משהי יודעת מתי נפתחת ההרשמה למעונות ויצו נעמת

• פותח הנושא mede
  • פורסם בתאריך

mede

New member
משהי יודעת מתי נפתחת ההרשמה למעונות ויצו נעמת

mede

New member
חסדי המנהלות

הלכתי ל 3 מעונות באזורי: ויצו נעמת, נשי חרות.. מכולם כמובן הבנתי שיש ביקוש אדיר להכנס למעון.. ובערך כל הקודם זוכה.. ציינתי שאני חד הורית - שע"פ הבנתי אמור להיות לי עדיפות ... בוועדת הקבלה. מכולם יצאתי בערך בהרגשה שאני אמורה לרדוף אחריהם כדי לרשום את ילדי לשנה הבאה.. ולהיות עם היד על הדופק כדי לא לפספס את תחילת ההרשמה , כי אחרת (כל הקודם זוכה). צריך להתחבב על המנהלת, בכדי להרשם ???

יולי 7

New member
לא. מה שצריך זה

להגיע עם תחילת ההרשמה ולמלא את הטפסים. הגיוני שיהיה ביקוש למעונות אבל אם תירשמי בזמן רוב הסיכויים שגם תתקבלי. אנחנו בויצו כך שאדע מתי מתחילה שם ההרשמה ומבטיחה לכתוב פה הודעה כשזה יקרה לטובת כל מי שלא במעונות עדיין

שאלה בקשר למעונות...../images/Emo53.gif

אני אמורה ללדת בע"ה סוף מרץ/תחילת אפריל... הילד יהיה בן חמישה חודשים בספטמבר. האם יקבלו אותו למעון בגיל 5 חודשים? אני מבינה מהשרשור שיש לחץ על ההרשמה.... בסיטואציה שאני נמצאת בה, מתי כדאי לרשום את הילד למעון? דבר נוסף, האם מעבר לויצו/נעמת/אמונה יש משפחתונים שמסובסדים ע"י המדינה כמו המעונות? אם כן, איפוא אפשר למצוא רשימה של משפחתונים כאלה?? תודה על העזרה...

יולי 7

New member
בעיקרון ההרשמה היא מגיל חצי שנה

נכון לראשון בספטמבר ובנוסף - אי אפשר להירשם לפני שהילד נולד כך שאת מועד ההרשמה הראשוני תפספסי - אבל - אחרי הלידה, תיגשי למעון שאת חושבת עליו ותירשמי גם אם זה רק בסטנד ביי. יש לא מעט הורים שנרשמים בשני מקומות ואת ההחלטה הסופית עושים רק בתחילת השנה - כך שיכול להיות מצב שיתפנה לכם מקום אבל קחי בחשבון שעדיין יש עדיפות לילדים שגילם מעל חצי שנה לגבי משפחתונים מסובסדים - זה תלוי איפה את גרה, יש מקומות שאכן זה קיים. אני יודעת שבראשל"צ למשל יש סידור כזה

אמאדו2

New member
יש משפחתונים מסובסדים ומפוקחים

אני מצרפת לך את הקישור לאתר התמ"ת ובו רשימת היישובים בהם מתנהלים משפחתונים מפוקחים ע"י הרשות המקומית ומשרד התמ"ת ומקבלים סבסוד כמו מעונות יום של ויצו ונעמת http://www.moit.gov.il/NR/exeres/5D73A91D-9FDB-4E9F-8461-F29CB247ADBB.htm אני ממליצה בחום גם הבנים שלי נולדו באפריל, אצלי יצא לי בפוקס,לא ידעתי בכלל שקיים דבר כזה. אבל כשרציתי לרשום את הבנים לויצו עוד לפני שנולדו..... אמרו לי שההרשמה כבר הסתיימה. כך שכשילדתי נותרתי ללא סידור לילדים בספטמבר את המידע על המשפחתונים קיבלתי מעובדת סוציאלית שדיברה איתי בבית החולים בגלל שאני יחידנית ומפה לשם הגעתי למשפחתון מדהים, בחולון (אם אתה מהאיזור אני יכולה להמליץ לך) בכל מקרה המסגרת עצמה נראית לי יותר מתאימה לתינוקות כ"כ קטנים, 5 ילדים עם מטפלת אחת, לא כל שני וחמישי מחלות בגלל חשיפה ליותר מידיי ילדים ובכלל יותר אינטימי, אני ממליצה לחום בהצלחה

תודה על התשובות... אני מתעתדת לגור ברחובות

כך שחולון לא רלוונטית.... מהרשימה שצירפת אני מבינה שכדי לדעת אלו משפחתונים מסובסדים, אני צריכה ליצור קשר עם מחלקת הרווחה בעירייה? הבנתי נכון? נראה לי הזוי שילד שנולד במרץ/אפריל לא יכול להיות רשום למעון רק בגלל החודש שהוא נולד ולמעשה יכול לקרות מצב שאפספס שנה במעון מסובסד ואני תלויה בחסדיהן של המטפלות במעון... בכלל נקלעתי לסיטואציה מעצבנת: מחפשת דירה ברחובות ובקושי מוצאת... מצאתי אחת באיזור שאני רוצה ומוצאת חן בעיניי אבל נראה לי שהמשכירה (שהיא בעצמה כמעט הייתה במצב של להביא ילד לבד רק שלפני כמה חודשים הכירה מישהו ועברה לגור איתו), מתנהגת בצורה ממש מגעילה ומנצלת את המצב שלי על מנת לסחוט עוד כמה גרושים... עושה חשק מצד אחד להעיף אותה לכל הרוחות, אבל מצד שני... אני רוצה לעבור דירה ולהתמקם עוד לפני הלידה.... מצב רוח ברצפה השבת הזו זה בטוח...

3מרגו

New member
אני הלכתי בהריון למעון ליד ביתי

שם היה הבכור והם זכרו אותי.רציתי להכניס את הקטן בפברואר בגיל 3 חודשים.הבטיחו לי שיקבלו ואין מה לדאוג.אבל אצלנו באמת לא מפוצץ.

פרח333

New member
לא חושבת שזה תמיד ככה. אצלנו בויצו נכנסו

השנה תאומים בני 3 חודשים וקצת. נראה לי ששמרו להם מקום כי האח שלהם הגדול במעון הזה.

אמאדו2

New member
הידעתן שבכיתות הגן במעונות ויצו אין הנחות?../images/Emo46.gif

התברר לי לפני כמה זמן שבשנה הבאה כשהבנים יעברו לכיתת הגן לא יחולו עליהם ההנחות הניתנות כיום ובמקום לשלם עבור שניהם סכום שאינו מגיע אפילו ל-1000 ש"ח לחודש (הדרגה שלי הכי גבוהה בגלל שאני גם יחידנית וגם אם לתאומים) בשנה הבאה אצטרך לשלם בכל חודש כ -3000 ש"ח!!!!! לגן, ללא הערכת יום, רק עד 16:00 האם אתן מודעות לזה? מישהו התקומם נגד זה? קיים חוק חינוך חובה חינם מגיל 3 והוא לא ממומש ואין פוצה פה ומצייץ אגב, בגן העיריה המחיר כולל צהרון אפילו גבוהה יותר, כך שזו לא ממש אופציה מרתיח אותי!!!

אמאנחל

Member
מנהל
חוק חינוך חובה חינם הוא מגיל חמש

וגם אז החינם הוא רק עד שעה אחת וחצי אחר כך את משלמת. נכן שעבר החוק מגיל שלוש בכנסת אך כל שנה דוחים את יישומו עוד. זה כמו שיש חוק לקיצור זמן השירות בצבא של הבנים ודם הוא נדחה כבר בערך ארבעים שנה.

יולי 7

New member
דווקא בצבא יש לזה יתרון

עד כמה שזכור לי - החיילים מקבלים על הכביכול תוספת הזו יותר כסף

יולי 7

New member
זה תלוןי בגיל הילד

לנו תהיה הנחה גם בשנה הבאה בזכות הפרש של חודש

אמאדו2

New member
מה זאת אומרת?

בן כמה אצלך? מה יהיה הגיל בתחילת השנה? האם ההנחה תינתן לכל השנה או רק עד שיגיע לגיל מסויים?

מ ור

New member
אני משלמת מחיר מלא בנעמת לילדה בת 3 ושלושה חו

גיל ההנחה ירד מתחת לגיל 3 ואם היתה כיתת גן בנעמת אצלנו הייתי שמחה להשאיר גם במחיר מלא לתאומים אין הנחות ?

למעלה