אז... איך היה שבוע החג שהיה??

אמאנחל

Member
מנהל
אז... איך היה שבוע החג שהיה??

איך ביליתן? יש סוכה? טיולים? ארועים?

אמאנחל

Member
מנהל
היום טיילנו לעין אפק בצפון

היה מזג אויר נעים. היינו עם אחי ומשפחתו ואימי. כולנו לא היינו שם לפני כן. מקום יפה.
יש שם שביל עץ מעל המים. משרה שלווה מיוחדת, קול הצעדים על העץ...

מרגנית2

New member
נשמע טוב..

אצלי עוד מהדהדת השלווה של יום כיפור. רגעים ארוכים של שקט. מצרך נדיר.
&nbsp
בחג נסענו לתל אביב. מאז מות אמי חדלתי לנסוע פעם בשבוע והביקור הזה היה מלא זכרונות לימי תל אביב העליזים. הלכנו הרבה ברגל והגעתי לשיא חדש בספירת הצעדים. משמח.
&nbsp

dbee70

New member
מתיש

עד כה כלל סופרלנד אחד, טיול אחד בשביל המעיין ליד גני הנדיב בזכרון, היום ביקור בגן הבוטני בירושלים, בין לבין חברים ומבקרים וכל רגע פנוי עובר במטבח, כי כל הזמן רעבים. אתמול חלף בי רגע געגוע לעבודה.

תספרי בבקשה

איפה היה עמוס והיכן רגוע...
אני תמיד חוששת לתכנן תוכניות לחול המועד כי הכל פקוק ומפוצץ.
מתכננת לנסוע מחר לגן הבוטני בירושלים, שווה את הנסיעה ועלות הכניסה? אני עם ילד בן 6.

מרגנית2

New member
הגן הבוטני נהדר!

מרחב גדול ויפיפה של פרחים ועצים - נעים מאד לילדים - וגם בית קפה לאמא..
תהנו.

dbee70

New member
דווקא התכנון היה מוצלח

לסופרלנד הלכתי בחג הראשון והערכתי שלא יהיו הרבה וצדקתי.
לגני הנדיב הלכנו ביום רביעי והיתה פעילות לילדים לאורך שביל המעיין, אבל העדפנו לעשות את השביל לפני הפעילות, כך שלא נתקענו עם המוני האנשים שנכנסו באותו הזמן למסלול ונהנו מהרוגע והשקט.
אתמול היינו בגן הבוטני. היה מהנה מאוד לשלושה ילדים בני 6,8,9. כמובן שפחות עניין הקטע של גן האגדות אבל עשו נתיב גם לגדולים יותר שנקרא שביל התגליות שכלל "כריית זהב", ובמילים אחרות, התלכלכות בחול ובוץ ואז משחקי מים, שכללו שכשוך בנחל קטן, כולל כמובן החלקה והרטבות, מה שמבטל את הלכלוך ממקודם
.
בקיצור כיף. ולא הורגש עומס.
עכשיו אנחנו מנסים באמת כמה ימי מרגוע.

נשמע בול מתאים לבן שלי

בסוף לא נסענו, אני התעצלתי כי קצת מותשת בימים אלו, הבן שלי לא נשמע מתלהב, ויש לנו גן בוטני 5 דקות מהבית שעוד לא טרחנו לבקר בו (סגור בסוכות). בהזדמנות אחרת...

אמאנחל

Member
מנהל
איזה הספקים!!

נשמע שאתם מנצלים כל רגע. תהנו!!
&nbsp
ואולי איזה יום רביצה שקט או שניים לפני החזרה לעבודה?

מעצבן ביותר

הילד מתחרפן בבית ולא משנה כמה אני יוצאת החוצה.
איך שנכנסים הביתה הוא מתחיל להשתולל.
אני מוצאת את עצמי צועקת בלי הפסקה. הילד מסכן את עצמו ואני לא מצליחה להשתלט עליו.
עוד יומיים כאלה של החג ואני מאבדת שפיות.

אמאנחל

Member
מנהל
נשמע לא קל

בן כמה הוא?
&nbsp
במה הוא מסכן את עצמו? אילו פעילויות את מציעה לו בבית? יש גילאים שהם ממש מתישים.

שנה וחצי

הוא שד טזמני. מטפס על הספות ורץ מצד לצד. קופץ, מנסה לעשות עמידת ידיים, עולה על השולחן בסלון ועל המיטות והכל בריצה מטורפת. אין יום שהןא לא מסיים או עם מכה כחולה איפשהו או עם שפה פתוחה ונפוחה. הוא זורק דברים ומתפוצץ מצחוק מזה ולא משנה מה תהיה התגובה שלי (צעקות, התעלמות, לקחת את החפץ).
למד לפתוח כל מגירה וארון למרות ששמתי קליפסים עליהם (שמתי מכל מיני סוגים והוא למד לפתוח הכל). מסובב את הכפתורים של התנור והמיקרו.
הוא כמו איזה אמסטף שצריך להוציא כדי לפרוק אנרגיה.
הבעיה שגם בג׳ימבורי זה קשה כי הוא זורק שם את כל המשחקים וזה תמיד יפגע במישהו. הוא יטפס על דברים שגדולים עליו...
ועוד...
יש לנו במשפחה כמה ילדים היפראקטיביים מאובחנים. יתכן וגם הוא אבל לא ניתן לאבחן (ולטפל) לפני גיל 5. מעניין אם זה תורשתי

אד י

New member
נשמע מתיש

ניסית לעשות לו עיסוי עמוק ?
כשהוא שוכב על מזרון/מיטה/ספה על הבטן, את יכולה למעוך אותו על ידי הפעלת לחץ על הגב, על הזרועות, על הישבן, ועל הרגליים. לאט לאט לאורך הגוף, בצורה סימטרית על שני הצדדים של הגוף במקביל.
אם הוא על הגב, אפשר לקפל בעדינות את הרגליים שלו לכיוון הבטן ולהפעיל לחץ עדין, יש ילדים שאוהבים את זה.
&nbsp
לבת שלי זה עוזר להרגע כשהיא בהיפר.
ניסיתי את זה גם על קרוב משפחה מאובחן כ ADHD וגם אותו זה מאוד הרגיע כשהוא איבד שליטה.
&nbsp

נשמע

שיכול להיות קושי בוויסות חושי. יכול להיות שהוא צריך להרגיש את הגוף שלו כל הזמן.
ממליצה לאתר מרפאה בעיסוק שמבינה בנושא ולפנות אליה לאיבחון.
רואה שאת גרה באזור השפלה, אזי לא יכולה להמליץ לך על מישהי.

את חושבת שזה קשור?

אני חושבת שיש לו בעיה בוויסות החושי. יש לו בעיה עם מרקמים שונים, הוא בקושי יוצא לארגז חול בגן, דשא מגעיל אותו, אוכל דביק זה נורא מבחינתו. הוא כל הזמן רק מנקה את עצמו, את הידיים, פה וכו׳.
לא יודעת אם זה מעיד על בעיה בוויסות החושי אבל לא ידעתי שזה קשור לזה שהוא שובב

מה שאת כותבת מחזק

את המלצתי לפנות למרפאה בעיסוק לאיבחון מסודר.
מה שאת מתארת נשמע כמו קושי בוויסות חושי ונקרה תחושתיות יתר בתחום המגע. כלומר הוא מרגיש חומרים באופן יותר חזק מרובנו ומנסה להקל על התחושה הזאת. יש גם למשל תת תחושתיות וזה ילד שצמא למגע, שמחפש לגעת בדברים ולהרגיש מגוון חומרים. הבן שלי למשל...
יש עוד חושים שילד יכול לחוות קושי בעיבודם, ובדרך כלל ילד עם קושי בוויסות חושי בחוש מסוים יחווה קושי בכמה חושים.
יש שני חושים פחות ידועים: החוש הווסטיבולארי והחוש הפרופריוספטיבי. בגדול חושים אלו קשורים בין השאר לתחושת הגוף ביחס למרחב שמסביב. למשל ילד עם צמא לתחושות בחוש הווסטיבולארי מחפש אחר תנועה ונהנה מפעילות נמרצת במיוחד לסיפוק צרכיו התחושתיים. (תסתכלי בעמוד 148 בספר שהמלצתי עליו).
זה בגדול הקשר שיכול להיות לעובדת היות הבן שלך "שובב". חשוב לי לכתוב את הדברים האלו ולהביא למודעות את הנושא ושקושי בוויסות חושי זה לא רק עניין המגע. הרבה ילדים עם קושי בעיבוד חושי מאובחנים לא נכון בגלל חוסר ידע אצל אנשי מקצוע ובציבור הרחב. מאובחנים לא נכון הכוונה למקבלים תווית שלא קשורה בכלל לנושא הוויסות החושי ולכן גם יכולים להיות מטופלים לא נכון.
חשוב לי לציין שאני לא אשת מקצוע בתחום, ולא בשום תחום טיפולי שקשור לילדים. אני לאמא לילד עם קושי בוויסות חושי שקראה על הנושא. אני חושבת שכדאי לבדוק את הכיוון הזה כי איבחון נכון ולכן טיפול או המלצות לחיי היום יום יכולים מאוד להקל עלייך. מדגישה שיכול להיות מאוד שאני גם טועה. בוודאי ובוודאי אי אפשר לנחש דרך האינטרנט.
יש לי המלצה מישהי מדויקת וטובה באזור המרכז ויכולה לשלוח לך במסר שם. אם אחר כך הילד צריך טיפול אפשר גם ללכת להתפתחות הילד, איבחון נכון ומדויק הוא מאוד חשוב.
&nbsp

אד י

New member
ובנוסף למה שכתבה לך למעלה

חשוב לי לציין כמישהי שכן יש לה ניסיון מקצועי בתחום,
שמרפאות בעיסוק שלא התמחו ספציפית בתחום הוויסות החושי לא מבינות בתחום של וויסות חושי, למרות שזה בהחלט אמור להיות חלק מהדיסיפלינה שלהן.
ושיש היום בשוק המון המון המון "אנשי מקצוע" שבחיים לא ראו אוניברסיטה מבפנים, שטוענים שהם מבינים בוויסות חושי ויישמחו לקחת ממך כסף כדי לתת לך את אותן המלצות ואת אותו טיפול שהם נותנים לכל ילד שמגיע אליהם.
&nbsp
אני שולחת לך המלצה במסר.

למעלה