התייעצות - עד כמה להפחיד את הילדים בנושא פדופילים

יהלולים

New member
התייעצות - עד כמה להפחיד את הילדים בנושא פדופילים

כמו שהומלץ - דיברתי כבר בעבר עם הילדים שלי על מה קורה אם זר ניגש אליהם בגינה ומציע להם לבוא איתו. דיברתי איתם על חטיפות, ועל כך שיש אנשים רעים בעולם. מדי פעם אני חוזרת על הכללים. הפעם - בן השש וחצי שלי שאל - למה האנשים האלו לא מתחתנים ועושים ילדים משלהם? הוא משוכנע שחוטפים פשוט רוצים ילד משלהם, ואין להם. הוא גם אמר לי שאם זה יקרה לו, הוא יתקשר אלי בלילה ויתן לי כתובת, ואבוא לקחת אותו. לא העזתי ללכת רחוק יותר ולספר לו מה האנשים האלו עושים לילדים. אני לא רוצה לגרום לו למשבר אמון בעולם. זה ילד שיש לו מדי פעם פחדים, מספיק שהוא שומע על מלחמות, וגם זוכר היטב אזעקות כשהיה בן שלוש. המציאות בארץ מספקת די סיבות לפחד. מה הייתן עונות? אני לפי שעה השארתי את זה כך.

ויש גם את זה, מהיום

http://www.onlife.co.il/משפחה/129898/אל-תגעו-לי-בילדה

אומנם לא בדיוק בנושא הזה, אבל לא רחוק ממנו.
אני לומדת לגונן על ביתי מפני כל מיני נוגעים למיניהם, אחרי שזה קרה פעמיים בהפתעה גמורה כשהיא היתה ממש פיצית - היום אני לא נותנת לזה לקרות.
משתדלת לא לנבוח על אנשים, אבל אם צריך, אז צריך....
גם כשאני רוחצת אותה אני אומרת לה שלאמא מותר לגעת בשביל לנקות.

אד י

New member
לא יאמן

דרך אגב, עוד משהו שהרבה מבוגרים עושים ולדעתי נורא חשוב לקטוע באיבו, זה לקנות מגע פיזי מילדים שהם קרובי משפחה שלהם.
&nbsp
נתקלתי לא אחת בסבא/סבתא/דודה שאומרים לילד צעיר "רוצה מתנה? תביא חיבוק!", או שמונעים מהילד משהו שהוא בבירור רוצה ואומרים "תן לי נשיקה!" כשברור כשזה התנאי לקבלת רצונו.
&nbsp
זה מזעזע בעיניי.
וזה עוד יותר מזעזע לראות את ההורים של הילדים משתפים עם זה פעולה כשהילד מתנגד ומתפתל או הולך ומסרב להתייחס .
אותם הורים שאומרים לילד שהגוף שלו הוא רק שלו, ביום אחר מפעילים עליו לחץ כדי שייחבק/יינשק קרוב משפחה שהוא לא מעוניין במגע פיזי איתו.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

בעיניי יש שלבים שונים

קודם כול צריך לבדוק עד כמה הילד נמצא לבד. סטטיסטית, כל עוד את לא משאירה אותו לבד עם נערים או גברים (מוכרים), והוא לא הולך עצמאית לשום מקום, הסיכון קטן יחסית, הרי לא סביר שייחטף מהגינה.
הייתי מחזקת אצלו את הידיעה שלעולם לא הולכים עם זרים, ולא אכפת לי שיחשוב שהסיכון הוא חטיפה. במקביל כדאי לחזק את האמירות של "הגוף שלי ברשותי", ומקומות פרטיים הם פרטיים.
בשלבים מאוחרים יותר, אחרי שיידע יותר על מין ובשלבים שבהם יהיה עצמאי יותר, אפשר להרחיב את ההקשר.
עם הילדים, מרגע שמשוחחים על מין, חשוב מאוד להסביר על עניין הבחירה. זה חשוב מאוד גם עם בנים.נדמה לי שבקלות יחסית הם עלולים להיקלע למצב מתעתע שבו יואשמו בתקיפה, וצריך לחדד מאוד את עניין ההסכמה ואת העמידה בלחצים חברתיים. ולא לשכוח את עניין הצילומים האינטימיים - גם שם נדרשים להדרכה. אבל יש עוד זמן...

אד י

New member
עדיין לא סיפרתי

לבת ה 10 שלי מה בדיוק עושים האנשים הרעים שאני מזהירה אותה מפניהם.
אבל כן אמרתי חד משמעית שזה "דברים רעים מאוד".
וכן הסברתי מה בדיוק צריך לעשות כשאדם מבוגר או נער שהיא לא מכירה פונה אליה.
הסברתי לה שיש כוח בקבוצה ולכן כדאי להיות תמיד עם עוד ילדים בני גילה וליד הורים עם ילדים.
היא יודעת מה הטלפון של המשטרה, ובאיזה מצב מתקשרים קודם לאמא ובאיזה מצב מתקשרים קודם למשטרה.
&nbsp
לגבי פדופילים, לרוב הם אנשים מוכרים ולא זרים ברחוב, אז פה יותר מתאים המאמר התגובה הראשונה.
וגם זה תלוי באופי של הילד, הבת שלי תאכל את הראש למי שייעז לגעת בה ופדופילים בדרך כלל בוחרים קורבנות יותר חלשים, אז כן אמרתי את הדברים, אבל לא הייתי צריכה לחזור עליהם כי הם טבועים באופי שלה.
דווקא לגבי זרים, אני צריכה להזכיר הרבה, כי היא יותר מדיי חברותית ואמפתית ....
&nbsp

עוד מעט היא תוכל לעשות קורס אימפקט

שזה מגיל 11 (כן, כבר בדקתי!)...
יש לביתך טלפון? מאיזה גיל כדאי לתת כדי שתוכל להתקשר לאמא/משטרה/מד"א?
יש גם אפליקציות מצוקה שאפשר להתקין...

אד י

New member
טלפון יש לה מאמצע כיתה ב'

מדובר בסלולרי פשוט (כמו של פעם) רק לצורך שיחות.
בעקרון צריך טלפון מהרגע שהיא מספיק גדולה להסתובב לבד בעולם. אני נתתי לה טלפון אחרי שהיו מספר מצבים שבהם הייתה חוסר הבנה לגבי מי לוקח אותה מבית ספר, שהובילו לחרדה גם שלה וגם שלי.
מה גם שיותר נוח שיש לה טלפון שלה כשהיא הולכת לחברות, ככה היא לא תלויה בהורים האחרים במידה ויש קושי. וגם לי יותר קל להשיג אותה (תתפלאי כמה קשה ליצור קשר בימינו כשלרוב אין כבר טלפון קווי בבית).
&nbsp
דרך אגב, עדיין אין לה טלפון חכם.
מנסה למשוך את זה כמה שאוכל....
&nbsp
&nbsp

למעלה