איך קוראים לאבא שלך?

fialka3

New member
לא יודעת, האם זה יעזור

אבל בכל הפעמים שהייתי צריכה להזמין תור לבנות שלי לק''ח בטלפון אף פעם לא שאלו מה שם האב. כנראה שכשהם רואים מול העיניים שזה לא רשום, אז שואלים משהו אחר, למשל, כתובת.
&nbsp

רi תם

New member
עונה

מדינה יהודית....מכאן עניין ה"אב".
נכון,"צמחנו", "גדלנו",החברה שינתה ומשנה את פניה,היום משפחה היא לא רק המסורתית-אב,אם וילדים אבל מסביב לא חל שינוי.
אני אמא ולכן ששואלים אותי לשם האב אני עונה-אם יחידנית.אין אב.
הילדים,כשידרשו לכך,יענו גם כן-אין אב.אמא היא יחידנית.לא כזה ביג דיל.
בחרתי ואני שלמה עם הבחירה שלי בטריליון אחוז ולכן השאלה הזו היא לא מבהילה.
יותר "מרגיזה" אותי הפרוצדורה המטופשת לדוגמא,בכל שנה,במעמד הרישום לגנים אני צריכה להגיש צילום של תעודת הלידה של הילדים.למה?הם לא נולדים בכל שנה מחדש! אבל מצלמת ומפקססת.שיהיה.
עד....שיעשה שינוי בחברה,במערכות הציבוריות,בממשל וכיו"ב נידרש ל"שם האב,גברת?"

jiminit2

New member
אני זוכרת שגם אותי זה הטריד לפני שנולדו הילדים

במיוחד עם קופת חולים , שבכל טופס ומרשם רשום השם של אבי ... ותמיד תהיתי מה יהיה עם הילדים שלי. אבל השדה הזה פשוט נשאר ריק ואף אחד לא שואל שום דבר. כנראה שהם מוצאים דרכים אחרות כשצריך.

איך קוראים לאבא שלך?

אני מנסה להכין את הבן שלי לגן עירייה
אז הוא כבר יודע שאין לו אבא, מגיל צעיר (יותר
) כששואלים אותו איפה אבא הוא אומר "אין"
השבוע נכנסתי איתו למעלית ופתאום משום מקום הוא אומר: "לי אין אבא, יש לי אמא וסבתא"
הייתי כ"כ גאה בו...
אתמול שאלתי אותו איך קוראים לאמא שלו אז הוא אמר לי, ואז שאלתי איך קוראים לאבא שלו והוא סתם המציא שם. כשאמרתי לו: לאאאאא (בקול ילדותי ומצחיק) איך קוראים לו? אז הוא המציא שם אחר ואז סתם אמר שקוראים לו בלבלו או פחחח או סתם קולות
עזבתי את הנושא. האם להמשיך לחפור לו לגבי מה עונים כששואלים איך קוראים לאבא?
לפעמים כששואלים אותו איפה אבא שלו הוא אומר בשמיים בגן עדן ואז אני מתקנת אותו שזה סבא שם ולא אבא ואז הוא באמת מתקן ואומר כן, סבא XXX שם (אבא שלי נפטר לא מזמן והם היו מאוד קשורים)
איך ממשיכים מפה?

רi תם

New member
להכין?!?!

האם את חושבת ש"להתאמן" על תשובה זו הדרך?
אישית לא מוצאת שיש "להכין" לגן עירייה.
אפשר לדבר על העדר האב בחייכם אבל קחי בחשבון שילדים,עד כמה שהם צעירים,הם מאווווווד פיקחים ולפעמים,אפילו אמירה חד פעמית בנוגע למשהו שהוא אישיו בחייהם,תספיק.
אני הייתי מניחה לנושא.
הוא יסתדר.יש לו תשובות ואם לא תהיינה לו הוא ימציא,כמו שהמציא בפניך או יבוא אליך וישאל.

jiminit2

New member
למה להמציא שאלות על אבא שלא קיים?

לאיזה תשובה ציפית ממנו? אם הסברת לו שאין אצלכם אבא זה מה שהוא יגיד כשישאלו אותו עליו (וישאלו. זה יעלה בטוח). למה אין אבא? / איפה הוא? אין. אמא שלי לא התחתנה אז אין לי אבא. אצלנו זה הספיק לתקופה ארוכה מאוד.
ההמשך היה למה לא התחתנתי, אולי לא חיפשתי מספיק טוב אבא וכו.. אבל לזה תגיעו יותר מאוחר.

mo234

New member
למה לא להישאר עם התשובה של אין לי אבא

הרי זו האמת והיא פשוטה ומוכרת לו
אז למה לסבך את העניינים?
כששאלו את הבן שלי איך קוראים לאבא, אמר אין לי אבא.
בזה הסתיים הנושא מבחינתו.
הבן שלך מוכן, הוא יודע את העובדות. תכלס, אם ירצה להמציא שמות, שימציא. אבל האמת הפשוטה ידועה לו...

דאניאלי

New member
אני הדגשתי את עצם הקיום של האבא

מצד שני לא נקבתי בשם אלה שזו איזו דמות דימיונית....
לדעתי זה עניין של לקחת בהדרגה.
כל אחת ואיך שמעדיפה , אין קסמים.

למעלה