הנחה למעון לחד הורית שלא עובדת

ללאשם2

New member
הנחה למעון לחד הורית שלא עובדת

אני מגדלת לבד ילדה (כגרושה בלי מזונות)
ממש ממש קשה לי לבד כל היום עם הילדה (אין לי הורים וכו')
לכן שלחתי אותה למעון שלפחות תראה חברה ושלי יהיו כמה שעות של שקט.
המעון עולה 1800ש"ח (לא מצאתי עד 4 משהו יותר זול באיזור שלי)
אני לא עובדת ולא לומדת לכן כנראה לא אקבל הנחה מהתמ"ת, נסיתי לפנות לרווחה אמרו שרק ילד בסיכון זכאי להנחה. נשאר ביטוח לאומי (אני מקבלת מהם הבטחת הכנסה), רציתי לדעת אם מישהו פה יודע אם יש להם הנחה-השתתפות כלשהי בהוצאות של מעון, או אם מישהו יודע איך אפשר לקבל בכל זאת הנחה.

מרגנית2

New member
מציעה לך

גם לחפש איזו עבודה קטנה. זה ייתן לך בטחון בעצמך. וגם אז תוכלי לקבל הנחה במעון. אפשרות נוספת היא לעבוד כעצמאית - גם זה נחשב לעבודה בתמת.
תשאלי את מנהלת המעון על אפשרות נוספת להנחה. תגייסי אותה לעזור לך עם הבירוקרטיה של התמת.

המון בהצלחה!

ללאשם2

New member
תודה על התשובה המהירה,אז זהו שאני

אני עובדת כפרילנסיט לא משהו קבוע לתמ"ת בטח זה לא יספיק נכון? בטח צריך בשביל זה משהו רישמי נכון?

אד י

New member
צריך אישור של רואה חשבון על היקף שעות עבודה

אם אני לא טועה מעל 20 שעות שבועיות מזכה אותך בהנחה.
&nbsp
את לא חייבת להיות שכירה, את חייבת להיות עובדת.
&nbsp

אד י

New member
אני ביקשתי ממשרד רואי החשבון שעשה לי את הדוח השנתי

למס הכנסה.
הם אמרו שזה בכלל לא תפקיד שלהם ושלא אמור להיות להם מושג כמה שעות אני עובדת.
אבל בגלל שאני לקוחה שלהם הם הסכימו להוציא דף עם חתימה שלהם וכתבו כמה שעות שביקשתי מהם לכתוב...
כשאת עצמאית אין שום דרך לדעת כמה שעות בפועל את עובדת כדי להגיע להכנסה מסויימת. ככה שזה דיי מטופש לבקש אישור כזה.
כנראה שעושים את זה כדי שלא יהיה קל לאמהות שבכלל לא עובדות לרמות את המערכת.
&nbsp

ללאשם2

New member
הבנתי נשמע הגיוני

אני אנסה כמוך לפנות לאיזה משרד רו"ח שאני מכירה שאולי יסכימו לעשות לי טובה. תודה על התגובה

רi תם

New member
תנסי ב-

ידידות טורונטו-נתיבים לתעסוקה.לא אופטימית כי לעניות דעתי כל הסבסודים הן של התמ"ת והן של טורונטו,כמדומני,ניתנים רק לנשים עובדות אבל שווה בהחלט לברר איתם.

ללאשם2

New member
הבעיה שאני כרגע לא מעוניינת בעבודה מספיק לי עבודה כפרילנסיט

אלמה40

New member
אם את פרילנסרית ומופיעה כעוסק פטור במע"מ ובמס הכנסה

את צריכה להצהיר על 20 שעות עבודה בשבוע. אני חושבת שאצלך אפילו לא יבקשו חתימה של רואה חשבון אלא רק הצהרה שלך וכמובן גם שומת מס של השנה הקודמת (טופס שנותן מס הכנסה לגבי כל ההכנסות שלך באתה שנה ואם היית צריכה בכלל לשלם מס) וכן אישור שפתחת תיק במע"מ ובמס הכנסה

תמצאי עבודה- זה לא מה שרצית לשמוע אבל כדאי שתחשבי על זה

דווקא בגלל שאת חסרת תמיכה ואמצעים כמו שכתבת, הדבר הטוב ביותר עבורך ועבור הילדה זה לעבוד במשרה חלקית אם קשה לך במשרה מלאה כי הכל עלייך וזה מובן, אבל לפחות חלקית - ככה שתקבלי גם הבטחת הכנסה וגם משכורת. ותעבדי במקום שמשלמים לך בו ביטוח בריאות, ופנסיה- שכוללת ביטוח נכות ואובדן כושר עבודה. תארי לך שחלילה קורה משהו, את שוברת את האגן כי החלקת על כביש רטוב ביום גשום- 3 חודשים של שיקום, 3 חודשים שצריך עזרה יומיומית בבייביסיטר והוצאת הילד המהגן ודאגה לקניות בבית, 3 חודישםש את צריכה טיפולים ומוניות ובדיקות ומישהי שתטפל גם בך. י ש לך כסף לזה? מדובר באלפי שקלים כל חודש בנוסף להוצאות השוטפות. וזה סהכ שבר. לא רוצה לחשוב על משהו גרוע יותר שיש לו השלכות ארוכות טווח. בעבודה שיש לך ביטוחים מסודרים- את מסודרת, ואם זו תאונה בדרך לעבודה או בעבודה- אז בכלל.
בנוסף כשאת עובדת הוצאות הבית יורדות משמעותית. החשמל, המים, אפילו המזון והביזבוזים כי אין לך זמן פנוי.

ובנוסף, למה שתקבלי מעון מסובסד אם את לא מתכננת לעבוד? גם אני לא עבדתי וגידלתי שני ילדים בבית (ועדיין מגדלת בבית) וכעסתי בתקופתו - שלא קיבלו אותנו כי לא עבדתי בזמן הרישום אבל לרגע לא תיכננתי לא לעבוד כשהם בגנים.

אני מבינה את הצורך לךנשום קצת לבד אז לכי על זה בקטנה.. ותחפשי עבודה במקביל. את תודי על מזלך הטוב כשתמצאי משהו טוב, ונחמד ושתוכלי לאפשר לילד הולך הרבה יותר מכרגע.

אגב תתבעי מזונות, לא חבל?

ובכל מקרה, 1,800 שח זה כלום כסף למעון. במרכז משלמים בין 2,800 ל4,000 שח. במעום פרטי ובויצו לדעתי סביבות 3,000 לא מסובסד. אז בכל מקרה את במצב טוב.

בהצלחה.

ללאשם2

New member
קודם כל תודה על התשובה המבינה

פשוט החשבון שלי שאם אני יוצאת לעבוד יורידו לי מהקיצבאות - הבטחת הכנסה ומזונות (מקבלת מביטוח לאומי מזונות כרגע), לכן אני מעדיפה לעבוד מהבית כפרילנסריט כך שמצד אחד יש לי עוד הכנסה מצד שני זה לא פוגע בקיצבאות.
לגבי המעון מבחינתי זה הצלת נפשות, אני לא שורדת את הילדה 24 שעות לבד בבית איתי.
מנחם אותי לדעת ש1800 ש"ח זה לא נורא חשבתי שהם לגמרי הגזימנו.
ושוב המון תודה על התגובה
עזרת לי...

הגזמת

מעונות יום גובים 2,474 ש"ח תשלום מלא על תינוק ו-1889 על ילד מעל גיל 1.3
וזה ממש לא "כלום" למי שמשתכרת שכר מינימום שאומנם צפוי לעלות ל-28.5 ש"ח לשעה אבל בהרבה מקומות שבהם מעסיקים בשכר מינימום יש נטייה לאפשר רק עבודות חלקיות כך שזו גם לא תהיה משרה מלאה. אם היא תרוויח 4,000-4500 אז הסכום שרשמתי למעלה הוא נתח נכבד. ומה עם חשבונות ומה עם שכר דירה?
אני גרה במרכז. שנה שעברה שלחתי לגן פרטי ושילמתי 2500 לחודש. על כל פניםלגבי ביטוח תאונות, מעצם היותה תושבת היא חייבת במס גולגולת לביטוח לאומי. כל אדם שאינו עובד משלם מדי חודש 170 ש"ח לביטוח לאומי שאמורים גם לבטח אותו למקרים של פגיעה בגוף
אם לכותבת אין עבודה כלל ואים חסכונות, היא תוכל לקבל הבטחת הכנסה של משהו בסביבות 2500-2700 ש"ח ולעבוד קצת מהבית אולי להיות בעצמה בייביסיטר או אפילו רחמנא ליצלן לעבוד בשחור (כן זה לא הכי חוקי אבל הרבה עושים את זה ולצערי במצב של היום זו לפעמים הדרך היחידה לשרוד)

הדברים שלך רק מחזקים את הצורך לעבוד

ולא לסמוך על קצבאות.

אני מדברת מנסיון, ולא משום מקום אחר- קצבאות אל מאפשרות מעבר לכמו שציינת- לשרוד, וכשאת המגדל פעוטות כמפרנס יחיד- זה המקום הכי גרוע להיות בו. אתה אל רוצה וצריך לשרוד, כי בקטסטרופה הראשונה- אתה והילדים שלך תקרסו כלכליץ, נפשית, בריאותית.

לגבי עלויות מעונות, כאן בת"א גבעתיים תא המחירים גבוהים בהרבה וכך גם המחייה. כל הנחה משמעותית אבל 1,800 זה לא סוף העולם.

אמאנחל

Member
מנהל
קיבלת תשובה ראשונית

אז אני מזכירה שהפורום הזה אינו מיועד לגרושות. יש בתפוז פורום גרושים גרושות.
&nbsp
אני מאחלת לך לא להילכד במלכודת העוני. אני מקווה שאת בריאה ומסוגלת לפרנס את ביתך. מאחלת לך שתמצאי עבודה שתגרום לכך שלא תזדקקי כלל לאבטחת הכנסה וגם לא למזונות מביטוח לאומי. תמצאי את הדרך לפרנס את הילדה שלך מחוץ למעגל העוני. אנשים בריאים צריכים לפרנס את הילדים שלהם. חולים ונכים זה משהו אחר...
&nbsp
בהצלחה

ללאשם2

New member
אוקיי סורי לא חשבתי שאסור לכתוב פה

בכל אופן תודה על התגובות שבכל זאת קיבלתי פה.
ולגבי ההערה "אנשים בריאים צריכים לפרנס את הילדים שלהם"
אני באמת לא מאחלת לאף אחת להגיע למצבים של לחץ וקושי בחיים שמביאים למצב של חוסר יכולת לעמוד על הרגליים, לצאת, לפרנס, להתמודד עם חברה, עם עוד אחריות וכו',
והקושי היותר גדול הוא שכיון שזו לא מחלה רישמית או נכות אז גם אמפטיה או השתתפות אין. מה שאני באה לומר, קל לשפוט כשאת לא במקום הזה, אבל תדעי שיש מצבים בחיים שאין ברירה חייבים להעזר בביטוח לאומי, הרי שילמתי כל חודש בחודשו לביטוח לאומי, הרי זה ביטוח כמו ביטוח רכב, ביטוח חיים וכו,

אמאנחל

Member
מנהל
ללא ספק טוב שיש עזרה במצבי קיצון

מאחלת לך שתצאי מזה מהר ותחזרי למקום טוב בהרבה.

מרגנית2

New member
מצטערת לשמוע על המצב הקשה שלך

אני בטוחה שלאט לאט הילדה תגדל ואת תחזרי למצב של תפקוד ותתאוששי.
יש פה פורום ביטוח לאומי שתוכלי לשאול שם איך להעזר בהם.
זה מוסד בירוקרטי מסובך אבל כן עוזר במצבים קשים.

את יכולה גם לחשוב פה על דברים נוספים שאת אוהבת לעשות ויכולה להרוויח כסף מהם. הרבה בריאות! ושנה טובה ומתוקה!

למעלה