מכון להתפתחות הילד

fialka3

New member
תודה

הלכתם לטיפול פיזיאוטרפיה במכון התפתחות הילד או בפרטי? אני חושבת אולי לקחת אותה בפרטי כדי להימנע מהשלכות שמפחידות אותי.

fialka3

New member
מכון להתפתחות הילד

בנות שלי בנות כמעט 10 חודשים, ואחת מהן, זאת שנולדה קטנה - שני קילו - קצת מתעקבת בהתפתחות. נכון לכרגע היא לא מתיישבת לבד וזוחלת גחון בלבד, לא נעמדת, אפילו על הברכיים. יחד עם זאת, היא כבר אומרת כמה מילים ועושה כפיים. קיבלנו הפניה למכון התפתחות הילד עם אבחנה של עיכב מוטורי קל. יחד עם הפניה קיבלתי שאלון להורים ולגננת והוא קצת הפחיד אותי. אני יודעת, שיש פה לא מעט נשים, שעובדות במערכת חינוך וגם בחינוך מיוחד. שאלה שלי האם מעקב במכון התפתחות הילד יכול להשפיע אחר כך למסגרת חינוכית שהיא תתקבל?

מרגנית2

New member
קיבלתי בזמנו הפניה דומה

הם דרשו את חתימת האב כדי להתחיל בטיפול וויתרתי על זה.
הבן שלי לא זחל ולא זז בכלל עד גיל 9 חודשים. התחלנו אז פיזיותרפיה לתינוקות בקופת חולים. אחרי טיפול של כמה חודשים הוא התחיל לזחול ומאוחר יותר למד ללכת.
כעת בן 14 יש בעיות בשיעורי ספורט.. אבל חוץ מזה הוא מקסים ומחונן ואפילו יצא לדייט ראשון

לא עניתי לשאלתך.. מקוה שעודדתי קצת..

fialka3

New member
תודה על עידוד

כן, בתופס שקיבלתי דורשים גם חתימת אב... אבל חשבתי שאם שם האב לא רשום במרשם האכלוסין אז אין בעיה... אני טועה או שאצל הבן שלך שם האב רשום?

מרגנית2

New member
אני זוכרת שהם עשו המון בעיות

אצלי האב רשום בת.ז.
אבל זה היה לפני המון שנים. אולי כיום הם התעדכנו.

רi תם

New member
לא

זה לא קשור.
תמלאי,תגישי,תטפלו ובעז"ה והעזרה שתקבלו,עד גיל 6 תשכחו,שלושתכן,שהיה עיכוב
.
את אם יחידנית.אין אבא אז אין חתימת אב.מאוד פשוט.
בהצלחה

fialka3

New member
תודה

אני מפחדת שבשאלונים של כל מסגרות החינוך שנצטרך למלא תהיה שאלה האם הילדה טופלה במכון התפתחות הילד וזה יכול להשפיע לא טוב על סיכוי שלה להתקבל

רi תם

New member
לאיזה שאלונים את מתכוונת?

המקום היחיד שאת עשוייה להישאל על העניין הוא באם תרצי לעשות לה איבחון.
במסגרות חינוכיות לא מגישים להורים שאלונים שלא לצורך.
אם הילדה סוגרת את העיכוב ומתנהלת כאחרון הילדים אז למה זה משנה מה היה בגיל 10 חודשים????

אמאנחל

Member
מנהל
תמיד כדאי לטפל כמה שיותר מהר

למוח האנושי יש "חלונות של הזדמנויות", אם לא מנצילים את החלון אחר כך קשה הרבה הרבה יותר.
&nbsp
קחי לדוגמה לימוד שפה. אנחנו לומדים את שפת האם בקלות ובשלמות בגיל שנה-שנתיים-שלוש. אחר כך, בגיל מבוגר, אי אפשר כמעט ללמוד באותה שלמות שפה אחרת, וזה דורש המון המון מאמץ. ככה גם עם מיומנויות אחרות. ככל שמצליחים לנצל את השלבים שבהם המוח פתוח ורגיש לשינויים מסויימים - כך קל יותר.

fialka3

New member
מצד אחר

בגיל חודשיים היא לא החזיקה את הראש וכבר רצו להפנות אותה לפיזיאוטרפיה, אבל קצת מאמץ מצידי וזה הסתדר עד גיל שלושה חודשים. בגיל שישה חודשים התפתחות שלה הייתה תקינה. ועיכוב ברור קיים עכשיו רק בישיבה, אז אני חושבת לנסות לעזור לה בעצמי קצת זמן ואז אם לא ילך לפנות לעיזרה מקצועית

a morph

New member
ממש לא

אמנם לא מניסיוני אבל מניסיונות של אמהות אחרות - ממש לא.
ובלי קשר, אצל רוב התינוקות חלקים בהתפתחות באים ״על חשבון״ חלקים אחרים, נגיד ילד שזוחל מוקדם מאוד יכול להתחיל לדבר מאוחר יחסית וכו׳. בני בן 9 חודשים ואמנם התחיל לזחול ולהיעמד מוקדם, אבל עדיין לא מסוגל לאכול מזון שאינו טחון ואין זכר למילים ראשונות, רק הברות חוזרות. כפיים גם לא עושה, אבל האמת שבכלל לא עבדתי איתו על זה כי לא ראיתי לזה חשיבות מיוחדת.

fialka3

New member
תודה על העידוד

לי יש אם מי להשוות, למרות שאני יודעת שזה לא טוב כל כך להשוות בין תאומות וכל ילד הוא שונה), אבל ילדה שניה זוחלת רגיל, מתיישבת ונעמדת על הברכיים, למרות שבטיפת חלב העירו גם עליה שהיא לא נעמדת על הרגליים ולא הצליחה לקחת חפץ קטן בין שתי אצבעות, אבל על זה אנחנו עובדות, התחלנו עם שלב של אצבע אוכל). אז גם היא לא ממתקדים, למרות שהתפתחות שלה תקינה, וקיים הבדל ממש משמעותי בין שתיהן.
&nbsp

רi תם

New member
רק על האצבעות....

רק על עניין התפיסה בין האצבעות-
כשהיינו בטיפת חלב גם לי "העירו" על זה.
חזרתי בלחץ הביתה,חברה הרגיעה,אחרי שבוע בלי התערבות מצידי זה הגיע.
יש עניינים שהם "קטנים",מינוריים.
זחילה והליכה הם לא עניין של מה בכך ואם את לא רוצה התפתחות הילד (אגב,גם אני "לא בעדם" ,מסיבותיי שלי וגם טיפת חלב-הן היו נטו לחיסונים) לכי באופן פרטי לרופא התפתחות לייעוץ וטיפול.
אל תנסי לבד או לקוות שזה "יחלוף"/יסתדר מעצמו.

fialka3

New member
זה לא ממש עיניין מינורי, זה מוטוריקה עדינה

והקטנה דווקא כן הצליחה
לגבי אופן פרטי - זה כנראה מה שאני אעשה. זה רופא התפתחות או ליווי התפתחותי על ידי פיזיאוטרפיסט?

רi תם

New member
חושבת ש..

צריך קודם לגשת לרופא התפתחותי או להתייעץ עם רופא הילדים (על מי שאת ממש סומכת) והוא יפנה לטיפול המתאים.

fialka3

New member
היינו אצל רופא התפתחות בקופה

ושם קיבלנו את ההפניה

אני לקחתי להתפתחות הילד בגלל בעיה של הטייה בצוואר

היינו במעקב, אני מחקתי את הצד של האב / כתבתי אין... לא עשו עם זה בעיות.
&nbsp
לא יודעת עם המעקב ממשיך איתה הלאה, כן יודעת שאני בעד לטפל במה שצריך
לטפל. הינקות לא אמורה לרדוף אחרי הילד, ומאוד חשוב לטפל אם צריך...
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

DM fan

New member
הבת שלי

דווקא נולדה גדולה, גם היא בגיל 10 חודשים לא זזה לשום מקום, לא חושבת שישבה, וזחלה כמו שאת מתארת רק על הגחון, על עמידה לא היה מה לדבר.
היא התחילה ללכת לקראת גיל שנה ושמונה !!
כשהבאתי אותה לגן בפעם הראשונה בגיל שנה וראיתי את כל שאר הילדים, ממש בכיתי, הבנתי כמה היא מתפתחת לאט מוטורית. גם היא אגב, דיברה ממש מוקדם, ומבחינת מוטוריקה עדינה הייתה מצויינת.
אבל, היום, היא בת 4 וחצי כמעט, ילדה מקסימה וחכמה, שרצה ורוקדת, שרה וגם חופרת מדיי פעם...
בקיצור, מבינה אותך כי הייתי שם, אבל ככה זה, כל ילד הוא אחר ומתפתח שונה.

yarden43211

New member
אני רוצה להדגיש את מה שאמאנחל כתבה על "חלון הזדמניות".

הבת שלי , בגיל 10 חודשים רק זחלה על הגחון וזחלה עקום, כשהיא מישתמשת בצד אחד של הגוף, גם שהיו מושיבים אותה היא לא היתה מצליחה לשבת.
אני זוכרת שזה הכניס אותי לדיקאון ואפילו לא נירדתי טוב ,כי מאד דאגתי.
פניתי להתפתחות הילד ושם היא קיבלה טיפול פיזוטרפי וכמובן התמדתי לעשות איתה את התרגילים שהם ביקשו בביית. היא התקדמה במהירות בגיל שנה וחצי היא כבר הלכה ולא היה עוד צורך בהמשך טיפול.
היום היא בת 10, תודה לאל הכל בסדר, ילדה חברותית וכישרונית גם בתחומי הספורט לפי מה שהמורה לספורט בבית ספר כתבה בתאודה שלה.
אז אנחנו ניצלנו את חלון הזמן. שהילדה היתה תינוקת תענו שיש לה היפוטוניה קלה. שכרגע אין לזה ביטוי.
טיפול פרטי הוא מאד יקר, אני בזמנו פניתי לאיבחון פרטי שעלה מאד יקר כדילדעת שאני לא מפספת דבר.
ובקשר לתפסים, גם אם נתקלתי בתפסים שההייתי צרכה לציין שהילדה היתה בטיפול בהתפתחות הילד כשהיתה בת10 חודשים לא היה לכך משמעות.

יכול להיות שהכל היה מסתדר גם בלי הטיפול אצלנו, אבל היום 9 שנים אחרי אני שלמה שעשיתי את המקסימום שיכולתי לעשות וניצלתי נכון את חלון ההידמניות ולא אוכלת את עצמני על מהוא שלא עשיתי בידיוק בזמן הנכון לו.
אז אני בטוחה שהכל יסתדר עם הילדה לדעתי כדאי לטפל בהתפתחות הילד ולא פרטי, ושיהיה רק טוב.

למעלה