סקר: כמה אתן מוציאות על התינוקות או הפעוטות שלכן?

גננת110

New member
לא חישבתי מעולם, אולי הגיע הזמן כי נראה לי שאני משלמת המון

אני + גורון בן 10 חודשים.
חשמל: האחרון (נובמבר-דצמבר) יצא הון תופעות שאני מתביישת לכתוב את זה 915 ש"ח (אין מייבש/מדיח), כן רידאטור ומזגנים שדלוקים כל הזמן כי אני אדם שתמיד קר לו ומניחה שגם לגור קר הוא ישן רוב הזמן עם רדיאטור דולק. עכשיו שקיבלתי חשבון מטורף אז כיביתי את הרדיאטור בלילה.....
ארנונה 500 לחודשיים (הנחה של 90 ש"ח לחודשיים)
מים - 150 ש"ח
מטרנה וטיטולים כ- 1200 ש"ח בחודש
כללית פלטינום לגור ולי- 160 ש"ח
ביטוח בריאות פרטי לשנינו- 175 ש"ח
בקרוב כיסא בטיחות לרכב- סביבות ה- 800 ש"ח
נעמ"ת- 884 ש"ח
ועד מעון- 660 ש"ח
בגדים- עד גיל חצי שנה הכל היה יד 2 ובקושי קניתי, עכשיו אין כבר יד 2 :(
קונה הכל וזה המון המון כסף (קונה במבצעים, חנויות זולות - מותגים רק אם יש נניח בגדים ב- 20 ש"ח או משהו כזה).
צעצועים מחדשת כל כמה זמן (אבל לא המון, נניח צעצוע 1 בחודש/יים).

המון , המון הוצאות על הגור שלי, שוין... הוא שווה כל שקל

אמאנחל

Member
מנהל
תודה על השיתוף

שאלות ברשותך:

מטרנה וטיטולים 1200 ש"ח בחודש. אם מותר לשאול כמה חבילות בחודש וכמה קופסאות? כמה טיטולים ביום את מחליפה?

ועד מעון זה שנתי או חודשי?

לעניין בגדים יד שניה. לך יש בן, אז אם במעון יש בת שיש לה אח גדול, אולי האמא תשמח לתת לך בגדים של בנים שכבר קטנים על הבן שלה? תפיצי שאת מחפשת.

גננת110

New member
האמת שלא ספרתי

עד כהאת הכמויות. הוא אוכל כ- 3 קופסאות של מטרנה לשבוע (כל קופסא 60 ש"ח) וטיטולים אני ממש לא יודעת.

לגבי בגדים- רעיון. אני גם צריכה להגיד לחברה שלי שארגנה לי אז את כל הבגדים לארגן לי עוד. היא אוהבת את זה

3 קופסאות מטרנה בשבוע?

את בטוחה? זה המון. אולי בחודש?
אני גם צריכה לעשות חישוב כזה.
בשעה שפויה יותר אעשה זאת.
&nbsp

ה-שונית

New member
לגבי בגדים

תבררי עם הגננת במעון האם זה בסדר מבחינתה להביא לה דברים שאת כבר לא צריכה (הבאתי לה בגדים שקטנים אצלנו, ציוד ליולדת וספרים שכבר לא בשימוש). התוצאה היא שהיא מצידה כל הזמן מעבירה לי שקיות שהיא מקבלת מאחרים.

החשבון חשמל שלך מפחיד אותי

מזגן חימום כל היום
רדיאוטר כל הלילה.... אם מכבים קרררר
&nbsp
&nbsp

חלק מהמחיר של להיות כל הקיץ וכל החורף בבית

אני באמת פוחדת לדעת מה יהיה חשבון החשמל החודש

ואיך שכחתי את הדוד... גם הוא פועל הרבה.
&nbsp
העיקר הבריאות, ושיהיה לנו חמים ונעים בבית ובלב

אמאנחל

Member
מנהל
לחסכון בחשמל

א. אם אין דוד שמש אז שווה לשקול לעבור לחימום המים בגז. החימום נעשה רק לכמות שבאמת משתמשים בה וזה אמור להיות זול בהרבה.
ב. לכוון את התריסים של המזגן לנשוב כלפי מטה (או בנדנוד למעלה ולמטה). כי אויר חם עולה למעלה. וכך אם השארתן את התריסים מכוונים כלפי מעלה (שזה הכיוון הנכון לצורך קרור) אתן מחממות את התקרה, והחדר נשאר קפוא.
ג. מזגן יעיל יותר מרדיאטור. אז ביום לחמם עם מזגן ורק בלילה, כשהנשיבה מפריעה, לחמם עם רדיאטור. לכוון את הטרמוסטט ברדיאטור לדרגת חום נמוכה, כי אנחנו במילא מתכסים בלילה. אם התינוק זורק את השמיכות בלילה יש סיכוי שחם לו מדי בלילה אז אולי כדאי להוריד את דרגת החמום ברדיאטור, לשיקולכן. ועוד: לתינוק שזורק שמיכות מלבישים "שק שינה" בחורף.
ד. לסגור דלתות של חדרים שלא מחממים. לסגור תריסים של חלונות בחדרים שלא נמצאים בהם, הרבה חום הולך לאיבוד דרך הזכוכית של החלון והתריסים מונעים איבוד חום.

אמאנחל

Member
מנהל
סיכמתי בטבלה

לכל הוצאה כתבתי שלוש רמות: נמוך בינוני וגבוה.

הערות תוספות השלמות יתקבלו בברכה.

אלה ההוצאות ללא הציוד הגדול: כמו ריהוט עריסה מיטה לול שידה כסא בטיחות עגלה.

אמאנחל

Member
מנהל
תיקון: טעות בחישוב שווי נקודת הזכות

לאמהות לפעוט יש 5 נקודות זיכוי יותר מאשר לרווקה. וכל אחת ערכה 215 ש"ח, כך שההטבה לחודש יכולה להגיע עד 1075 ש"ח. מובן שצריך להשתכר הרבה כדי שאפשר יהיה לנצל את מלוא ההטבה הזאת.

אמאנחל

Member
מנהל
לא הייתה כאן התייחסות למחלות הילדים

כמה עולה ביקור רופא? כמה מוציאות על אקמולי? משאפים? אינהלציה? דברים אחרים? עלות השגחה בעת מחלה? משהו אחר להוסיף בעניין?

אד י

New member
בעקרון אין כל כך הרבה הוצאות

ממה שזכור לי כאמא לפעוטה שהייתה חולה בבית אותה כמות של ימים שהייתה בריאה במעון. ההוצאה העיקרית זה אובדן ההכנסה מהצורך להיות איתה בבית.
אני הזמנתי פעם אחת בחיים שלה רופא הבייתה, וזה היה בזבוז של זמן וכסף.
פעמיים בחיים היינו במוקד וגם זה התגלה כמיותר.
רוב המחלות יכולות לחכות לשעות פעילות המרפאה. שאצלנו פתוחה 12 שעות ביממה, ולדעתי לא צריך יותר מזה. פרט כמובן, לאירועיי חירום שמצדיקים פינוי למיון.
&nbsp
אינהלציה זו הוצאה חד פעמית על המכשיר - לא יודעת כמה עולה בימינו, בעבר עלה בסביבות ה 200 ש"ח.
גם למשאף לתינוקות - הוצאה חד פעמית על המכשיר, בסביבות ה 100.
חומרים לאינהלציה ומילוי למשאף, לרוב בסל התרופות אז זה 12 שקל למרשם, בחודשים רעים יכול להגיע לארבעה מרשמים, בסטנדרט יש מרשם אחד לחודש למניעה.
לא נורא.
מה שכן, אני נתתי תוספים בשנים הראשונות, של פרוביוטיקה ושמן דגים, וזה עולה בסביבות 100-200 שקל לחודש.
&nbsp

גננת110

New member
הוצאות נוספות

מבחינת רופא- רק דרך קופ"ח. לקחתי מומחה פעם אחת (ועכשיו אני חושבת על זה שלא ניצלתי את ביטוח הפרטי שלי).
תרופות (אקומולי, וכו')- רק כשצריך. ויש לי תמיד אחד סגור בביתלמקרה שהפתוח םפג תוקף (עד היום ב- 10 חודשים קניתי 3 פעמים).
אינהצלציה קניתי מכשיר ב- 180ש"ח
בייביסיטר וכו' אין לי, נשארת בבית במחלה ועובדת מהבית אם אני יכולה.

למעלה