שאלה על מרכז "משפחה"

יהלולים

New member
שאלה על מרכז "משפחה"

הבנתי שחברות במרכז "משפחה" דרך העירייה, תקנה לנו הנחה בברכה (ועוד כמה הטבות). לא הצלחתי לחלץ מהעובדת במענה הטלפוני של המרכז אם ואיך הם קשורים לרווחה. אני לא מעוניינת בקשרים עם הרווחה, וכנראה שהמרכז קשור באיזה אופן להם. היא היתה מאוד עמומה בנוגע לזה.
האם כדאי לוותר? או שזה משהו עירוני בלבד?

פנגושית

New member
לעניות דעתי זה לא שייך לרווחה

את מוציאה את זה דרך העירייה וזה מקנה הנחות במרכזים קהילתיים , בריכות עירוניות וכו. לי יש כרטיס כזה. אין שום קשר לרווחה.

יהלולים

New member
מסתבר שזה כן שייך לרווחה

מאוחר יותר הצלחתי להבין ממנה שהיא עצמה, מנהלת המשרד העירוני, אכן עובדת מטעם הרווחה, אבל חברות במרכז לא פותחת לנו תיק ברווחה.

s p r i n g1

New member
זה קשור אולי אבל לא מזיק

קשור אולי מהבחינה הזאת שהעו"ס שאחראית שייכת למחלקת רווחה של העיריה, אבל היא לא עושה ביקורי בית ולא עוקבת אחרי החברות במרכז ולא יכולה לנקוט בסנקציות כלשהן..
זה לא קשור מהבחינה הזאת שמי שהולכת לפעילויות או מקבלת מהם מיילים לא רשומה ברווחה כמטופלת רווחה, כלומר אין בזה שום דבר שלילי או משהו שיכול לפגוע בך או להתערב לך בחיים.
הם מציעים פעילויות ולעיתים הנחות, כמו כרטיסיה בהנחה לדג הזהב ונופש פעם בשנה ועוד מקומות שהיתן לקבל בהם הנחה,
עם הגדולה הייתי לפעמים בפעילויות לשלהם, אבל שנים שלא הולכת ומשתמשת בכרטיס רק כדי לקנות כרטיסיה לבריכה בקיץ.אחרי שיסתיימו הקייטנות באמת אולי אקנה כרטיסיה...

jiminit2

New member
זה מופעל על ידי הרווחה

זה לא הופך אותך למטופלת רווחה אבל זה כן אומר שאת מופיעה ברישומים שלהם. לשיקולך אם זה מתאים לך או לא.

פנגושית

New member
אני חושבת שאת עושה טעות. זה משהו פורמאלי ותו לא.

לי היה שנים את הכרטיס ומעולם לא היה שום עניין עם הרווחה. כמובן לשיקולך. בעיר בה אני גרה אין יותר כרטיס כזה. יש משהו אחר.

יהלולים

New member
לא יודעת. מהשיחה איתה,

עלה שאני צריכה למלא טופס עם פרטים על הכנסה, ומידע נוסף, שהם אמוירם לבחון לפיו זכאות להטבות. היא אמרה שההטבות הן לא אוטומאטיות, אלא תלויות מצב משפחתי \ כלכלי. אני לא רוצה להתחיל בכלל לברר זכאות במקום שמוגדר כ"רווחה". אם זה היה אוטומטי - לא הייתי חוששת.

פנגושית

New member
אני מבינה אותך. בזמנו כשעשיתי

פשוט ביקשו ספח של תעודת זהות וזהו. הגזימו עם כל הבקשות.

פנגושית

New member
אני מבינה אותך. בזמנו כשהוצאתי את הכרטיס

לא ביקשו את כל הדברים האלה. הראתי ספח של תעודת זהות וזהו. אם היו מתחילים להכנס לי לקרביים הייתי גם מוותרת.

למעלה