פינת הקיטורים לשרותכן

יחידה2

New member
הילדה הושעתה מבית ספר

כיתה ג...קיללה המורה..אז היום היא בבית.אולי גם מחר.

אד י

New member

סוג של פרס לילדה, לא ?
&nbsp
אני לא מבינה את מערכת החינוך....
&nbsp

יחידה2

New member
לא ממש פרס

הילדה בכיתה ג..עדיין חשוב לה ללכת כי רוצה להיות עם החברים.....
וזה עונש להשלים חומר אחר כך

אמאנחל

Member
מנהל
וואו

איזה סידור מצאת לה?
&nbsp
נקווה שזה יעזור לה להתאפק בהמשך.

אני לא מתה על עונשים כאלו

אני מבינה היטב שלקלל מורה זו חציית קו
ובד"כ זה מביע קושי כלשהו של הילדה
אם כי כדאי לברר מה הביא את הילדה לכך יש מורים שמגלים יחס די נורא לילדים ואז התסכול של הילד לא פשוט
ועדין אני תוהה מה השעיה עושה ביחוד אם לא מדובר באיזה סאגה מתמשכת
נראה לי שאפשר לבנות ילד ולעזור לו בקושי שלו בדרכים הרבה יותר אפקטיביות מהשעיה
לתת לו אחריות בבית ספר על משהו לדוגמא- משהו שיקדם, שיבנה שיתרום
אני לא בטוחה שכשיש קושי לילד השעיה עושה משהו

יחידה2

New member
זו לא אשמת המורה

כן.הילדה בקשיים.ברור..מחכים להתחיל טיפול.היינו שנה שלמה ויותר..התחלפה המטפלת.אז נחכה.אחרי החגים.

ההשעייה פה לדעתי מיותרת, המורה צודקת אבל גם הילדה

לא לגמרי אשמה
הייתי כותבת מייל למורה ואומרת לה שהיא צודקת אבל לבקש שתחזיר את הילדה לכיתה כי הילדה בסך הכל לא אשמה שהיא לא מטופלת כראוי

יחידה2

New member
המורה לא טרחה לענות לאף מייל ששלחתי לה

שלחתי מייל התנצלות,הסברתי...וכלום..אפילו לא מילה.
אתמול שאלתי את יועצת ההורים שלי לגבי תגובת המורה כשבקשתי ליידע אותי על אילו דפים בספר חשבון יעבדו בכיתה...(סירבה.אמרה לי לברר דרך ילדי הכיתה).היועצת אמרה שכמה שהמורה פגועה,תגובתה ממש לא במקום.

כשילד קטן קרא לאחותי המורה בכיתה א - בת זונה

היא טיפלה בו בכפפות של משי. גם כשהרים כיסא לשבור היא עדין
שוחחה איתו בשקט והרגיעה אותו.
זה לקח זמן אבל לאט לאט הילד פשוט נרגע.
מיותר לציין שהילד הולך שבי אחרי אחותי:) ואוהב אותה עד כלות.
הוא תלמיד מבריק ומקסים ומתוק מאין כמוהו.
כך שאפשר גם אחרת.

את יודעת, אני מאמינה שהכל מתחיל מהבית.
ולאו דווקא טיפולים מבחוץ יביא את המזור לבתך.
חשבת ללכת להדרכה הורית?
התנהלות הורית נכונה מביאה לתוצאות מרחיקות לכת.
לו ידעת עד כמה שיניתי את ההתנהלות בביתי כשהבנתי שהפעולות
וההתנהגות שלי מתוות את דרכו של הילד . ישבתי וחשבתי רבות.
והדרך שבחרתי שינתה עולמות. גם את עולמו של בני.
רק השבוע קראתי את המאמרים של - עינת נתן (הדרכה הורית)
היא כותבת במאקו.
לקחתי ממנה עצה כל כך טובה. בכלל אני מגדלת את בני עם הקשבה
לעצות טובות מאוד.
אולי תקחי את בתך היום ודווקא היום לבית קפה וסתם ליהנות איתה
ומבלי לדבר מילה על בית הספר? תחבקי אותה. תביני אותה.
כנראה שהיא הגיעה לקצה גבול היכולת שלה.
הייתי מסבירה לה שלעיתים גם לי נורא בא לקלל.
פעם עשיתי תחרות עם בני על קללות. אני ניצחתי:)
אבל אני מגלה איפוק.
אגב, כשבני היה בן שבע הוא שאל - אם זה בסדר שהוא מקלל אותי בלב כשהוא כועס עלי. השבתי לו שכן ושגם אני לפעמים אומרת עליו בלב מילים לא מקסימות מדי. הוא צחק כאילו אבן מעל לבו.

המשיכי להיות אדיבה למורה. הבת שלך תלוייה בתשובות שלך.
אל תאבדי את השפה היפה ואת הנימוס.
(למרות שאצלי זה לא עבד)
שנה טובה לך מותק. הכל בסדר.
דברים משתנים והחיים ממשיכים.

יחידה2

New member
אני בהדרכה הורית

כבר למעלה משנה אני בהדרכה הורית והילדה במקביל בטיפול פסיכולוגי בקופת החולים(כרגע ממתינים לפסיכולוג חדש).
אני צריכה אישית לשמור על הפה שלי.מודה ומתוודה.אני מקללת כשאני מתעצבנת..לא עליה..בכלל..אבל היא קולטת,זה ברור.
הבעיה שאין לה יראת כבוד כלפי מורה.באופן כללי.והיא מרשה לעצמה...
אני אומרת בזהירות ואולי זה לא קשור...המורה שלנו חרדית(אנחנו בי"ס ממלכתי דתי)..ואצלם זה ייהרג ובל יעבור כנראה..וקשה לה לטפל בזה בעדינות כמו אחותך המורה המופלאה..

יחידה2

New member
על מה ליידע את העולם ואשתו?

על כך שהילדה הושעתה?
אני חושבת שההשעיה היתה במקום. הילדה חצתה קו אדום. לא יורקים. לא מקללים מורה ומשפילים אותה לפני כיתה שלמה.
אני חושבת שמה שהיה ממש לא במקום , שהיא סירבה ליידע אותי על אלו עמודים היא עבדה איתם בכיתה ושלחה אותי לברר את זה בעצמי עם אחד התלמידים.

שהיא מסרבת לתקשר איתך, ההתנהגות שהילדה לדעתי

לא לחלוטין בשליתתה
וכשמשעים ילד מבית ספר מין הראוי לתקשר שם ההורים, בית ספר זה חוק חינוך חובה

3מרגו

New member
כשבני היה בחינוך מיוחד

כולם לא היו אשמים(רק ההורים שלא רוצים לאבחן נכון) וכולם קיבלו אותו עונש.
ככה נהוג. גם זה שאובחן בסוף כמו שצריך "בעיות התנהגות".
גם שלי קיבל,אבל בכיתה רגילה אין זכר לדברים.

yarden43211

New member
האגו של המורה נפגע, בגלל זה הילדה בבית.

יראת כבוד זה עינין של חינוך, אם אין לה איראת כבוד למורה בבית ספר דתי מה קורה אם יראת כבוד אליך ולחברים שלה.
המורה נפגעה מזה שקיללו אותה , והילדה הושהתה מבית ספר- אין לזה שום אפקט או תועלת.
זאת במקום לנהל סיחה , ולבדוק מה קרה כאן? ואולי להפנות את הילדה ליועצת.

הדרכה הורית היא דבר טוב, הבעיה איתה שאנו לומדים איך להתנהג אם הילדים ולא "הבית ספר"(חשוב מאד שיהיה קשר עם הבית ספר וההדרכה ,אני לא יודעת אם זה אפשרי) ולפעמים שמסתיימת ההדרכה חוזרים לאותו אורך חיים ולאותם טעויות ,כי זה הטבע שלנו קשה לשנות אותו.
אז אני חושבת שיש כאן עינין של חינוך לערכים, ואם הבית ספר לא עושה את זה ,את זה את צרכה לעשות את זה. "את המורה לא מקללים". ולחזור על זה שוב ושוב. ולכתוב על זה סיפור, ולסוחח על זה.ולא משהים בגגלל זה.
זה מה שעושים בבית ספר של הבת שלי וזה לא בית ספר דתי (שאומרים ששם יש חינוך לערכים)
.

יחידה2

New member
המשך עלילות בית הספר

המורה לאנגלית חילקה ספרים חדשים.הבת שלי לא קבלה.המורה אמרה לה:את לא יכולה לקבל כי לא שילמת תמורת הספר.
הילדה שחששה שזה מה שיקרה, התקשרה אלי מהמזכירות(הנחיתי אותה לעשות ככה אם לא תקבל ספר).
בקשתי את המזכירה ואמרתי לה בטון הכי רגוע שיכולתי לגייס:אני רוצה שהילדה תקבל ספר ועכשיו כי אחרת אני באה להפוך את בית הספר ואת הכסף אעביר אחרי החג,כי ככה סגרתי עם המחנכת וזה באישורה.המזכירה אמרה בסדר ושאתקשר עוד מעט.
התקשרתי..הילדה אכן קיבלה את הספר..אבל רק לאחר שהמזכירה התקשרה למחנכת הביתה (יום חופשי שלה)ווידאה שאני דוברת אמת..
על זה כ"כ רתחתי....
ובנוסף, המורה שנפגעה קשות מאותן קללות מצד הבת שלי, סירבה לקבל שי לחג שקניתי:כולה עוגת דבש עם כרטיס ברכת שנה טובה.אמרה שזה לא מקובל, אבל כרטיס אפשר.
מתברר שבאותו יום היא לקחה שי מילד אחר שביא מתנה לחג מאמא שלו.
העיקר הלבינה את פניי והעליבה אותי....לקחת מתנה מישהו אחר זה מקובל וממני לא.

אמאנחל

Member
מנהל
זו פשלה רצינית של המחנכת.

את סגרת איתה את עניין הספר, והיא הייתה זאת שהייתה צריכה לוודא שהמורה לאנגלית יודעת מהעניין. זה שהמזכירה בדקה עם המחנכת זה לגמרי מתקבל על הדעת. הסיטואציה שבה עמדה בתך באמת מרתיחה מאוד.
&nbsp
עם המורה שלא קיבלה את המתנה... היא נמצאת בסיטואציה מורכבת, לאחר שנפגעה מהבת שלך ולאחר שהענישה אותה בעונש משמעותי. זה מה שהרגיש לה נכון לעשות. היא עשתה את השיקולים שלה לגבי מה שנכון בעיניה לעשות בסיטואציה הלא פשוטה הזאת. אפשר לקבל את זה בסלחנות, לדעתי. נראה לי מאוד יפה מצידך שרצית לתת לה את המתנה.
שתהיה לך ולתמר שנה טובה ומתוקה. רק דברים טובים.

yarden43211

New member
מותר למורים לקבל מתנות מהורים או תלמידים?

אני לא מגנה על המורה, זו התנהגות מזעזעת לדמות שעובדת עם ילדים. כמו שמשהיא כבר כתבה כאן, לפעמים אם יחידנית מצתיירת כחלשה, והכל מותר למורה.
בשלב הזה אני הייתי שותקת ומחכה לעוד מעידה שלה יותר משמעותית ורק אז פותחת את הפה,אם יש בכלל למי להתלונן עליה.

למעלה