אוכל

liri251

New member
אוכל

התאומים כבר שני שנה ושלוש..
הבעיה שהם מעדיפים מטרנה...אם היה אפשר היו חיים על מטרנה. עדיין בבית עם מטפלת ויכנסו לגן בספטמבר.
בבוקר הם אוכלים בקבוק אחר כך פירות ממש קצת כמה ביסים.בצהריים אוכלים מעט פתיתים ירקות ועוף
בארבע גמדים בלי סוכר
ובערב ביצה קשה אבוקדו עגבנייה
הם אוכלים כמויות מזעריות מהמוצקים ובערב משלימים בבקבוקים
הם יכולים לאכול לפני השינה בקבוק של 300 אפילו ובלילה עוד אחד כלומר 3 בקבוקים ביום
הם מאוד מתעניינים באוכל ושרואים את הגדול שלי אוכל או אותנו מבקשים
לא אוכלים כל דבר
ואוכלים כמויות מאוד מאוד קטנות
כולם אומרים לי להוריד במטרנה ואז יאכלו אבל אי אפשר הם ממש צורחים ומבקשים את הבקבוק
מה לעשות? הם נכנסים לגן בספטמבר.

fialka3

New member
דעתי

אני חושבת שכדאי לפנות לרופא ילדים ולדיאטן. אם עד גיל שנה זה עוד בסדר, אחרי גיל שנה מטרנה זה שתיה ותוספת, אבל לא יכולה להיות מקור של רוב הקלוריות.
ועוד משהו. לא ראיתי בתפריט שלהם מוצרי חלב - גבינה, יוגורט? אולי דייסנ עם חלב פרה ולא עם מטרנה?

תזונה

מסכימה עם מה שפיאלקה כתבה,מעל.
לדעתי האישית הילדים לא אוכלים נכון, מגיעים לארוחות או שבעים או רעבים מידי. זה מאוד בולט בעניין שנת הלילה.
אין לי צל של ספק שבגן,לאט לאט,הם ישפרו את הרגלי התזונה שלהם ועם זאת מציעה לך קצת לשנות.
בבוקר,אחרי הבקבוק, שעה-שעתיים אחרי כריך ולא פירות. כריך שהם יחזיקו ביד ויאכלו. בכריך כל ממרח שווה ניסיון-גבינה רכה (את יכולה לתת גבינה צפתית ליד הכריך, שיחזיקו ביד ויאכלו), אבוקדו, טחינה, שוקולד וכיו"ב.
את הפירות הייתי מעבירה לעשר או אחה"צ.
עד הצהריים יש חטיפים לתינוקות,אפשר גלידת טילון שיחזיקו ביד וילקקו.
רצוי שתשימו לב שבין ארוחה לארוחה עובר זמן אחרת הם יהיו שבעים ולא יאכלו או יאכלו מעט ומנגד לא למשוך הרבה שלא יהיו רעבים מידי ויבכו.
בצהריים קציצות עוף,דגים ותוספת פחמימה וירק מבושל.
אחה"צ פירות, גמדים....
בערב ביצה, כריך, ירק.... ולפני שינה אפשר עוד בקבוק.
חשוב מאוד לגוון,לחשוף לטעמים שונים ולתפריט מגוון ואז תוכלי לזהות מה הם אוהבים יותר ואיתו להתמיד כמה ימים ושוב לגוון.
כמו כן, לדעתי, מכיוון שהם ממעטים לאכול, לגוון בביניים- פרי שיחזיקו ביד, גלידה, כריך, חטיף. שהפה יעבוד, הלסתות יתאמצו בלעיסה והבטן,הקיבה תעבוד.
לא להתקבע על שעות ארוחה מסודרות ומעבר להן אין כלום ביד
.
בתאבון,
רותם.

אני הייתי מתייעצת עם דיאטנית
אחרי גיל שנה, המטרנה יכולה לשמש להשלמות קטנות, להיות בק-אפ במקרה שלא מרגישים טוב ולא יכולים לאכול , אבל לא מתאימה להיות עיקר האוכל.
חלק מהעניין הוא הערכים התזונתיים שהם צריכים לקבל מהאוכל והחלק השני הוא החיזוק של שרירי הפה והלסת שעם הזמן ישפיעו על אופן הדיבור. המציצה מחזקת שרירים מסוימים, וחיתוך ולעיסה של האוכל מחזקים שרירים אחרים.
דבר נוסף - בגיל הזה הפה שלהם כבר מלא שיניים. לתת להם מטרנה במהלך הלילה כדי להשלים קלוריות עשוי להוביל להיווצרות עששת כיוון שלא מצחצחים שיניים אחריה...
&nbsp
עצותי, מעבר לפגישה עם דיאטנית:
- לא להגיע לארוחה רעבים מדי או עייפים מדי. האכילה והלעיסה היא מאמץ עבורם. כשהם עייפים או רעבים מדי אין להם כוח להתאמץ והם בוכים לבקבוק שהוא הפתרון הקל עבורם.
- להושיב אותם איתכם כשאתם אוכלים ולאפשר להם להתנסות במגוון שאתם אוכלים.
- אם אוכלים כמויות קטנות אולי כדאי להוסיף עוד ארוחות במהלך היום:פרי, כריך, מעדן, מאפינס, פנקייק, קציצה - דברים שהם יכולים להחזיק ביד ולאכול בעצמם.
&nbsp

liri251

New member
התייעצתי עם הרופא ילדים

הוא בדק והמדדים שלהם תקינים(גובה ומשקל).
הוא אמר להוריד מטרנה בלילה כי זה מזיק לשיניים. בכלל הם אוכלים ממש טוב לפני השינה ארוחת ערב ובקבוק של 300 עם קצת דייסה.
התחלתי לגמול ביומיים האחרונים ויש שיפור באכילה ביום. גם בבוקר שהם קמים הם בכלל לא מבקשים בקבוק רק אחרי שעה אז סימן שלא באמת היו רעבים בלילה.
בלי קשר המטפלת טוענת שבשר הם לא אוכלים. אצלי הם כן אוכלים עוף. לא חושבת שאפשר להכריח לאכול משהו זה עניין של טעם/זמן. אני איתם בסופש ולא רואה שום בעיה. הם פשוט ברננים. אוכלים מה שהם אוהבים וגם הבן הגדול שלי ככה.
הבדיקות דם שלהם גם תקינות.
מאמינה שיכנסו לגן יוציאו יותר אנרגייה ואכילה חברתית והכול יסתדר
הם בני שנה ושלוש וכבר אוכלים לבד עם כפית אז אני באמת לא חושבת שיש איזשהיא בעיית אכילה

גם אני לא חושבת שיש בעיית אכילה
פשוט, מנסיוני, לדיאטניות יש הרבה פעמים ״טריקים״ ורעיונות שיכולים לעודד אותם לאכול יותר מגוון ...
ואם אני לא טועה זו זכאות שמגיעה לך דרך קופת החולים, אז למה לא לנצל אותה?

liri251

New member
הפסקתי עם הבקבוקים בלילה

ובאמת יש שיפור עצום באכילה.
ולגבי הגיוון הם פשוט עקשניים. ברגע שנותנים להם משהו שהם אוהבים ומשהו שפחות הם אוכלים מה שהם אוהבים.
מדהים כמה ילד בן שנה ושלוש הוא עצמאי. אתמול נתתי להם גבינה צהובה מגורדת שהם אהבים ממש ואז ליד שמתי פיתה עם גבינה. שנגמרה הגבינה הוא הצביע על המקרר וביקש עוד ואז אמרתי תאכל את הפיתה והוא פשוט עשה לי לא עם הראש והצביע על המקרר. אחרי שהבין שלא אתן לו אכל את הפיתה כמו גדול

אין ספק שהם יודעים בדיוק מה הם רוצים...
נשמע שאת יודעת לנווט אותם כך שישתפו פעולה עם מגוון גדול יותר. אני הייתי מבקשת גם מהמטפלת לנהוג כמוך.

liri251

New member
עוד שאלה לגבי סדר יום

כרגע אוכלים בין 6:00 ל 7:00 בקבוק של בין 180 ל 240 ועוגייה(רואים את הגדול ואין לי ברירה אלא לתת גם להם) ואז הם שבעים עד 11 בערך שאז אוכלים ארוחת בוקר ואז בשלוש צהריים בשש ערב ואז בקבוק לפני השינה...
בספטמבר יכנסו לגן ואני חושבת על זה שלא יהיו רעבים לארוחת בוקר..
אם אני מפחיתה בכמות של הבקבוק בוקר הם מתעצבנים ומבקשים עוד(ניסיתי)
השאלה מה לעשות כדי להרגיל אותם לשעות אוכל של הגן

fialka3

New member
כמה דברים

1.אני הורדתי בקבוק בוקר בגיל שנה וחמישה חודשים שלהן בערך. הן לא מתנגדות. אם מבקשות, נותנת להן איזה עוגיה קטנה או פרי לפני יציאה לגן ומיים. ארוחת בוקר בגן ב8.30.
2.ארוחת צהריים בגן שלנו היא לפני שנת צהריים - ב11.30 בערך. אז אפילו אם לא יהיה רעבים לארוחת בוקר, ארוחת צהריים מוקדמת יחסית, אז זה לא כזו בעיה.

אני חושבת
שחלק מהאכילה בגן הוא גם אכילה חברתית. אז יכול להיות שבימים הראשונים הם פחות ישתפו פעולה בארוחת הבוקר, אבל זה לא נורא, כי ארוחת הצהריים לא מאד מאוחרת, ובהמשך יתרגלו לשעות הפעילות בגן ויתאימו גם את הארוחות בבית לשעות האלה.
מעבר לזה, שעד ספטמבר יכולים להיות עוד שינויים בהרגלי הארוחות שלהם בבוקר, וגם את יכולה ליזום שינויים כאלה - למשל לעבור משתיה מבקבוק לשתיה מכוס מעבר ואז יתכן שהכמויות ישתנו.
&nbsp

למעלה