איך זה ללדת לבד ולחזור הביתה לבד עם התינוק?

moonlihgt

New member
איך זה ללדת לבד ולחזור הביתה לבד עם התינוק?

היי שלום לכולכן אני חדשה כאן בפורום ואני שוקלת ברצינות להפוך לאם יחידנית (כרגע עושה בדיקות ראשונות, נשים, גנטי וכו')
עכשיו אחד הדברים שהכי מפחיד אותי זה גם להיות בלידה לבד
וגם הקטע של לחזור הביתה לבד עם התינוק, מה אני אעשה אם ארגיש מאד לא טוב אחרי הלידה.?
אני לגמרי לבד אין לי משפחה ואין לי חברות

מרגנית2

New member
באמת קשה עם תינוק לבד

כדאי שתיצרי לך מעגל של תמיכה.. אולי שכנות. אולי עזרה בתשלום לימים הראשונים.
יש הרבה חרדות סביב הלידה וצריך אומץ

דולה ללידה

ועזרה בתשלום אחר כך, אם צריך. לפעמים אפילו רק בייביסיטר לשעה-שעתיים כדי שתוכלי לישון קצת או לצאת להתאוורר.

אמאנחל

Member
מנהל
אחרי לידה לרוב צריך עזרה

וכדאי להתארגן לכך מראש.
&nbsp
אם את יכולה, תשלמי לכמה ימי מלונית כדי שלפחות בכמה ימים הראשונים תוכלי לישון היטב. במלונית גם ידריכו אותך בהנקה, החתלה, האכלה וכו'.
תבררי בעיר מגורייך, יש ארגונים כמו "אם לאם" ויש ארגונים שמביאים אוכל מבושל לנשים אחרי לידה. תראי מה הם מציעים.
תארגני לך אכן בייביסיטר לאחרי לידה שתעזור לך בהתחלה, כשתראי שאת כבר מסתדרת תמיד תוכלי לשחרר. תקבעי עם שכנה שבמקרה שאת מרגישה ממש רע את יכולה להתקשר אליה שתבוא, או שתקבעי עם מישהי שאת עובדת איתה שאת מצלצלת אליה כל יום, ואם את לא מצלצלת היא מצלצלת אלייך לראות שהכל בסדר.
&nbsp
בהחלט מוטב לחשוב מראש על האפשרויות, ואחר כך לא להצטרך.

moonlihgt

New member
תודה על העצות

לגבי שכנות- אני לא בקשר אם אף אחת, כנ"ל לגבי עבודה אני די חדשה שם
לגבי כל דבר בתשלום טוב אני אצטרך לנסות לחסוך כסף לזה (המשכורת שלי די נמוכה) וכמובן למצוא מישהי שאני אסמוך עליה
ולגבי הארגונים אם לאם וכאלה אני באמת אנסה לברר תודה רבה

אני אגיד משהו שאולי לא תאהבי

לשמוע, אבל זה מתוך אכפתיות.
אם את מתקשה לחסוך עכשיו כמה אלפים כדי לאפשר לך עזרה בתשלום, יהיה לך קשה לגדל ילד לבד, בלי משפחה, בלי עזרה ובלי תמיכה.
ילד הוא עסק יקר מאוד, ויש עוד הוצאות בלתי מתוכננות.
היעדר העזרה יתבטא בקביעות בתשלום גם כשתחזרי לעבודה אחרי הלידה, בימי המחלה של הילד, בחופשות וכו'.
עכשיו זה הזמן לחסוך. אם אין לך הכנסה פנויה של לפחות 1000 שח בחודש היום (ורצוי שתהיה הכנסה גבוהה בהרבה) - יהיה מאוד קשה בהמשך, והדאגות הכלכליות יצטרפו לעובדה שנשמע שאת לגמרי לבד בעולם.

אמאנחל

Member
מנהל

צריך להערך היטב מבחינה כלכלית.
תראי למעלה בקוביה של "כלים ומידע" תחת "הודעות נבחרות" את ההודעה על ההוצאות על תינוקות ופעוטות, כדי שתדעי למה לצפות.
לפי הכרטיס שלך את בת 32, אז יכול להיות שכדאי לך לקחת זמן מה כדי לשדרג את מצבך הכלכלי לפני שאת מביאה ילד לעולם.
&nbsp
קשרים עם שכנות ואנשים בעבודה אפשר ליצור. בזמן הריון אפשר להצטרף לקורסי הכנה ללידה ליחידניות או קבוצות תמיכה וליצור חברויות, ואחרי הלידה אפשר לרדת לגינה שליד הבית וליצור קשרים עם עוד אמהות. יש גם הפעלות בחינם לאמהות עם תינוקות בקניונים וזה יכול להיות טוב מבחינה חברתית.

moonlihgt

New member
אני מבינה את זה

אני מבינה את האכפתיות ואת צודקת, אבל אני לא חושבת שזה שאין לי משכורת גבוהה או תמיכה, יקבע את זה שאהיה ערירית כל חיי, תראי אני מאמינה שבסוף אני אסתדר, חייתי פעם ברחובות ותמיד אפשר לעשות גם דברים קיצונים בשביל כסף, אני בטוח אדאג לילד שלי

עשית לי קווץ' בלב עם החיים ברחובות ועם האמירה על דברים קיצוניים בשביל כסף.
זה נכון, כמובן, ונשמע שתהיי אימא מסורה מאוד, אימא לביאה.
אני מבינה גם את תחושת העריריות, גם מבחינתי זאת לא הייתה אופציה לחיים שאני מוכנה לחיות.
אבל - כשנכנסים לכך מראש בעיניים פקוחות, צריך לחשוב קצת אחרת. כשאת חיה ברחובות זה דבר אחד, אבל אני לא חושבת שאת יכולה לדמיין את הכאב שתחווי כשהילד שלך יהיה במקום הזה או אפילו מקום אחר לא טוב, קיצוני פחות.
כרגע זה נשמע שזה את והילד שלך - מול העולם. בועה.
אני חייבת לומר שהייתי שוקלת לאוורר את הדברים, ושוקלת אפילו הורות משותפת. זה לא רק בגלל הכסף, ודאי לא בגלל ההיבט הטכני של לבד אחרי הלידה (זה זמני ופתיר), אלא בעיקר כדי שהילד לא ייכנס איתך לבד לתוך הבועה של החיים.
כדי שלשניכם תיהיה איכות חיים טובה יותר (ומרגע שייוולד איכות החיים שלך תהיה תלויה גם באושרו).
אני לא מכירה אותך, זה עשוי להיות פורמט שלא מאוד מתאים לך, אבל הייתי חושבת על זה לכל הפחות, ומנסה להתייעץ.

ללידה אפשר לקחת דולה שתהיה איתך

מהחוויה שלי עם דולה, שימי לב לאותיות הקטנות, ותבקשי ממנה להיות איתך
בכל מקרה של לידה כולל ניתוח, כי הדולה שאני סגרתי איתה פשוט הבריזה ובכלל לא הגיעה, ברגע שהבינה שאני נכנסת לקיסרי, בניגוד לסיכום ביניינו, שחלק מהצורך שלי בה
הוא עבור התינוקת. אז לסכם מראש שיהיה ברור שאת זקוקה לה גם עבור התינוק שיוולד.
&nbsp
אם יש בבית החולים מלונית להיות עוד כמה לילות כדאי להישאר שם, כך לא תהיי לבד.
כדאי לשריין מראש טלפון של דולה לאחר לידה / אחות לילה, אם תרגישי צורך.
&nbsp
אני ילדתי בניתוח חירום, אמא שלי היתה איתי בבית החולים ועוד לילה בבית,
ואחר כך נשארתי בבית לבד עם תינוקת קטנה, אחרי ניתוח קיסרי,
לא היה קל בכלל.... צריך להתארגן מראש כך שהכל יהיה מסודר בבית,
בהישג יד, שיהיה לך נוח. אני גיליתי שאני לא מסוגלת לקום לקחת את התינוקת
מהמיטה / עגלה אז שמתי אותה לידי כל הזמן.
&nbsp
אחרי כמה ימים כבר הרגשתי קצת יותר טוב, אבל בהחלט היה לי לא פשוט בכלל.
&nbsp
לגבי עזרה, יש לי משפחה אוהבת ונהדרת, אבל כולם גרים רחוק, ובפועל מעבר
ל 5 ימים הראשונים לא היתה לי עזרה בכלל. לומדים להסתדר. צריך לחשוב תמיד כמה צעדים קדימה למה כדאי שיהיה בבית, לעשות הזמנות בסופר. אפשר להסתדר.
&nbsp
לגבי משכורת, אפשר להשיג הרבה ציוד מיד שניה, כולל בגדים.
&nbsp
בהצלחה
&nbsp

fialka3

New member
ילדתי לפני שלושה שבועות בניתוח תאומות

ואני לא הבנתי גם קודם וגם לא מבינה עכשיו, למה כולם בטוחים שצריך כל כך עזרה בבית חולים. לא בניתוח ולא בהתאוששות לא חייב אף אחד. אחרי ניתוח אני הקאתי את כל הנשימה שלי בגלל השפעה של חומרי הרדמה ולכן הביאו לי תינוקות רק בבוקר יום למחרת. בבית חולים הייתי כמעט בלי עזרה - חוץ מצוות, שעשה הדרכות וענה על כל השאלות - והסתדרתי. אמא הייתה איתי לסירוגין, אבל היא לא טיפלה בתינוקות. כמה ימים ראשונים בבית היו מאד קשים, כי היו לי כאבי גב נוראים אחרי הרדמה ספינלית, היתתי צריכה משככי כאבים בכמויות כדי לתפקד, ואז בהחלט כן צריך עזרה, אבל גם זה הסתדר תוך כמה ימים.

jiminit2

New member
הניתוח וההתאוששות זה יותר עניין נפשי

בעיני, לא נעים לעבור חוויה כזו משמעותית לגמרי לבד. וגם כדאי לזכור שלך היה קיסרי מתוכנן ולכן היית מוכנה אליו יותר ולתהליך שבעקבותיו (גם אצלי היה קיסרי מתוכנן מראש). אני חושבת שבלידה רגילה שלוקחת הרבה יותר שעות נעים להיות לבד ואם אפשר להמנע מזה, למה לא? מעבר לכך יש כמובן את התינוקות. אמא שלי הלכה אחריהם לתינוקיה, צילמה לי אותם, דאגה שיטופלו ושהכל בסדר וכו. גם כאן כדאי שיהיה מישהו שדואג ושומר על האינטרסים שלהם שלא יהיו לבד.
לגבי התפקוד בבית אחרי ניתוח קיסרי - איןס פק בכלל שחייבים מישהו להתחלה הבסיסית ביותר.

fialka3

New member
ברור שללידה רגילה הייתי מביאה איתי מישהי

דיברתי ספציפית על ניתוח והתאוששות

קודם כל, עברתי קיסרי חירום, זה לא משהו שאני מאחלת לאף אחת...

עשו לי חתך ארוך מאוד, כמעט כפול מחתכים שראיתי אצל חברות בניתוחים מוזמנים מראש.
שנית, הרדמה מלאה, 12 שעות לקח לי להתאושש, ואז קיבלתי את התינוקת, לביות מלא!
כך שאמא שלי בהחלט עזרה לי. אמא שלי לא היתה לידי 24 שעות, אבל כן היתה בנקודות בזמן שהייתי זקוקה לעזרה.
&nbsp
אחר כך יצאנו הביתה ואחרי לילה אחד, נשארתי לבד עם התינוקת.
&nbsp
אגב, את גם לא יכולה לדעת איך תצאי מהלידה, אני יצאתי מהניתוח נפוחה כולי, שילשלתי את נשמתי כמה ימים והשאירו אותי עוד יום להשגחה בגלל זה, ועם לחץ דם מתקרב ל 160 ... חייתי על משכחי כאבים כמה שבועות טובים.
&nbsp
כך שאי אפשר לדעת מה יהיה ואיך תרגישי, לגמרי כדאי שתהיה אופציה לעזרה, לפחות לימים הראשונים...
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אד י

New member
זה הזמן לקשור קשרים

זה קשה אבל שווה את זה.
&nbsp
כל האנשים שעובדים איתך הם חברים בפוטנציה,
כך גם כל השכנים בבניין.
כך גם אנשים שהיית בקשר טוב איתם בתיכון/צבא/אוניברסיטה אבל כבר כמה שנים אתם לא בקשר, זה הזמן לחדש קשרים מוצלחים מהעבר.
זה לא קל.
מתוך כל האנשים האלו, אולי שניים יהיו בסוף מספיק קרובים כדי לעזור, אבל אל תוותרי מראש.
&nbsp
סתם דוגמא:
הבת שלי כבר חודש לא מסכימה לקנות בגדי חורף, ואני יודעת שהיום עומד להתחיל החורף הממשי ואין לה אפילו חולצות ארוכות. אם אקנה לה בעצמי בלעדיה היא תסרב ללבוש מתוך עקרון. אבל היום כבר יהיה קר. מה עושים ?
עברתי בראש על כל המכרים שלי, גם רחוקים, עד שנזכרתי למי יש ילדה בגיל רלוונטי ובלי להתבייש הרמתי טלפון ושאלתי אם אולי יש להם בגדים קטנים להעביר לנו. וכך קיבלנו שק בגדים שיעזרו לנו לעבור את תחילת החורף בלי למות מקור ועקשנות.....
וזה בזכות זה שכשהיא נולדה דאגתי לחדש קשרים עם כל מי שאני פעם בחיים הייתי בקשר איתו....
&nbsp

למעלה