חושבת לקנות מדיח כלים..

חושבת לקנות מדיח כלים..

בזמן האחרון נראה שהמטלות השוטפות בבית הולכות ותופחות
ואני עסוקה בלי סוף במירוץ מתיש אחרי קצת סדר.. או לפחות מעבר חפשי בין החפצים..
ופתאום חשבתי שאולי מדיח כלים יכול לעזור קצת.
אין לי שום נסיון בקניה או שימוש במכשיר כזה. כל המלצה או טיפ יתקבלו בתודה !

המטבח פצפון, ואנחנו שלושה. גרה קרוב להורים וכמעט כל יום אוכל כאן עוד מישהו.
- מדיח קומפקטי על השיש: כתוב שמתאים ל-6 מערכות אוכל.
ומה עם סיר? מחבת? קערה? מה באמת נכנס לשם ?!
- מדיח צר: אפשר לא במטבח ? ליד מכונת כביסה, או באמבטיה?
- ואולי יש המלצות על דגם או יצרן ?

תודה !

אמאנחל

Member
מנהל
מממ

לדעתי מדיח שאיננו במטבח זה לא עובד. את צריכה להעביר כלים רטובים ומלוכלכים מהכיור ומהשיש למדיח בלי לטפטף יותר מדי על הרצפה...
&nbsp
מדיח על השיש נראה לי קטן מדי לשלושה אנשים אבל אם אין מקום אולי עדיף על כלום. להכניס אליו צלחות סכו"ם וכוסות. וסירים לרחוץ ביד, עדיין משנה את איכות החיים. בדרך כלל כמעט בכל מקרה רוחצים סירים ביד, כי הידיות לא תמיד עמידות במדיח, או הלכלוך דבוק מדי, או סתם חבל על המקום במדיח, כשיש כל כך הרבה כלים אחרים להכניס.
&nbsp
במקום מדיח ליד מכונת הכביסה, תחשבי אילו כלים במטבח את לא באמת צריכה זמינים באופן יומיומי, אלא את יכולה לאחסן במקום יותר מרוחק, או יותר גבוה, או מעל המקרר, ולפנות ארון מתחת לשיש שבו יהיה המדיח.
&nbsp
תסתכלי באתר wisebuy על מושגים כלליים ומדריכי קניות. זה ייתן לך מושג מה לבדוק. כדאי שיהיה במדיח תוכנית לטמפרטורה גבוהה, זה יכול להחליף סטריליזציה של בקבוקים (החל מגיל זחילה). אם את אחרי תקופת הבקבוקים זה לא נחוץ.
&nbsp
&nbsp

שלגיה73

New member
מדיח זה מאסט מבחינתי

עובד כמעט כל יום
שונאת לשטוף כלים, ומבזבזים פה הרבה כלים כך שהוא לא ריק
את רוב הסירים אני מכניסה למדיח, מחבתות טפלון לא
אבל כמו שאמאנחל כתבה לך, מדיח צריך להיות צמוד או לפחות ממש קרוב לכיור, אחרת זה לא אפקטיבי
ראיתי אצל מישהי פעם בבית עם מטבח ישן שהעמידו מדיח בפני עצמו במטבח, קרוב לכיור ליד אחד הקירות, כמו תנור עומד עם כיריים, שיכול להיות בכל מקום במטבח לאו דווקא מתחת לארון
כמובן שצריך להכין חיבור למים,ביוב וחשמל

מדיח

היי

נשמע שכדאי שתקני מדיח שולחני.
עשיתי בירורים בעצמי בעניין הזה וזה מה שאני יודעת על הנושא:

מדיח צריך תשתית והסבירו את זה יפה כאן. אם אין לך מקום למדיח גדול בצמוד לכיור אז עדיף שולחני.
כמה דברים ש כדאי לבדוק - את המידות, אורך רוחב ועומק. יש מצבים שבהם הגובה נמוך מדי (כלומר ההפרש בין הכיריים לארון מעליהם) שזה הזוי אבל קורה וכדאי לבדוק.
גם לבדוק כמה מקום זה משאיר לך בכיריים אם המטבח קומפקטי.

שנית, הברז, יש אפשרויות במדיח שולחני לעשות חיבור שעולה 200 שח דרך הברז למעלה. לעומת מדיח גדול שבדרכ מחייב חיבור מורכב יותר עם "הכנה למדיח" מתחת לכיור שעולה 1,000 שח בערך. כדאי לבדוק אם יש לך ברז סטנדרטי שמאפשר חיבור פשוט מעל הכיור כמו שציינתי (פשוט לצלם אותו ולשלוח לאינסטלטור שאת מדברת איתו, כשאת מבררת הצעות מחיר).

אל תירתעי ממדיח שולחני. ראיתי שיש אותו אצל הרבה משפחות. היתרון בו לא רק המיקום והאפשרות לבצע חיבור זול (בטח בדירה שכורה) אלא, שבמדיחים גדולים צריך לרוקן אותם במין טקס קבוע לארונות ואז למלא במלוכלכים, כי הקיבולת שלהם גדולה ולא מספיקים לרוקן באופן טבעי עד שרוצים למלא.
בעוד שהקטן- מתרוקן מעצמו ישירות לשולחן האוכל תוך ארוחה וחצי.
לי אין אבל ראיתי אצל חברות.

בכל מקרה שווה להתייעץ עם אינסטלטור שמתקין מדיחים אם אפשרי מדיח לא שולחני (שוב אפשר אפילו על ידי צילום ושליחה בוואטסאפ).

בכל מקרה הבנתי שמדיחים שולחניים או שהם אמינים וטובים לנצח בערך או שהם מתקלקלים אחרי דקותיים אז שווה לקנות חדש ואיכותי וש"בוש" נחשבים מעולים.

ואם החלטת שזה לא מסתדר לכם, תשקלי בחום להקל על עצמך ולקנות מייבש, אני קיבלתי מייבש בהריון מבחור נחמד שרצה להיפטר ממנו, סיפרתי לו שאני בהריון תאומים והוא אמר שגם לאחותו יש תאומים ושאני הזוכה המאושרת, אז עוד לא ידעתי כמה אהיה מאושרת בזכות זה - זה הציל אותי בכל רמה אפשרית (זה גם חסכוני בסופו של יום אם משתמשים בתבונה, תולים על חבל הכביסה בגדים עבים ומגבות וסדינים - ומשאירים למייבש את המיליון פריטים הקטנים, בנוסף - לא צריך לגהץ, לא צריך הרבה בגדים כי יש זמינים, לא צריך מרכך, לא צריך להשתגע כשיש גשם והכל נרטב, לא נלחצים סביב כביסה ותלייה בזמנים קפדניים כי אפשר גם אחר כך
).
מייבש גם יותר זול ממדיח, אפשר למצוא ב1,000 שח ושלא כמו מדיח, אין חשיבות כמעט בכלל למותג, טכנאים אומרים שמייבש הוא סוג של פאן גדול, עושה רוח וזהו (אבל כדאי עם צינור פליטה כי יותר חסכוני בחשמל).

זהו, לילה טוב ובהצלחה

מייבש לגמרי מציל את חיי

היום אני מכניסה לתוכו הכל כולל הכל,
כולל ג'ינסים שלי, סריגים.. הכל!
אני כן קניתי מייבש עם אופציה ללחיצה על 'נגד קמטים' וזה עושה את העבודה די טוב.
&nbsp
ומדיח, תודה על ההמלצה על בוש, אני גם רוצה לקנות מדיח קטן ודי התלבטתי,
כי בוש בגדול נחשבים טובים, אבל המדיח יקר יחסית ל 2 החברות האחרות
שראיתי מדיחים קטנים שלהם.
&nbsp
אני דווקא מחבבת את הרעיון של מתפנה מעצמו לשימוש ואז ממלאים בחזרה

כמויות הכלים והבקבוקים שאני שוטפת כל יום מחרפנת אותי לגמרי.
&nbsp
אני לגמרי בעד מוצרים חשמליים לטובת הקלה על החיים שלנו,
ואחרי הלילה עם ילדה משלשלת ומקיאה - אני לגמרי מודה למכונה למייבש.
&nbsp
&nbsp

אמאנחל

Member
מנהל
אחרי רחיצת כלים

ממילא שמים לייבוש או מנגבים. ואחר כך שמים בארון או לא שמים בארון. כל אחת והרגליה. בדיוק את אותו דבר אפשר לעשות אחרי שהמדיח סיים לפעול.

מרגנית2

New member
מסתבר שאני מיושנת

אין לי מדיח. יש לי מייבש לא בשימוש.. היה לי מדיח קטן. זה היה כל כך טרחה לשטוף את הכלים לפני. לייבש אחרי. ובסוף גם לא תמיד נקי...
במעבר הדירה לפני 8 שנים נפרדתי לשלום מהמדיח.
מייבש קניתי לקראת הצבא של הבכורה. אולי ייבשתי את המדים פעם אחת.
מאז הוא מתקלקל. אני מתקנת. הוא עובד. אבל מעדיפה לתלות. ולקפל. יוצא מצוין.

הכלים בכיור מאד מעיקים עלי. זה נכון. הילדים מתנדבים לפעמים. מסתדרים.

אד י

New member
מדיח כלים טוב זה תענוג

חשוב שיהיה טוב, שיהיה מסוגל לנקות טוב, אחרת זה באמת סתם טרחה נוספת.
אני גיליתי שמה שמאפשר ניקיון טוב זו תוכנית בטמפרטורה גבוהה, לפחות 65 מעלות.
&nbsp
לגבי מיקום, חייבים כיור מטבח ליד המדיח, אחרת זה בלתי אפשרי לתפעל אותו.
&nbsp
לגבי גודל, למדיח על השיש לא תוכלי להכניס סירים וקערות ושאר מיני כלים גדולים. אבל עדיין הוא יחסוך לך שטיפה של כוסות, צלחות וסכו"ם, שזה גם משמעותי. וייקצר לך את זמן העיסוק בכלים לפחות בחצי.
&nbsp
לגבי חברה, כדאי להשקיע באיכות, כדי שבאמת יצאו כלים נקיים לאורך זמן.
&nbsp

תודה רבה על כל התשובות !

המסקנות הן, שמן הסתם מדיח בהחלט ישפר את איכות החיים.
אבל אין לי אפשרות למקום מתאים למדיח רגיל,
ומדיח קטן יתפוס לי המון שיש, ויעזור רק חלקית -
אני בכלל לא בטוחה שזה שווה אם ישארו לי הדברים הגדולים והמעצבנים..
השבוע אנסה לספור כמה כלים יש לי בכל ערב ואז אחליט סופית.

תודה רבה על העזרה !!!
שבוע נפלא לכולן !

למעלה