סקר: כמה אתן מוציאות על התינוקות או הפעוטות שלכן?

אמאנחל

Member
מנהל
סקר: כמה אתן מוציאות על התינוקות או הפעוטות שלכן?

שלום לכולן,

אחד הנתונים החשובים עבור מתלבטות הוא כמה עולה לגדל תינוק או פעוט.
יהיה מאוד מעניין לשמוע, ממי שמוכנה לשתף, כמה אתן מוציאות על הילדים. וגם יהיה מעניין לשמוע את סך התרומה הכלכלית של ההנחה בארנונה, נקודות הזיכוי וקצבת הילדים.

כל מידע , גם חלקי, יכול לעזור, למשל גם רק נתון לגבי כמה עולה לכן מטרנה לחודש או טיטולים לחודש יכול להיות רלוונטי. או רק כמה עלה חשבון החשמל. או רק כמה עולה לכן יותר ביטוח הבריאות או ביטוח החיים?

תודה רבה לעונות!!

אמאנחל

Member
מנהל
אני אתחיל

אני מזמן לא בגיל ינקות אז מה שיש לי לתרום זה:
&nbsp
הוצאות:
ביטוח בריאות משלים לשני ילדים 44 ש"ח לחודש
ביטוח חיים 263 ש"ח לחודש
&nbsp
חסכון בהוצאות:
הנחה בארנונה 64 ש"ח בחודשיים
קצבת ילדים 338 ש"ח
3 נקודות זיכוי במס הכנסה 645 ש"ח (1 כאמא יחידנית ועוד אחת לכל ילד)

מרגנית2

New member
קצבת ילדים ועוד

קצבת הילדים עלתה לאחרונה בעשרה שקלים - 150 שח לילד אחד בחודש.
קופת חולים - ביטוח משלים + פלטינום כללית 212 שח עבורי ועבור הילד בחודש.
חשבון חשמל בקיץ 500 שח לחודשיים. בחורף 750 שח.
&nbsp
לילד גדול: שיעורים פרטיים 500 שח לחודש. חוג אחד 200 שח לחודש. קייטנה בקיץ 2000 שח ל3 שבועות.
&nbsp

rabbitm

New member
תורמת את חלקי הצנוע

הקטנה שלי בת 5 חודשים
מטרנה - 240 ש״ח (זה שקניתי במחיר מבצע)
חיתולים - בערך 120 ש״ח
מעון ויצ״ו - כרגע עוד לא קיבלתי דרגה אבל לפי חישוב גס זה יהיה בערך - 1100 ש״ח

קבצת ילדים - 150 ש״ח
כרגע גרה אצל אמא שלי אז לא אין לי ממש הוצאות חשמל / ארנונה

ברגע שדברים יישבו במקום - משכורת+דרגה במעון וכו׳ אתחיל לעשות חישוב מדוקדק יותר

gaya0207

New member
בת חצי שנה

יכולה להוסיף -
חיתולים - כ-250 בחודש (מבצעים)
תחליף חלב - כ-350 בחודש (מבצעים)
בקבוקים / מוצצים / נשכנים - קנייה ראשונית של כ-300 ש"ח, וחידוש בלאי - כ-50 בחודש
מגבונים, סבונים, קרמים - כ-100 בחודש
חוג התפתחות / שחיה - כ-250 בחודש

בנוסף יש בכל תקופה את האביזרים שצריך בבית
- בגיל 3 חודשים קניתי משטל פעילות ב-300 ש"ח (ברור שאפשר גם בפחות)
- החודש קניתי כיסא לאוכל ב- 270 ש"ח
- בסביבות גיל שנה אני מתכננת לקנות כיסא בטיחות לרכב במקום הסלקל, ואולי טיולון קל יותר במקום העגלה שיש לי היום

ביגוד - קיבלתי ומקבלת הרבה בגדים מבנות הדוד של הנסיכה. אבל בכל אופן מתפתה להוציא כ-300 ש"ח בחודש... יש דברים כל כך יפים.... ולפעמים יש גם דברים שלא קיבלנו כמו בגדי גוף מתאימים לעונת השנה...

חישוב

ילד בן 2.4 שנים:

120 : חיתולים (קונה רק מה שבמבצע)
50: (כוס שתייה ומוצצים מסופר פארם אחת לחודש)
300 (משחקים וצעצועים אחת לחודש)
961: מעון ויצ'ו שכולל עלות בסיסית+ויצ'ו פלוס תוסםת בשר והצגות + חצי שעה נוספת
80: תשלום חודשי דמי ועד במעון
770: תשלום עבור בייביסיטר (גרה בנתניה ועובדת באשדוד אז תלויה בעזרה אבל לא כל אחד משוגע כמוני)
250: (תוספת להוצאות מזון)

חשמל ומים לא עלו אצלי בכלל ממשיכה חשלם 90 ש"ח לחודשיים על מים ו-170 ש"ח לחודשיים על חשמל

הנחה בארנונה: משלמת היום 590 ש"ח לחודשיים במקום 705 ש"ח לפני

חשמל

יש לי מזגן אומנם לא מרכזי אבל בקיץ מדליקה אותו פה ושם ואכן בין יוני לספטמבר קיבלתי תוספת תשלום של 150 ש"ח לחודשיים אבל המזגן לא קשור לילד והייתי מדליקה אותו גם אם הוא לא היה. בחורף לא מדליקה לעולם מזגן (מבחינתי ה"חורף" בישראל הוא לא חורף אמיתי).
לפני כמה שני שידרגי למקרר חדש מדירוג אנגטי A ומאז אני משלמת חצי מקודם. לפני הייתי משלמת 350 ש"ח היום חצי

אד י

New member
החשמל שלך נמוך בצורה קיצונית

גם אני עברתי לדירוג A בכל המכשירים ואין לי מייבש.
ועדיין בחודשים בלי מזגן אני מגיעה ל 300 ש"ח לחודשיים.
וזה לא השתנה עם המעבר למקרר חדש.....
&nbsp
אולי זה קשור לחימום מים ? יש לך דוד שמש ?
יש לך מדיח כלים ?

יש דוד שמש אין מדיח

אנחנו רק שניים ואני לא מבשלת הרבה אז אין טעם
דוד שמש לדעתי הוא חובה בבתים בארץ כמו שלנו שבה יש המון ימי שמש ואפשר להשתמש בשמש כמקור חימום
ברב ימות השנה יש לי מים חמים עד רותחים בלי להדליק חשמל
חוץ מזה יש מחשב שעובד כמעט כל היום, מקרר שפועל כל הזמן, מכונת כביסה שעובדת 3 פעמים בשבוע, שואב אבק שאני מפעילה כמה פעמים ביו וגם נורות חשמל
כמובן שתמיד יכול להיות שחברת החשמל נותנת לי הנחה אבל קשה לי להאמין כי בחשבון לא כתוב כלום על כך

אד י

New member
טוב, זה מסביר חלק מההפרש

אין לי דוד שמש, לא מתקינים דוד שמש בבניינים גבוהים, לא יודעת למה.
ויש מדיח.
&nbsp
אבל גם לפני הילדה ולפני המדיח ולפני הדוד החשמלי (בדירה אחרת), לא הגעתי לחשבון של פחות מ 300 שקל לחודשיים......
מוזר....
&nbsp

כל כך מטופש לא לשים קולטי שמש בבניינים גבוהים,

במדינת ישראל שטופת השמש,
יש דרך לעקוף את זה? לשים דוד שמש במרפסת למשל?
&nbsp
&nbsp

אד י

New member
לא. אי אפשר.

אם אני מבינה נכון העקרון של דוד שמש הוא שהקולטנים מחממים את המים שעוברים בצנרת שבתוכם. הם לא יחידה נפרדת שמייצרת חשמל כמו פנלים סולריים.
לכן אי אפשר לשים אותם במרפסת כי צריך צנרת מים מהם לדוד....
&nbsp
&nbsp

dafnapo

New member
את צודקת

וזה המצב גם אצל אחותי בבניין של 19 קומות.
הם 5 נפשות וחשבון החשמל שלהם שערורייתי.
וגם חיוכי אהבה צודקת. בארץ כמו שלנו לוותר על אנרגיה סולרית זה באמת מטופש. נכון שזה בעייתי לספק אנרגיה סולרית ל-60 משפחות מגג אחד, אבל אני בטוחה שאפשר היה להמציא ולתכנן שדה קולטנים על הגג שיאפשר לפחות שימוש חלקי באנרגיה סולרית. כנראה שזה מסובך או לא משתלם לקבלנים והם מן הסתם בוחרים בפתרון הקל - שהדיירים ישלמו יותר על חשמל.

אמאנחל

Member
מנהל
כן ולא

אצלנו הבנין בן 9 קומות ויש קולטי שמש על הגג עבור כולם, עם מערכת החלפת חום לדוודים של כולם.
&nbsp
אני חושבת שהחל מגובה מסוים העלות של החשמל ושל המשאבות ושל הצנרת הנדרשים כדי לשאוב את המים אל הקולטים ומהם עולה על החסכון. עד לא מזמן גם העלות של פנלים סולריים חשמליים לא הצדיקה התקנה שלהם: הם החזירו את העלות בערך במשך הזמן של אורך החיים שלהם. ככל שהטכנולוגיה של התאים הסולריים תשתכלל: אורך החיים שלהם יעלה והמחיר שלהם ירד - זה יהפוך למשתלם. כי להזרים חשמל לדוודים זה זול לעומת הזרמת מים בצנרת אל הדוודים ומהם.

s p r i n g1

New member
כמובן הוצאה מהותית זה מסגרת

לגבי מעון מסובסד:
לתינוק ההוצאה לחודש לדרגה 3 - 884, מדובר על תשלומים ל11 חודשים , באוגוסט רוב החודש אין מסגרת וההוצאה עולה למי שעובדת באוגוסט.
לפעוט ההוצאה לחודש (11 חודשים)676 ש"ח, ושוב באוגוסט למי שעובדת באוגוסט יש הוצאה נוספת גבוהה למסגרת פרטית כלשהי...
המעון מכסה רק עד שעה 16, ומי שעובדת יותר עלות שעה נוספת נטו לדרגה 3 - כ170 ש"ח.
טיטולים - 120-200 ש"ח בחודש.....
אוכל - כמה מאות ש"ח לחדוש , בשלב התמ"ל למי שלא מניקה כמובן עלויות גבוהות הרבה יותר.
ביגוד- תמיד מומלץ בגילאים האלה לקבל יד שניה כי גדלים מהר וכל שנה המידות גדלות, ואם לא מדובר במאות ש"ח לעונה, נעליים זה 100-200 לזוג, קונים לפחות פעמיים שלוש בשנה..
רכב, כשיש ילדים הצורך ברכב עולה, וגם השימוש ברכב עולה, מי שלמשל ההסדרה בלי רכב בלי ילדים ועם ילדים מחליטה להשתמש ברכב,זה אלפי ש"ח בשנה.....

לגבי הנחות, הנחה משמעותית במעון יום לאמהות עובדות.
הנחה אחרי זה בחוגים וצהרונים של החברות העירוניות, הנחות שנעות בין 50 % למי שאין הל הכנסות כלל ואז צהרון יעלה בערך 500 ש"ח לחודש וההנחה הולכת ויורדת כשלאמא יש הכנסות....מי שמרויחה בממוצע לנפש מעל 2500 ש"ח כבר אין הנחות כלל.......וגם כשיש הנחות לחוגים זה בדרך כלל לחוג ראשון בלבד.

הוצאות חשמל, מדליקים יותר חימום, ויותר חימום מים וגם אם יש חימום סולרי יש חימום בימים ללא הרבה שמש , ויש יותר כביסות ומייבש לעיתים, בשלב שהם ממש קטנים עלול להוסיף הוצאות חשמל של 500-1000 ש"ח לחודשיים למשל בחורף קר במיוחד....וגם בתקופה שלא מחממים את הדוד מעלה הוצאות חשמל במאה חמישים ויותר לחודשיים.

לגדל ילדים זה יקר והעלויות הולכות וגדלות כשהילדים גדלים, צריך להוציא יותר על ביגוד (בגילאים קטנים ניתן יותר לקבל בגדים וכו), מתחילות הוצאות על טלפונים , טבלטים , מחשב וכו....יותר מהרגיל וטאלה גם חפצים שמתקלקלים ....
ואם חושבים רחוק (לחלק זה כבר עכשיו...) יש הוצאות על השכלה אקדמאית...

ובעוד כמה שנים נתחל לדבר פה גם על הוצאות נכדים LOL

תינוקת בת 4 חודשים

קניה ראשונית של 5.500 שקלים - עגלה וכל הקשקושים הקטנים (ביגוד , טטרות, משטח לשידה+שמיכה+מגן מיטה, מוצצים, סבונים לא זוכרת מה עוד. גם פה אפשר לחסוך בכיף, רק הסט של השידה עולה איזה 300 שקל, ות'כלס הוא מכוסה כל הזמן במשטח החתלה חד פעמי ופלנל
אפשר בכיף לשים שמיכה עבה )

מיטה, שידה, וכיסא בטיחות קיבלתי יד שניה (כיסא חדש, השתמשו בו פחות משנתיים),
ערמות בגדים (עד גיל 2!) קיבלתי יד שניה
* לגבי העגלה, טיפ של חברות שהן אמהות מנוסות - לקנות עגלה שטובה גם כטיולון. כולן המליצו, ועכשיו גם אני, על הבייבי ג'וגר. העגלה לא ברמת מחיר של העגלות היקרות, היא קלה במשקל ומאוד קל לקפל ולתפעל אותה. אני מצליחה לקפל ולפתוח אותה ביד אחת... (את הטיולון, את העריסה צריך 2 ידיים כדי להרים, אבל זה פשוט ומהיר מאוד)
קניתי את העריסה ואת הטיולון. חברות שקנו עגלות יקרות וכבדות לילד הראשון, קנו בייבי ג'וגר לשני... לי היא מאוד נוחה!

העלות העיקרית שלי היא אוכל- נוטרילון 75 שקלים לקופסה, יש מבצעים לפעמים ואז 50 שקלים לקופסה, עד עכשיו אכלה קופסה בשבוע, לאחרונה עלתה בכמות |טפוווו|
אז יותר קופסאות.

טיטולים - יש די הרבה מבצעים וסוגים שונים של טיטולים, לייף לא רעים בכלל,
אני אוהבת את האגיס
הכי יבשים בעיניי, אבל הם הכי יקרים, אז אני קונה האגיס
ללילה וסוג אחר במבצע למהלך היום (מחליפה יותר ביום).
לא שמתי לב כמה חבילות נגמרות לי בחודש, אבל זה משהו כמו 3-4.

בגדים - כמו שכתבתי קיבלתי המון המון ביגוד ראשוני יד שניה,
צריך להתגבר על המכשול של להלביש בגדים משומשים, ואז מגלים עולם חדש
ושפע בלתי יאמן של בגדים כמעט חדשים שמגיעים מחברות
רק צריך להגיד
ששמחים לקבל. אגב, אני בהחלט יכולה לקנות בגדים, אבל קיבלתי בגדים במצב מצוין, תינוקות גדלים כל כך מהר, יש לי כמה אוברולים חדשים שהלבשתי אולי פעמיים שלוש.

זה לא מונע ממני לקנות מידי פעם בגדים חדשים, וגם אמא שלי אוהבת לקנות לה בגדים חדשים, אז יש מספיק אוברולים יפים.

סופרפארם- מוצצים, די יקרים, הקטנה אוהבת את mam שזה 45 שקלים לקופסה של 2, אלא אם תופסים מבצע טוב ואז 30 לקופסה, יש לי נטייה לאבד אותם בלי סוף, אני
כבר לא סופרת את כמות המוצצים שקניתי.
יש מבצע על אוונט אז קניתי בקבוק ב 29, אני מקווה להספיק את המבצע ולקנות עוד בקבוק, הבקבוקים הקטנים כבר קטנים לי מידי. (אני משתמשת בטומי טיפ ובאוונט).

בקבוק של שמפו+סבון של ד"ר פישר - 1 הספיק לי לכמה חודשים...
משחת החתלה יש מבצעים טובים, אני אוהבת קלנדולה.

חשמל - בחיים לא הפעלתי כל כך הרבה חשמל!
רדיאטור כל הלילה, ממש קר בחדר, וחייבים לחמם. ניסיתי לחמם ולכבות, אבל לפנות
בוקר ממש קר. אז רדיאטור כל הלילה.
כל היום מזגן על חימום בסלון...
האמת שעדיין לא קיבלתי חשבון חשמל אז לא יודעת להגיד מה הנזק.
לאחרונה קניתי מייבש כביסה - עלות מייבש (יש מבצעים טובים) + הייבוש...

אני חייבת לקנות אוטו,
ומתה לקנות בית.

אני עדיין בחופשת לידה אז לא יודעת להגיד לגבי שינויי בשכר בעקבות נקודות זכות.

הקושי הכלכלי הולך להיות על מסגרת, מקווה למצוא משהו טוב,
אני עוד מעט חוזרת לעבודה

* אני רק חייבת לציין שאת כמות האושר והשמחה שהיא הכניסה לי לחיים
אי אפשר למדוד בכסף!
ובאמת, אם פתוחים ליד שניה, אפשר לקבל המון המון ציוד יד שניה. זה אקולוגי וחסכוני.

ועוד משהו - מבצעים

מבצעים, לומדים לקנות במבצעים,
אני חשבתי שאוכל נמכר 2 ב 100, ואז נאלצתי לקנות 2 קופסאות כל אחת ב 75 שקלים..
כנ"ל טיטולים.

למעלה