חולים מאוחדת לא נותנת התחייבות לכל מה שכרוך בהליך? ואז אשלם רק על המנה עצמה? זה נראה לי מוגזם לשלם לביח ציבורי להזרעה ולמעקבים 1000 שח.

תאירו את עיניי פליז!

fialka3

New member
סליחה שאני לא בנושא השאלה

אבל נראה לי חשוב להדגיש - אני חושבת שהזרעה טבעית אחרי גיל 40 זה ממש לא מה שצריך לעשות. יש לך אינדיקציה לעבור ישר לIVF אבל אם לא, אז הזרעה עם הורמונים ולא בלי, אלא אם באופן חד פעמי אבל גם זה לא ממש.
שוב סליחה, אני יודעת שלא את זה שאלת.
ובנושא השאלה - כן, מקבלים התחייבות מקופה בדרך כלל לכל דבר חוץ ממנת זרע עצמה

journe y

New member
הזרעה על סייקל טיבעי

גם אני חשבתי כמוך, שבגלל הגיל עדיף ישר שאיבה ולא הזרעה. הרופא (מדובר במומחה בהא הידיעה באיזור הצפון) אמר בתגובה שזו החלטה שלי ושכן יאשרו לי מהקופה להתחיל עם ivf, אבל הוא ממליץ טיפול *אחד* בהזרעה על ביוץ טבעי וללא שום הורמונים. אמר שתמיד אם האישה מבייצת טיבעי הוא מעדיף לנסות בהתחלה ללא הורמונים. הוא גם מעדיף לעקוב אחר הסייקל הטיבעי ולראות את תגובת הגוף ואת הרירית שמתפתחת.
&nbsp
הוחלט על הזדמנות אחת להזרעה ואם לא יילך אז נעבור לivf מיד אחכ.
&nbsp
לגבי הטופס 17 למעקבי US, מעקבי רופא ובדיקת דם *בהזרעה* - קופח נתנה לך התחייבויות לביח ציבורי (כלומר לא למכונים של הקופה)? המזכירה ביחידה בבי״ח אמרה שכל ביקור אצלהם אני אצטרך טופס 17 כשמדובר בהזרעה. הקופה מספקת כל כך הרבה טופסי 17? לא הבנתי...

רi תם

New member
אני במאוחדת

ניגשים למזכירות הרפואית,אומרים הזרעה ותקבלי טופס 17.
יהיה כתוב בו מעקב זקיקים וזה כולל דם,אולטרסאונד וכיו"ב.
את מנת הזרע את רוכשת בכספך.
אם תצלצלי למזכירות הן יסבירו לך ואצלנו אפילו מפקססים ההתחיבות.
לי לאסותא ואיכילוב לא עשו שום בעיה.

journe y

New member
מעקבים, בדיקות דם ומעקבי רופא בהזרעה

מאוחדת נתנה לך לאסותא ולאיכילוב? הקופה לא דרשה שתעשי את המעקבים בהזרעות במכוני הקופה? וכל ביקור בהזרעות (אולטראסאונד וכו׳) נתת לאיכילוב טופס 17 בנפרד או מקבלים טופס 17 אחד שתקף לכל הביקורים של המעקבים בסבב הזרעה?
&nbsp
תודה רותם

רi תם

New member
נתנה

לאיכילוב ואסותא.
למיטב זכרוני,טופס 17 אחד אבל מה יותר פשוט מלהרים טלפון למזכירות הרפואית של הסניף,אליו את שייכת ולקבל את התשובות ממזכירה רפואית בקופה?
הייתי מוכנה לעשות עבורך את שיחת הטלפון הזו רק שאני גרה במרכז ואת...אינני יודעת.בהצלחה

journe y

New member
תודה מותק. עדיין לא בורר העניין. אעדכן כשתהיה תשובה

לפני כמה שנים כשעמדתי לפני הזרעות דרך מחלקת פוריות

בסורוקה, את בדיקות הדם ומעקב הזקיקים עשיתי במרכז בריאות האישה.

במחלקת IVF עושים הכל - מגיעים לשם ושם מתבצע כל התהליך, כולל בדיקות דם
ואולטרסאונד (בסורוקה בבניין אחר, אבל עדיין דרכם).

בהצלחה,
ואני לגמרי מצטרפת למחשבה לגבי מעבר מהיר ל IVF.

journe y

New member
אז את המעקבים בהזרעות עשית במכוני הקופה?

זה כי לא קיבלת טופס 17 לסורוקה או כי היה לך נוח יותר?
זה יותר מסתדר עם מה שהמזכירה בivf הסבירה לי (שבהזרעות הקופה נותנת התחייבות למעקבים למכונים שלה ולא ליחידת הפיריון בבי״ח ציבורי. דבר שבivf לא קיים, כי הכל נעשה ביחידה והקופה מכסה גם את המעקבים ביחידה).
&nbsp
אם הקופה לא תיתן לי מעקבים לביח ציבורי אני אאלץ לשלם 1000-950 שח על סבב הזרעה כולל הכל. גם מהסיבה שמנהל היחידה מעוניין שהמעקבים יהיו כולם תחת קורה גג אחת וגם כי אני מבינה את החשיבות מאחורי המדיניות הזו. מעבר לכך, ממש אין לי כח להתרוצץ בין המקומות השונים (קופה וביח) ולהעביר תוצאות ולהתקשר ולהמתין ולהיות במתח. לי זה ממש לא מתאים. אני בגישה שהשקט שווה זהב!
&nbsp
בנוסף, התכנון הוא הזרעה אחת אז מקסימום שילמתי 950 שח כדי לעשות מעקבים היכן שאני מעדיפה ולא היכן שהקופה החליטה לי.

גם עכשיו כשאני עושה מעקבים בבאר שבע ומטופלת בתל אביב את

המעקבים עשיתי במרפאת בריאות האישה - קובעים תור (נותנים תור לבדיקת דם ולאולטרסאונד) ושולחים להם במייל / באתר את התשובות. יעיל ומהיר.
אם יש לך מרפאת בריאות האישה נגישה כדאי לבדוק באיזה ימים הם עושים את הבדיקות האלו, חבל לבזבז כסף, הזרעה אחת, יכולה להוביל לעוד אחת, אחר כך IVF, הורמונים עולים כסף, זה סיפור שעלול להיות מרתון ולא ספרינט.
אגב, אני עשיתי בדיקות פעם ראשונה במרפאה אחת ואת השתיים האחרות במרפאה אחרת, וגיליתי שדווקא הרחוקה יותר יותר נוחה להגעה ולחניה.
&nbsp
זה באמת לא מסובך, רופאת המשפחה שלי הכניסה למחשב בקשה ל 4 בדיקות דם ואת הדפים של האולטרסאונד מצלמים כמה שצריך...
&nbsp
בהצלחה

journe y

New member
יש מעבר לבדיקות הדם ולאולטראסאונד גם מעקבי רופא

אני לא מעוניינת להיות במעקבי רופא של הקופה. גם אם נניח אבצע בדיקות דם ואולטראסאונדים בקופה עדיין אצטרך לשלם עבור כל ביקור ביחידה בבי״ח סכום מסוים. אם מדובר במס׳ ביקורים זה כבר מתקרב לסכום של ה950 שח. אז זה כבר משתלם לי לקבל מההתחלה את כל החבילה (הזרעה, השבחה, בדיקות דם ומעקבי רופא וזקיקים) באותו מחיר גלובלי.
&nbsp
אנסה לקבל את המעקבים לביח הציבורי...
&nbsp
אגב, לא מאמינה שביח יסכים לקבל צילומים של אותו טופס 17 למעקבים (בקופה זה שונה כשאת מצלמת את אותה הפניה). זה ישר יחשיד את המזכירה. יצא שהבאתי ל2 פגישות ביחידה טופס 17 ובטופס ה17 השני שהבאתי (כלומר בפגישה השניה) המזכירה שאלה אותי אם לא השתמשתי כבר בטופס הנ״ל. עניתי שלא מה פתאום (זה באמת היה טופס ״לא משומש״. לא צילמתי את הטופס ה1 והגשתי שוב. מדובר היה בטופס 17 אחר לחלוטין אבל עצם שאלתה לא הייתה נעימה משהו. לא אוהבת להתעסק בתיחמוני מערכת). אולי במכוני הקופה זה מקובל לצלם ולהגיש בכל ביקור במעקב....

כמובן, שכל הדיבור הוא על מעקבים בהזרעות כי בשאיבות לא קיימת עבור הקופה שום בעייתיות עם עניין המעקבים ביחידה עצמה.

fialka3

New member
אני טופלתי במרפאת פוריות

בסורוקה ולא ביחידת IVF(הזרעות). בהחלט אפשר לקבל לשם התחייבות ולא לעשות מעקבים בקופה.
אבל אם מדובר בנסיון חד פעמי אולי כדאי לשלם אם תהיה בעיה עם התחייבות כדי לא לבזבז זמן?

journe y

New member
כן, זה מה שאעשה אם לא אקבל מעקבים ליחידת ivf

(לא מכירה שם מרפאת פוריות בביהח. אין לי מושג מזה). במידה ולא אקבל מעקבים להזרעה ביחידה אשלם בלית ברירה להזרעה כולל הכל+מנת זרע 1700 שח (מנת זרע 750 שח). ההתחייבות זה לא מה שמעכב אותי. יש לי עוד זמן לווסת עד שאוכל להתחיל מעקבי ביוץ...

לא דיברתי על לצלם טופס 17, אלא את ההפניה של בדיקת

זקיקים.
&nbsp
נראה שלא כ"כ הבנתי איך את מטופלת..
&nbsp
העיקר שיהיה בקלות ובמהירות
&nbsp

journe y

New member
שאלתי לגבי מעקבים בבי״ח ציבורי בהזרעה

&nbsp
תודה!

בהצלחה

מהניסיון שלי עם סורוקה, הם שולחים לעשות את הבדיקות במרפאות נשים בקהילה ולא בבית החולים, אלא אם את מטופלת במחלקת IVF.
&nbsp
בהצלחה!!
&nbsp

fialka3

New member
מנסיון שליי עם סורוקה

אפשר לעשות כל הבדיקות במרפאת פוריות שם ומעקב זקיקים ביחידת US נשים במקום.

את יודעת יותר טוב

חשבתי עלייכן השבוע

&nbsp
אגב, אני חושבת שהבנתי מה הטעות שלי - אני הועברתי אחר כבוד מפוריות
ל IVF, בעצם את ההזרעה הראשונה התחלתי בהנחיה של רופא נשים ששלח
למעקב זקיקים ובדיקות דם, ואז הביוץ התפספס ונשלחתי למחלקת פוריות.
סליחה אם הטעיתי מישהי..
&nbsp
&nbsp

fialka3

New member
בדיוק

רופא נשים מקופת חולים יכול להפנות למעקב זקיקים וUS בקופה, אבל ברגע שאישה כבר מטופלת במרפאת פוריות, היא עושה את כל הבדיקות שם. דרך אגב, רופאי פוריות עובדים גם בקהילה ואני מכירה כמה נשים שמעדיפות מכל מני שיקולים שונים לעשות טיפולים דרכם ולא דרך מרפאת פוריות.
אניחנו בסדר. בנות עברו לאחרונה לקבוצת פעוטות בגן ביחד כי לא הסכמתי בסוף להשאיר את הקטנה בתינוקות ולהעביר את הגדולה לבד.
מה איתך? איך הולך לך?
&nbsp

למעלה