לחיות בלי רכב..

מקסימה1

New member
לחיות בלי רכב..

אז אני אימא לילד בן שנתיים וחצי.. ואנחנו גרים בשכונה בצפון תל אביב..
מרוויחה די על הקצה, עובדת בתל אביב , מגיעה לעבודה עם אופניים או אוטובוס ועדיף כך האמת.. פקקים מטורפים, עברנו לכאן בגלל ההורים שלי שגרים בקירבה ועוזרים.
הם מסרבים לתת לי את הרכב שלהם, לא סומכים עלי. נושא טעון וקשה , בואו לא ניכנס אליו זוהי עובדה.
ככל שעובר הזמן זה קשה יותר ויותר , ביחוד בשבתות כשאני רוצה לעשות כלמני דברים עם הילד שלי , לטייל.. ולא יכולה.
אז קודם כל אשמח להזדהות עם בנות נוספות שנמצאות במצב שלי... אם יש פה כאלו, לעידודים לרעיונות..
אני יודעת שבשורה התחתונה אני חיבת לקנות רכב משלי אבל איך מתחילים? לא מבינה כלום ברכבים ואין לי מי שיעזור לי.
תודה למי שקראה ותגיב. אני מרגישה חרא חרא חרא

בקיצור

החיים בלי רכב

תראי לחיות בלי רכב יכול להיות ברכה או קללה תלוי בנסיבות החיים.
לי מעולם לא היה רכב וגם אין לי אפשרות כרגע להשיג רכב כי גם אין לי רישיון
המקרה שלי מורכב בהרבה משלך. אומנם גרה בעיר גדולה אבל יש המון מקומות שקשה להגיע אליהם בלי רכב או שההגעה אליהם מסורבלת ואורכת מן רב גם בעיר בה אני גרה. אני עובדת כ-70 ק"מ מאיפה שאני גרה ויש לי שני ילדים כשאחת תינוקת, מה שגורר קשיים רבים בנסיעות (קשה לקפל את העגלה שלה ) ולכן משתדלת לנסוע כמה שפחות. בבקרים לפעמים אני ריכה להגיע לכמה מקומות וההגעה ברגל מבזבת לי הרבה זמן. סתם דוגמה, ביום חמישי הקרוב צריכה להגיע לרופא בתל אביב וההגעה לשם והזרה הביתה זה עבורי סיפור של 3 שעות למרות שאני גרה בסך הכל 30 ק"מ בתל אביב כי ה כולל את מן הסיעה הארוך יותר, את ההליכה ברגל ואז זשוב המתנה לאוטובוס בדרך הביתה. בקיצור לא פשוט.
את נמצאת במקום שונה. גרה במרכז, עובדת בעיר בה את גרה, יש לך רישיון ולהורים שלך שגרים לידך יש גם רכב כך שאת יכולה להיער בהם להרבה דברים. אני במקומך לא היעיתי קונה רכב כי לחיות בתל אביב ביום-יום בלי רכב זו ברכה לדעתי ונראה שגם בעינייך זה עדיף, לפי מה שכתבת. ואם חשקה נפשך בסיעות בסופ"ש מה שהיתי עושה זזה לשכור רכב או מדי פעם לנסוע עם ההורים לטיולים. אם בכל זאת את מאד רוצה לקנות רכב לאחי ואשתו יד קיה פיקנטו שה אוטו קטן והם מאד מרוצים ממנו. אם יש לך רק ילד אחד ה יכול להיות פיתרון טוב

חפשי בייבי ג'וגר - מתקפלת ממש בקלות

במשיכה של יד אחת, הצלחתי להחזיק את התינוקת ביד אחת,
לקפל ולהעלות למונית את העגלה ביד שניה... האמת שלרוב הנהגים עוזרים,
אבל כבר נפלתי על כמה שלא.
&nbsp
אולי כדאי ליסוע צד אחד במונית? זה מה שאני עושה..
&nbsp
&nbsp

ביום יום אני מסתדרת בלי רכב

למרות שהשבוע האחרון שהיה קפוא מאוד בבקרים וגשום מאוד, והיה סיוט!!
&nbsp
הבעיה היא בעיקר בחגים ובשבתות, כשאני ממש רוצה לצאת מהבית קצת,
או ליסוע לבקר חברות, או את ההורים, שגרים רחוק.
&nbsp
אני חושבת לקנות את הקיה פיקטו, מבירורים שעשיתי, ושאלות ששאלתי,
ומאנשים שקנו גם... זה רכב קטן ונוח, אפשר לקנות במימון, כלומר בתשלומים
חודשיים, וזה נראה לי אפשרי. עוד לא הגעתי לעשות את זה אבל זה בתכנון.
&nbsp
מישהו שמבין קצת במכוניות אמר לי שכדאי ללכת על הקיה כי האחזקה שלה
זולה יחסית לאחרות. מסתבר שגם על זה צריך לחשוב

&nbsp
אגב, אני חושבת לקנות חדש מהחברה, כדי להקטין סיכויים לתקלות ובעיות עם הרכב.
(זה לא שיש לי כסף מיותר, אני פשוט בונה על פריסת תשלומים ארוכה)
&nbsp
איך מתחילים? תעשי כמוני, תמצאי זמן, לכי לחברה ותקני.
אני עוד לא מצאתי זמן להגיע לחברה, הם רחוקים...

&nbsp
&nbsp

לעיתים הבעיה היא לא לקנות רכב

אלא להחזיק אותו. תחשבי עלות החזקה שנתית ותראי אם זה יצא לך זול יותר מאשר לנסוע באוטובוסים/במוניות. לגבי סופשים - אולי יהיה זול יותר לשכור רכב לסופש או את קאר טו גו, מאשר כאמור להחזיק רכב.
&nbsp
בהצלחה!
&nbsp

זה מוריד מהספונטניות של לרצות ליסוע וליסוע

ברור שהכי זול מוניות ואוטובוסים, אבל כבר ממש קשה לי להתנייד ככה...
&nbsp
&nbsp

אד י

New member
איזה ספונטניות יכולה להיות עם ילדים???

גם עם רכב אין שום דבר ספונטני בחיים שלי.
נגיד אני רוצה לצאת לטיול, אז אני צריכה לשכנע את הילדה לבוא, כדי שהשכנוע יצליח כדאי להודיע לה לפחות שלושה ימים מראש כולל תוכנית מפורטת לטיול.
ואז להתאים את עצמי לשעת היקיצה שלה, להתאים את עצמי לעיסוקים שלה, ואז להכין תיק עם מה שהיא תסכים לאכול (כי היא לא ספונטנית באוכל) וגם משהו בשבילי.
ובסופו של דבר נורא כיף, אבל בכלל לא ספונטני.....
&nbsp
איפה הם הימים שהייתי נכנסת לאוטו עם קצת מזומנים ומחליטה על היעד רק תוך כדי נסיעה, וכל השאר כבר היה מסתדר מעצמו....
&nbsp
&nbsp

איפה הימים שישנתי בלילות

שראיתי סדרות בלי הפסקה והפרעה,
שיכולתי לא לבשל ולאכול שטויות בלי הצורך לבשל לייצור קטן ורעב

שהבית נשאר נקי, יחסית
וכו' וכו'
איפה הימים...
&nbsp
אין ספק שרכב יכול להקל על החיים, גם בלי ספונטניות, באופן כללי.
יש לי בתקופה הקרובה הרבה מאוד אירועים, שלרבים מהם אני לא אגיע,
כי קשה לי להתנייד מחוץ לעיר בלילה בלי רכב, וכאשר לוקחים טרמפים
אז תלויים באנשים אחרים לגבי שעת חזרה, ומניסיון קודם זה די מלחיץ להיות רחוקה,
אם פתאום צריך אותי. אז אני מוותרת... (לא שזה נורא, אבל אם היה לי רכב
היה לי הרבה יותר קל גם בגזרה הזו).
&nbsp
החיים השתנו לי לגמרי.
&nbsp
&nbsp

אגב, וזה סתם רגע של קיטור של יחידנית...

למה נראה לאנשים הגיוני שאסע כל כך רחוק, ואקח בייביסיטר ל 5-6-ויותר שעות,
עוד מבלי לגעת בנקודה של להשאיר תינוקת להרבה זמן עם בייביסיטר,
זה המון המון כסף!!!
&nbsp
&nbsp

אד י

New member
אולי אנשים מחבבים אותך

ומעריכים אותך ולכן מזמינים אותך לשמחות שלהם.
או שסתם יש לך משפחה ענקית שזה גם נחמד.
&nbsp
בכל אופן, יש לך אחלה תירוץ לא ללכת, יחידנית עם תינוקת וכו'....

הכותרת שלך הצחיקה אותי

אלו שמחות של אנשים מהעבודה, שהייתי הולכת בשמחה רבה ובכיף רב
אם היתה לי אפשרות להשאיר את הילדונת בלי יותר מידי לחץ שלי..
&nbsp
היום שוב הנושא עלה, בעקבות ערב צוות ארוך שמתכננים שבוע הבא,
שגם אליו לא מתאים לי ללכת... אני חושבת שאני עוד לא בשלה להשאיר אותה
לישון אצל אחרים / להשאיר אותה עם בייביסיטר בשעות הערב של ההשכבה ולתוך הלילה, ואין לי אצל מי להשאיר....

a morph

New member
הייתי עם פיקנטו 3 שנים

היא באמת נוחה מאוד וזולה מאוד לאחזקה, ובפנים ממש לא מרגישה קטנה כמו שהיא נראית מבחוץ, אבל יש לה חסרון אחד חשוב שכדאי לקחת בחשבון:
צריכת דלק לא פרופורציונלית בכלל לגודל שלה, היום אני עם רכב הרבה יותר גדול וכבד שצורך פחות ממנה.
פניתי למוסך כמה פעמים בעניין כי חשבתי שהבעיה אצלי, אבל אמרו לי שוב ושוב שאין שום בעיה, ואז התחלתי לשמוע עוד דיווחים על צריכת דלק גבוהה והבנתי שהבעיה לא רק אצלי.
מדובר בדגם מלפני 4 שנים, מאז הדגם שודרג פעמיים אז אני מאוד מקווה שהדברים השתנו.

לא הבנתי למה "חרא חרא חרא". לגור בצפון תל אביב זה נחמד

מאוד, ויש לך עבודה ועזרה של הורים וילדון בן שנתיים וחצי, וגם אופניים - עד פה זה הרבה דברים טובים. רק אוטו אין. קראתי בהמשך המלצות לקיה פיקנטו, ואני מצטרפת להמלצות, יש לי כזה כבר ארבע שנים ואני מאוד מרוצה. קניתי חדש, בגלל שאני לא מבינה כלום במכוניות. אבל בלי קשר לאוטו - יש מקומות נחמדים בצפון תל אביב שלא קשה להגיע אליהם. הילד כבר יכול לנסוע באוטובוס בלי עגלה, ומעבר להכל בגיל הזה מספיקה גם גינה שכונתית. אולי פה ושם, חד פעמית, אפשר לקחת מונית לים או ליעד שרוצים באזור, וזה לגמרי מספיק בשבילו. אולי כדאי לך לחשוב על משהו נחמד בשבילך, שימלא אותך ויגרום לך הנאה, וזה ישנה את התחושה הכללית. אני מקווה שלא תיקחי את מה שכתבתי כביקורת, פשוט לקרוא על כל הטוב הזה ומולו את התחושה הכללית שלך, זה פשוט חבל.

אמאנחל

Member
מנהל
יש בתפוז פורום מכוניות

הם יכולים לעזור לך לחשוב על דגמים.
אחר כך את ניגשת לחברת ליסינג וקונה מהם רכב יד שניה. זה יותר זול מרכב יד ראשונה, וכיוון שזאת חברה יש לך אחריות על התקלות העיקריות. לא לוותר, ולקחת את הרכב לבדיקה. אם לא הכל ירוק בבדיקה, אז להתייעץ שוב בפורום רכב אם כדאי לקחת את הרכב או לא. אני וגם ההורים שלי קנינו רכבים מאלדן בראשון לציון ואנחנו מרוצים מהרכבים. מעט מאוד תקלות.
&nbsp
מצד שני יכול להיות שעדיף באמת לשכור רכב. אחזקה של רכב זה יקר מאוד מאוד. יש ביטוח חובה וביטוח מקיף וטסט, וזה לפני טיפול בתקלות ודלק. וכמובן ההחזר על ההלוואה שאת לוקחת לצורך הרכישה. כנהגת לא מנוסה הביטוח שלך צפוי להיות יקר מאוד בשנים הראשונות. לדעתי יוצא הרבה יותר משכירות רכב לסופש מדי פעם.

מקסימה1

New member
תודה לכולן.. עונה

הייתי היום נורא עצבנית כי בדיוק כשכתבתי את זה הייתי אמורה לעשות סיבוב עם אחד מבני המשפחה על רכב של אימא שלי וזה בוטל..
הבעיה שלי היא בעיקר שבתות.. רוצה לטייל עם הילד שלי, הוא לא היה מעולם בשום יער או קיפצובה או פארק הקופים... ויש עוד הרבה .. גם לא קטף תותים. כל שבוע אני רואה בשבתות את כולם מטיילים ואני לא יכולה לעשות את זה.

אד י

New member
אני לגמרי מבינה את הצורך בהתאווררות הזאת

אני הייתי מציעה לך לתכנן לכם טיולים במרחק הליכה/רכיבה/מוניות שירות.
יש המון דברים לעשות בתל אביב בשבתות, שאפשר להגיע אליהם עם אופניים או עם מוניות.
גם אני שונאת להיו תלויה באחרים, אז אל תהיי, תכנני לכם דברים לשבת בתל אביב.
יש את פארק הירקון, יש את חוף הים, הנמל, שרונה, הספארי (מספיק קרוב) וזה רק דברים שמישהי כמוני מהפריפרייה יודעת עליהם, בטח תל אביבים מכירים יותר טוב.
&nbsp
אם בנוסף תשלבי פעם-פעמיים בחודש נסיעת שבת מחוץ לאזור עם רכב מושכר. זה לדעתי ייתן לך מענה מלא לצורך בהתאווררות.
&nbsp
תנסי ככה כמה חודשים ואז תחליטי.
&nbsp

מסכימה עם אדי.

מודה ומתוודה, אנחנו גרים בצפון תל אביב, יש לי אוטו מגיל מאוד צעיר, וגם הבן שלי מעולם לא היה בקיפצובה, פארק הקופים.
יש המון אטרקציות בסביבה שאפשר להגיע אליהם ב-10 דקות עם מונית בשבת. תתחילי משם. נותנת לך עוד כמה רעיונות נוסף למה שאדי אמרה: פארק רמת השרון ברחוב הנצח, פארק הרצליה (יש שם "בית חרושת" לחול מקסים, מתאים לגיל), נווה צדק, התחנה, חופי ים. את יכולה לכתוב לי בפרטי באיזה שכונה את גרה ואתן לך הצעות קרובות. ילד בן שנתיים וחצי לא צריך הרבה, אמא שלו צריכה...
לבן שלי בגיל שנתיים וחצי בהחלט הספיקו האטרקציות האלו, עכשיו יש דרישה לסוע למרחקים ולראות הרבה דברים חדשים, גיל שש וחצי.

ואת יכולה לקנות אופניים חשמליות

זה יכול לנייד אותך בקלות ברחבי תל אביב, ללא מאמץ פיזי ממשי. הרבה משתמשים באופניים חשמליות בתל אביב.

למעלה