שאלה בקשר למיטות ילדים

מעולם לא

כשישנו בעריסות-היו איתי בחדר
כשעברו למיטת תינוק-הכנסתי לחדר מיטה מתקפלת וישנתי איתם
כשעברו למיטת נוער-הוצאתי כל ערב מיטת אורח של ילד אחר וישנתי עליה
למה לא מזרן על הרצפה? בעייני לא מכבד, לא נעים "לצנוח" משינה לרצפה, הן, שלא נדע, לא באבל, לא נוח לאם לגשת לילד ששוכב על הרצפה והרצפה, בעיניי נודעה להנחת ריהוט,שטיחים וכיו"ב ולא להלין עליה פעוטות.

כיף גדול

ועדיין חושבת שזה עניין של גישה.
מכירה נשים שישנות עם תאומים, יחד בלינה משותפת, במיטה הזוגית שלהן אבל, כפי שהבנת בעצמך, מסוכן מאוד, סכנת "מעיכה".
מעבר לכך,חושבת שכל אחד זכאי למרחב האישי שלו . מרחב שיאפשר להתגלגל מצד לצד, לנשום את האויר סביב ולישון באופן מיטבי.
בשביל שפעוט יוכל לטפס בעצמו למיטה יש מיטות מעבר שהן נמוכות וזולות.
מזרן לא נכון בעיניי מהסיבות שציינתי מעלה.
נכון, מה שנכון לאחת לא בהכרח נכון לאחרת ולכן בחירתך בלינה משותפת בדרך בה את בחרת ממש מצוינת אם לך היא מצוינת רק בבקשה להזהר לא למעוך ולא לדרוך:)

fialka3

New member
שלי בנות שנה ושבע חודשים כרגע

ושתיהן יכולות לטפס על כל הספות בבית (יש לנו כמה) וגם לרדת מהן בלי קשי לבד. אני לא יודעת מה בדיוק גובה של מיטת נוער, אבל אני חוששת יותר מנפילות בתוך שינה.
מאד מסכימה עם מה שכתבת בנוגע למרחב אישי. בדיוק לזה התכוונתי כשכתבתי על פרטיות.

fialka3

New member
שאלה בקשר למיטות ילדים

בשעה טובה אנחנו אמורות לעבור דירה באוקטובר, כשהבנות יהיה בנות שנתיים. דירה חדשה היא גם קטנה יחסית, שלושה חדרים והבנות ישנו ביחד בחדר ממד. כרגע הגדולה ישנה במיטת תינוק והקטנה עדיין בעריסה גדולה. קצת מוזר לקראו להן גדולה וקטנה, אבל האמת שגם ברחוב כל הזמן שואלים אותי בת כמה גדולה ובת כמה קטנה...דרך אגב, לשמחתי הקטנה סוף סוף התחילה ללכת.
אז שאלה שלי - איזו מיטות כדאי לקנות להן לדירה חדשה. אני חושבת על כאלה - https://www.ikea.co.il/catalogue/Childrens_IKEA/Beds_for_small_children/90229017
מה דעתכם על זה? רעינות אחרים גם התקבלו בברכה.
אני מניחה שבאיזהשהו שלב בבית ספר יסודי נצטרך שוב לעבור דירה לגדולה יותר.

מזל טוב על הדירה,ההליכה....את רואה? לאט, לפעמים מפחיד אבל הכל מסתדר
.
בעניין המיטות-
1. גם אצלי ישנים באותו החדר.
בשנה הבאה עולים לא' וישנו באותו החדר.כשיתבגרו נפתח את העניין לשיח.
2.אני בעד לרכוש מיטת נוער טובה,
שתלווה את הילדים עד גיל ההתבגרות,לפחות.
המיטה שמצאה חן בעינייך יפה, לא לטעמי האישי כי היא "חובקת" מידי,סגורה.
אני בעד צבע בהיר ומיטת נוער אמיתית.
הורודה נראית לי (וסליחה מראש) קצת תינוקית.
אישית, רכשתי שתי מיטות נוער טובות, מעץ מלא, עם מוט/קרש או שם כזה או אחר שמונע נפילה והן משרתות אותנו נאמנה.
אגב, המחירים מאוד דומים למחיר המיטה הורודה.
איזה שינויים מרעננים
.
כיף!!!
שבת מבורכת לכולכן

fialka3

New member
תודה, רותם

המיטה ממש לא חייבת להיות ורודה, יש מגוון צבעים

אני חושבת על מיטות כאלו כי הן יכולות לחסוך מקום בחדר קטן יחסית.

אהה לא עניין הצבע הוא רק העניין

היא פשוט סגורה מידי, לטעמי:)
לא הסתכלתי על המידות ואם הן קטנות באופן משמעותי ממיטות נוער סטנדרטית אבל המחיר לא רחוק ממיטת נוער.
לנו יש כאלו-המגירות בצבע המיטה,המעקה שלו ירוק,שלה סגול והריבועים בגב המיטה הודבקו כתמונות על הקיר כי על גב המיטה,מסוכן בעיניי.
[URL]https://www.etzmaleh.co.il/ariel-bed-molban-80[/URL]

fialka3

New member
היתרון של מיטה של איקאה בעיניי

זה שזאת מיטה מתארכת - גודל הכי קטן שלה זה 130 סמ והכי ארוך 200. אפשר להאירך בהדרגה מתי שצריך
ממתי הילדים שלך ישנים במיטות כאלה? זה לא גבוה מדי לגיל שנתיים?

עניין של תפיסה,כנראה

מגיל בנותיך.יש שטיח בין המיטות ומעקה.אנחנו ישנו בלינה משותפת עד גיל 5 אז פתחתי את מיטת האורח וישנתי עליה כך שאם אחד מהם היה "צונח" הייתי רואה. זה לא קרה כי יש מעקה.
יש לי חברות שקנו מיטה אחת עם מעקה,פותחים את מיטת האורח למטה וקונים גם לה מעקה. זה במקום לקנות שתי מיטות נוער.
ו....אצלי לא יורדים מהמיטה.אני משכיבה בערב ולא יורדים.אין טיולים
אלא וחלילה קרה משהו, הם ניגשים למיטה שלי אבל הם כבר "גדולים". הם לא עשו זאת לפני,כשהיו צעירים יותר ובגלל הלינה המשותפת הם גם לא נדרשו לכך.

fialka3

New member
אני ממש לא בעינין של לינה משותפת.

הן ישנות בחדר נפרד מגיל 4 חודשים ומגיל שישה חודשים, כשהפסיקו לבקש בקבוק לילה, אני לא באה אליהן לחדר בלילה באופן שגרתי אם אין ממש בכי. לפעמים הן מתעוררות, אבל יודעות להירדם לבד חזרה. אבל אני מבינה שאושר הזה צפוי להיגמר ברגע שיצאו ממיטות תינוק...

תלוי איך תרגילי

גם ממיטת תינוק יש שקופצים החוצה
.
אין ספק שממיטת נוער פשוט יותר אבל תלמדי אותן שלא יורדים אחרי שנכנסים לשנת לילה.
אם צריכות משהו לקרוא/את תשמעי....

fialka3

New member
סתם שאלה על הדרך

אני מבינה שזה ממש לא רלבנטי לגיל שנתיים, אבל בכל מקרה. באיזה גיל ילדים כבר הולכים לבד לשירותים בלילה? זאת אומרת, כבר לא צריכים עיזרה בשירותים בכלל.

ממממ...

אצלי הפיצית יבשה בלילות מגיל שנתיים וחצי והפיצי לקח לו זמן.
לשניהם הורדתי טיטול לילה (פול אפ) בגיל 4.
לו היו מלא פספוסים.לה לא. כיבסתי יום כן,יום לא,יום למה לא
וחיכיתי בסבלנות.
זה הפסיק בגיל 5.
אצלנו אוכלים, מקלחת ולמיטה ולכן לפני שמוציאה מהאמבטיה מבקשת לעשות פיפי אחרון.
הם לא קמים בלילה לשירותים.
לדעתי זה קרה פעם אחת לכל אחד מהם ולא יותר.
לפני חודש היא פישפשה פעמיים בלילה. למה? לא יודעת ולא התעסקתי בעניין. החלפתי, קילחתי בבוקר ושכחנו.
חושבת שאם אני לא קמה לפיפי בלילה אז מניחה שגם הם לא צריכים.
כשילד מדבר ומבין אפשר לומר שאם יהיה פיפי בלילה תקום לעשות אבל חושבת שזה לא יקרה בגילאים הצעירים. לא בטוחה שהם בשליטה שם בשביל לרוץ שלוחץ באמצע הלילה.עושים במיטה,אמא תחליף

שבוע מבורך

אם יש מקום בחדר גם אני הייתי מעדיפה לקנות מיטות נוער
אני ממש מסכימה עם רותם בעניין.
בבית הקודם שגרנו לא היתה לי אפשרות להכניס שתי מיטות נוער לחדר שהילדים ישנו בו ולכן השתמשנו במיטות מעבר (שזה פחות או יותר כמו המיטה של איקאה בגודל המוקטן שלה). בדיעבד, לאורך זמן זה לא מספיק טוב. הם גדלים נורא מהר ונדרשים למיטה גדולה יותר.
המיטות שהצעת הן פחות מוצלחות בעיני לאורך זמן דווקא בגלל הגובה שלהן - כשהילדים יגדלו - גם אם למיטות יש פונקציה להתארך - זה פחות נוח להם מהמיטות הגבוהות יותר, וגם לנו. היום, כשהילדים שלי ישנים במיטות נוער הרבה יותר נוח לי לשבת איתם במיטה ולקרוא סיפור ביחדף וגם סתם להתכרבל איתם במיטה.
אם את רוצה את המיטה הזו כי יש לך מגבלת מקום בחדר - הייתי מעדיפה את האופציה השנייה שרותם הציעה - של מיטת נוער אחת + מיטת חבר נפתחת.

ועוד דבר - לעניין היציאה מהמיטה לבד - כשהעברנו את הילדים ממיטת תינוק למיטת מעבר אני הרגלתי אותם שגם באמצע הלילה וגם בבוקר קוראים לנו כדי לצאת מהמיטות. וכך היה. אל תחששי מהמעבר הזה. תסבירי להן את הכללים מראש, תקפידי גם את לאכוף אותם באופן קבוע, ואת תראי שלא יהיו טיולים באמצע הלילה.

ושיהיה בהצלחה עם המעבר

fialka3

New member
מיטת חבר

אני חושבת שמיטת חבר היא מתאימה לשימוש זמני ביותר - לחבר, אבל לא לשימוש יום יומי. אני טועה? וגם, אני חושבת שחשוב להקפיד על פרטיות ואם אין חדר לכל אחת אז לפחות שתהיה מיטה נפרדת של כל אחת.
לגבי גובה של המיטות - יכול להיות שאתן צודקות ולילדים בגיל בית ספר יסודי זה באמת פחות נוח. אבל אני חוששת מנפילות בגיל שנתיים שזה יותר רלוונטי בשבילנו כרגע.
בכל מקרה, יש לי עוד זמן, אחשוב על עוד אופציות.

עונה

1.מיטת חבר יכולה לשמש כמיטה לכל דבר ועניין. העניין הוא איכות המזרן.אני קניתי גם למיטות האורח מזרנים מצוינים.
יהיה שוני בחזות. למיטה תהייה ה"מסגרת" ולמיטת האורח לא. אבל,זה חיסכון בכסף,לפחות בשלב ראשון ובמקום.
2. אין מקום? אפשר מיטת קומותיים.אני לא אוהבת.
3. חושבת שאת צודקת בהחלט מבחינת מה שאת מכנה "פרטיות".אם יש די מקום הייתי קונה לשתיהן מיטה.בכל זאת זה מעבר חשוב בחיים והחוויה של "חדש ושלי" חשובה בעיניי.
4. אין לך מה לחשוש ממיטת נוער.תרכשי מעקה למיטות ושטיח שתשימי בין שתי המיטות.את יכולה גם,כל לילה להניח פוך זוגי על השטיח שאם וחלילה יצנחו,אז מרופד.ואגב, נדיר שצונחים עם מעקה.
5.טיולי לילה ימנעו בדיוק כמו שאני ואמא לפיצית ופיצי כתבנו- להסביר שלא יורדים ולאכוף.

fialka3

New member
עכשיו אני חושבת שאולי

אם אני בכל זאת לא רוצה כרגע מיטה גבוהה, אז כדאי לקנות מיטות מעבר רגילות כי היא הרבה יותר זולה מזאת שמאקיא לשנתיים-שלוש ואז מיטות נוער?

למעלה