הסדנאות למיניהן...

רוןרון40

New member
הסדנאות למיניהן...

מישהי היתה במפגש בירושלים ויכולה לשתף?
פרסמו בפורום גם סדנא בראשון לציון. מישהי נכחה במפגשים האלה? מומלץ?

לא הייתי ומתלבטת אם ללכת (אני חושבת שאני אמא 100ממת
).
יש גם סדנאות דומות הפועלות בצד הרגשי שהן פתוחות לאמהות ולא בהכרח יחידניות.
אשמח לתובנות....
תודה!

מרגנית2

New member
כשהייתי אמא צעירה השתתפתי בסדנא למשפחות חד הוריות

זה היה מאד מוצלח ומאד עוזר. כל המשתתפות אומרות עד היום שזו היתה קבוצה שנתנה המון כוחות והעצמה ועזרה בהתמודדות עם קשיי היום יום.
הקבוצה היתה בת 7 נשים. נפגשנו עם מנחה פסיכולוגית. הילדים היו קטנים. היו באים איתנו והיה להם חדר משחקים עם סטודנטית או אחת הבנות היותר בוגרות בקבוצה.
הידיעה שיש עוד נשים במצבי מאד עזרה לי. היה טקס קבוע שבו כל אחת קיבלה חמש דקות לספר מה קורה. ואחר כך האחרות היו מתייחסות לנאמר.
המפגשים נמשכו שנתיים. גם בלי המנחה. לפעמים היינו ממנות מנחה מתוך הקבוצה.
עד היום יש לי חברות קרובות מהקבוצה ההיא. ועברו 15 שנה מאז..

אני אישית סבלתי בקבוצות עם נשים נשואות. עד היום רב החברות שלי לא נשואות.
הרגשתי שהן הנשואות בעולם אחר. ואין דמיון.

שיהיה בהצלחה!

jiminit2

New member
כמו כל דבר

זה תלוי בצורך שלך . אם את מרגישה שחסר משהו, שאת רוצה להתייעץ או לדעת יותר בתחומים שאת חווה בהם קושי אז זה מומלץ. אם את חושבת שהקושי שיש לך נובע מהיותך יחידנית או שונה מאשר קושי שזוג נשוי נתקל בו אז חפשי סדנה שמיועדת ליחידניות. אישית אני הולכת לסדנאות להורים לתאומים מאז שהילדים היו בני חצי שנה. בהתחלה זה היה סדנאות לאמהות יחידניות כי דיברנו אותה שפה, התמודדנו עם אותם דברים והקושי היה שונה מאשר של יחידניות לילד אחד או זוגות נשואים. בהמשך הלכתי מידי פעם לסדנאות "רגילות" בנושאים שעניינו אותי כגון גיל שנתיים הנורא, שיתוף פעולה עם ילדים ולא בדרך של סנקציות וכו. לאחרונה הלכתי לסדנה שהיתה קשורה בעליה לבית הספר , הנפרדות בין הילדים וההשלכות שלה וכו. כלומר, אני בוחרת ללכת כשאני מרגישה שמשהו מציק לי / חסר לי ידע או אני רוצה ללמוד עוד. בשלב הזה היחידנות כבר כמעט ולא משחקת תפקיד אז אני לא מחפשת סדנאות ייעודיות . הילדים בני שש.

הייתי בסדנא בירושלים

היה מאד נחמד !
המרצה חיובית ומקסימה. היא מדברת מאופן מעניין כך שקל ונעים להקשיב לה.
התוכן היה מעניין ומועיל, אבל לא היה בו חידוש של ממש שאמא מהממת לא יודעת.
(דרך אגב, אפשר לשמוע את אורית יוסף גם ברדיו, לא זוכרת בדיוק איפה ומתי)
לא היה בתוכן משהו שמיוחד לחד הוריות, אך המפגש עם כאלה נחמד.

אני חושבת שללמוד ולהשתתף בסדנאות והדרכות,
מאד תורם לאיכות ההורות שלי, במיוחד בתקופות קשות.
סדנה כמו זו שיש בירושלים, נחמדה מאד להעשרה סתם.
כשצריך מעבר לזה, כדאי לבדוק קודם מה בדיוק הצורך שלך.

s p r i n g1

New member
אני הלכתי רק לסדנאות עבור חד הוריות בשיטת אדלר

הראשונה היתה מדהימה ביותר
השניה לא משהו
לדעתי יש התמודדות שונה כשאת אמא יחידה וסדנה לחד הוריות יותר מתאימה מסדנה שבה יש זוגות....

אד י

New member
אם כבר קבוצה אז קבוצה של יחידניות

ורק כאלו שבאותו גיל הורי.
כלומר אם את אמא לתינוק/ת אז תלכי לקבוצה אם כל המשתתפות בה הן אמהות יחידניות לתינוקות.
ואם את בוחרת קבוצה שלא מתקיימים בה התנאים האלו, תדעי לבוא עם ציפיות מתאימות, עם מודעות לכך שחלק מהתכנים אם לא כולם, לא יהיו מתאימים לחוויה ההורית שלך.
&nbsp
אני לא מחבבת קבוצות בעקרון, הייתי בקבוצה כזאת והיה חביב, התאים לי למקום ולזמן שהייתי בהם כאמא יחידנית בראשית הדרך. הייתי בקבוצה שהתמקדה ביחידנות ולא בהורות וזה התאים לי כי לא חשבתי שאני צריכה עזרה בנושאים של הורות.
בהמשך החיים שהייתי צריכה עזרה בהורות העדפתי ללכת להדרכה פרטנית שתהייה ממוקדת רק בי ובילדה ולא עניין אותי מה חווים אנשים אחרים או מה עוזר לאנשים אחרים.
&nbsp

למעלה