התייעצות לגבי נושא "אין אבא"

Shirco77

New member
התייעצות לגבי נושא "אין אבא"

חדשה בפורום, אמא עתידנית לשני ילדים, הגדולה אוטוטו בת 4 וקטנציק בן 10 חודשים.
אשמח לקבל חומרים לגבי נושא העדר דמות האב. מה מסבירים? היא עדיין לא שואלת אבל רוצה להיות מוכנה כשזה יקרה.

כדאי להתחיל להסביר לה כבר

גם אם היא לא שואלת, כדאי לדעתי לנצל הזדמנויות, גיל 4 זה כבר גיל שבו יכולים להתקיל אותה ילדים מהגן, וכדאי שהיא תהיה מודעת לזה. כלומר אני מניחה שהיא מבינה שאין אבא אבל שהנושא לא דובר עדיין אצלכם..
אני מגיל אפס בערך מספרת לילדה שלי מי כן יש לנו במשפחה - "אמא והילדה והחתולה וסבא וסבתא והמוןןן חברים וחברות". לאחרונה אני גם מוסיפה הסבר שיש כל מיני סוגים של משפחות - אמא ואבא, שתי אמהות, שני אבות, והמשפחה שלנו - ושוב - אמא והילדה והחתולה וסבא וסבתא והמוןן חברים וחברות".

הכנתי לה גם אלבום בלופה שמספר את כל הסיפור איך היא הגיעה לעולם ואיך החלטתי ובחרתי להביא אותה לבד, אבל זה עוד מוקדם מידי לדעתי. היא אוהבת להסתכל בתמונות אבל עוד לא התעמקנו בטקסט.. גם זה יגיע..

Shirco77

New member
איך מתחילים בגיל כזה?

זה עדיין לא עלה.. אני גרה בצמוד להורים שלי ואבא שלי דמות מאוד משמעותית בחיים שלה.
היא לא שואלת אז איך פתאום מעלים את זה?

אד י

New member
קוראים ספר

אפשר ספר ייחודי שאת תכיני שמתאר את המשפחה שלכם.
ואפשר גם ספר "רגיל", שמוזכרות בו סוגיי משפחות.
בהקשר של ספר, אני אוהבת את "תפילילה".
אפשר להסתכל על כל סוגי המשפחות בספר ולדבר על מה דומה ומה שונה בין המשפחה בספר למשפחה שלנו.
תשאלי בחנות ספרים אולי יש עוד ספרים בסגנון, בכל מקרה תקראי את הספר עד הסוף לפני שאת קונה, כי בספרים יכולות להיות הפתעות.....
אני פחות אוהבת ספרים שנכתבו עבור משפחות יחידניות. אבל גם זו אופציה אם את מתחברת לקונספט של זרע=צמח=ילד ולחשיבות עצם הכניסה להריון בסיפור המשפחתי של הילד.
אני כאמור לא אוהבת.
&nbsp
&nbsp

האמת היא

שבזמן ההריון וכשהילדה נולדה, הייתי קוראת פה בפורום אמהות שהיו כותבות "מגיל אפס אני מדברת איתה על זה" ולא הבנתי איך אפשר.. והנה היום אני רואה שזה מה שעשיתי, והאמת אני לא יודעת איך להסביר איך עושים את זה - זה פשוט בתוך החיים..

למשל היא היתה אומרת אבא - היתי אומרת אצלנו אין אבא במשפחה, יש אמא ו(שם הילדה) ו(שם החתולה) וסבא וסבתא והמוןןן חברים וחברות.. תכלס היא לא ממש מגיבה לזה, היום היא כבר בת כמעט 3, כשאני שואלת אותה מי במשפחה שלנו היא יודעת לענות, אבל עוד לא עלתה השאלה או לא היה דיון מעמיק איפה אבא או למה אין לי אבא..

אד י

New member
לא צריך דיון מעמיק

זה בדיוק מה שהיא צריכה לדעת בגיל הזה.
&nbsp
וגם אם היא הייתה שואלת למה, בגיל הזה ״ככה רציתי ובחרתי שתהייה המשפחה שלנו״ הוא לגמרי מספיק.
הסברים עמוקים יותר לא צריכים להגיע לפני שהילדים מספיק בוגרים לשאול שאלות עמוקות יותר. לצורך העניין, ״למה״ זו לא שאלה עמוקה. היא רק נשמעת לנו ככה בגלל שאנחנו מבוגרים ומקשרים את השאלה הזאת לדרישה להסבר מעמיק. מבחינת ילדים בגילאי 3-5 ״למה״ זו דרך לקבל עוד אינפורמציה על הנושא.

אמאנחל

Member
מנהל
ברוכה הבאה

תראי בראש העמוד בכחול את הלחצן "כלים ומידע", בלוח שייפתח תבחרי "הודעות נבחרות", שם תוכלי למצוא כמה שרשורים שעסקו בנושא.
&nbsp
יש גם "הודעות נבחרות" מצד שמאל של הפורום, אבל שם נפתחות בכל פעם באופן אקראי רק חלק מכלל ההודעות הנבחרות.

טוב, אני התחלתי כשהוא נולד

ואיזה מזל שהלכתי לבנק הזרע:)
כך נהגתי לומר לו.
והוא באמת בר מזל כשהגיע אלי.
&nbsp
ואתמול כששמעתי ששוב יש לו סתימה בשן והמספר במשקפיים עלה - אמרתי לו שהייתי צריכה לקחת מבחנה אחרת.
&nbsp
ואז אחרי המון שנים שלא בכיתי התחלתי לבכות.
אמרתי לו בעיניים דומעות שאהבתי אליו גדולה מהחיים.
הוא חיבק אותי ארוכות.
&nbsp
ואם יש אבא ואם לאו
הרי מה שכל ילד ומבוגר
צריך זה בסך הכל אהבה והקשבה.
&nbsp
הלוואי ומישהו היה מקשיב לי כשהייתי קטנה.
&nbsp
שנה טובה לך ולילדיך.
את בטח נגעת בשמיים כשהם נולדו. גם אני:)
&nbsp

Shirco77

New member
ריגשת אותי

את הגדולה לקח לי 5 שנים להביא. אז בהחלט אפשר להגיד שהגעתי בשמיים או שהם נגעו בי...

למעלה