הזרעה - שאלות

childs21

New member
הזרעה - שאלות

בנות אשמח לעזרתכן -
אני רוצה לנייד זרע מהמרכז לצפון לצורך הזרעה.
כמה זמן, לפי הידוע לכן, זרע יכול להחזיק מעמד מרגע ההפשרה וההשבחה ועד ההזרעה ?
תודה

jiminit2

New member
ככל הזכור לי

אין אף בנק זרע שמאפשר להוציא מנות לצרכי הזרעה בלבד.
ניוד מנות אפשרי רק לצרכי IVF . תבדקי קודם את מדיניות בית החולים / בנק הזרע שאת מזמינה ממנו.

childs21

New member
תודה - מבדיקתי מאפשרים

תודה.
מהבדיקה שלי הרוב מאפשרים.
כיוון שגרה בצפון ורוצה לבצע מעקב והזרעה בקרבת מקום מגוריי, שאלתי את שאלתי. חוששת שאיכות הזרע תפגע...

אמאנחל

Member
מנהל
בעקרון אפשר לנייד זרע בתרמוס עם חנקן נוזלי

ואת ההפשרה וההשבחה לעשות במקום שבו מתבצעת אחר כך ההזרעה. זה אומר זמן המתנה בין ההגעה עם הזרע לבין ההזרעה. את צריכה לברר את התהליך בדיוק, והאם בכלל מאפשרים אותו, גם במקור הזרע וגם במקום שבו מתבצעת ההזרעה.

childs21

New member
תודה על התגובה. בנק פרטי לא מאפשר -

בבנק פרטי שפניתי אליו (במרכז) לא מאפשרים שההפשרה וההשבחה תתבצע בביהח בו תעשה ההזרעה (ביהח בצפון). לכן אני כל כך מפחדת לרכוש מהם זרע, בייחוד שהמחיר לא זול..., מצד שני מצאתי אצלם את התורם הפוטנציאלי עבורי.
לכן כל כך חוששת ולא יודעת מה לעשות...מפחדת לקחת את הסיכון - מעבר להיבט הכספי למפח הנפש.
מצד שני, ייתכן ואין בעיה והחשש שלי לחינם..
ממש מבולבלת..
אשמח לתגובות / הצעות נוספות - הכוונה...

jiminit2

New member
מהניסיון שלי ..

הזמנתי דרך אסף הרופא זרע מחו"ל. היה לי רופא פריון פרטי שביצע גם את המעקבים והלכתי לפי ההוראות שלו - הפרוטוקול שלו. רק את ההזרעה עצמה ביצעתי באסף הרופא במחלקת פריון שלהם. אז (לפני תשע שנים) אסור היה להוציא משם מנות להזרעה, רק להפריות.
האם אין אופציה כזו גם בבנק הפרטי שאת מזמינה ממנו?

childs21

New member
לצערי לא -

הם לא מאפשרים להציא זרע קפוא להזרעה, אלא רק להפריות (IVF).
שאלה אחרת לחלוטין - אם זה בסדר מבחינתך..-
מה השיקולים בבחירת זרע של תורם מהארץ או מחול?
היבט דתי, אם בכלל, או שישנן סוגיות נוספות ...? דאגה מגילוייי עריות בעתיד...?
תודה רבה....

jiminit2

New member
השיקולים שלי -

שיקול ראשי והכי קריטי- רציתי תורם פתוח שהילדים יוכלו לקבל עליו פרטים אם ירצו כשיהיו בגירים.
שיקול שני - כמה שפחות אחראים בארץ. זה עדיין נושא משמעותי בפני גם כיום (יש אמהות שמחפשות אחאים עבור ילדיהן. אני ממש נרתעת מזה).
שיקול שלישי שכבר לא רלוונטי כיום הוא הנושא הדתי. בזמנו דובר על כך שילדים מתרומה הם במעמד "שתוקי" ולא יוכלו להנשא בחתונה אורתודוכסית בישראל אם ירצו בכך. חוקי ההלכה לא חלים על גויים וזו היתה הדרך לעקוף את הנושא. זה לא היה ממש קריטי אבל זה הסתדר לי טוב עם זה שחיפשתי ממילא תורם פתוח... כיום עד כמה שראיתי וקראתי כאן בפורומים בפייסבוק - הרבנות מסדירה מעמד גם לילדים מתורמים יהודיים ואין בעיה לקבל עבורם מסמך מהרבנות.

childs21

New member
תודה רבה על השיתוף

אם יורשה לי לשאול -
בתרומה מחול לכמה משפחות / נשים ניתן לעשות שימוש מאותו תורם ? (כי גם אני ממש לא בעניין של חיפוש אחאים).
האם זה קשור לתרומה סגורה / פתוחה ?
ומה לגבי בדיקות רפואיות לזרע ? מפורט בקטלוגים של בנקים בחו"ל אילו בדיקות בוצעו ?
תודה רבה..

jiminit2

New member
בזמנו..

אסף הרופא הרשו להזמין מאותו תורם חו"ל לחמש משפחות בלבד. אין באמת דרך לדעת אם זה נכון. אין קשר לתרומה פתוחה/סגורה. זו היתה המדיניות שלהם לגבי תרומות חו"ל. תורמים מקומיים תרמו הרבה יותר.
לגבי בדיקות רפואיות - מקבלים פירוט מה נבדק. ככל הזכור לי אלו היו בדיקות בסיסיות בלבד אבל כיוון שאני נבדקתי לכל מה שהיה קיים ברשימות של הייעוץ הגנטי ויצא שלילי אז לא הרגשתי צורך לבקש בדיקות נוספות. אפשר לבקש לערוך עוד בדיקות בתשלום.

לפני כמה שנים - אמרו לי להגיע להזרעה בבנק הזרע

לא הגעתי להזרעות בסוף, כי עברתי ישר ל IVF
ואז ניידתי את הזרע במיכל ענק.

childs21

New member
גרה בצפון -

מרגיש לי קצת מורכב, כאשר מעקב זקיקים מתבצע בביהח בצפון..

למעלה