פינת הקיטורים חוזרת

מרגנית2

New member
יום השואה הגיע

ונגמרו לי הדמעות.. לא נשארו בשביל מחר בצפירה. גרה מרחק הליכה מיד ושם אבל לא אהיה שם. שם גדולי האומה יעמדו ויחייכו למצלמות.
אני חייכתי למצלמה רק כשאבי היה מצלם אותי. הוא היה מעמיד אותי ואת אחותי בדשא - מחייך אלינו ומוציא חיוך מהילדה שהייתי אז.
הכרתי פה ניצול שואה שלא רק שלא מחייך.. אלא קבור לבד בבית מלא מודעות אבל של יקיריו. משפחתו רחוקה. ילדיו עסוקים. הוא רזה מאד והולך רק לקופת חולים. ולמכולת.

איך אפשר אנשים. יש לכם אבא חי. בדעתו. פיקח. סקרן. תאב חיים. איך נטשתם אותו.

אבא שלי מופיע בחלומות בסיוטים. והילד עכשיו מצלם אותי לא בחדוה. לא עם אותו חיוך.

דמעה אחת נשארה לי בשביל שישה מיליונים שלא זכו להגיע לכאן.

שני הסבים שלי ניצולי שואה

גם הסבתא, רק היא נפטרה מזמן
שניהם חיים. אחד בן 90 עוד חודש ולפני חודש קבר את בנו, אבא שלי.
כמה שהיה לנו קשה עם המוות הפתאומי הזה, לראות אותו ככה צורח שלא בשביל זה הוא שרד את השואה, קרע וממשיך לקרוע לנו את הלב. כ"כ נורא לקבור בן בגיל 90.
&nbsp
הסבא השני בן 97. ביום שקמנו משבעה נפל ושבר את עצם האגן. אמא שלי מתרוצצת בין עבודה ובתי חולים ואין לה זמן לשקוע באבל הפרטי שלה.
&nbsp
שניהם היו מאלה שמדברים על השואה שמספרים את סיפורם לכל מי שרק רוצה לשמוע. את שניהם צילמו ותיעדו ביד ושם.
צריך לזכור ולדבר על זה ולא לשכוח כי עוד מעט לא ישאר מי שיוכל לספר על זה ממקור ראשון.
&nbsp

מרגנית2

New member
נכון. אצלי הילד עם המצלמה עליו קבוע

מצלם מתעד מקליט. ילד מדהים. היום שכח מפתח אז חזרתי הביתה מהר. הייתי במוסך..
כמו שאמרתי מזמן נשים יקרות חסר לי רק אינסטלטור שנותן חשבונית וחותם על תיקון הצנרת.
חוץ מזה אני מסתדרת לבד. תמיד לבד.
דבורי? מה עם רשימת האינסטלטורים שהקמת בזמנו??
אלך לקרא לדבורי. היא בטח עסוקה עם הילדים..

אמבי

New member
מאוד מאוד עצוב מה שאת מספרת. ומשתתפת בצערך על מות אביך!

מאוד כואב! אבל הכי כואב לי על הבן שלי שלא מבין מה קרה

הוא מחפש אותו בלי סוף, כל הזמן מבקש לראות סרטונים שלו בטלפון, כל דבר מזכיר לו אותו וכשהוא בוכה הוא ישר קורא לו.
אנחנו גרים בבית הורי והם היו מאוד קשורים
לכי תסבירי לבן שנתיים איפה נעלם הדמות הגברית בחייו

למעלה