תאומים

moroni

New member
תאומים

היי,
חדשה כאן בפורום.
אני יחידנית בהריון עם תאומים, שבוע 15.
מאוד חוששת, אבל כמובן גם מתרגשת.
אשמח לשמוע על מקורות תמיכה שאתן ממליצות עליהם וכל מידע שיעזור להתכונן

fialka3

New member
ברוכה הבאה ובשעה טובה על הריון

אני גם יחידנית וזוכרת טוב מאד את תחושת הלם ופחד והרגשה שנגמרו לי את החיים...
אבל למזלנו יש הרבה זמן לעכל את הבשורה. בסוף ההריון אני כבר חשבתי שזה דבר הכי טוב שהיה יכול לקרות לי בחיים
עכשיו אני אמא לשתי בנות בנות שנה וכמעט שלושה חודשים. ואני מאושרת. קל זה לא, אבל זה הרבה פחות קשה מאשר חשבתי.
אם את צריכה עזרה, תמיכה וכל דבר אחר את מוזמנת לכתוב פה ואם את צריכה גם לי בפרטי.
וכמובן יש גם פורום אמהות יחידנית מבחירה אם את עוד לא מכירה. שם יש גם אמהות לתאומים שלא נמצאות פה.

moroni

New member
:)

תודה רבה,
באמת לא הכרתי את הפורום,
אני אציץ גם שם.
נעזרת בשירותים כמו אחות לילה? או מטפלת בהתחלה?

fialka3

New member
האמת שאני הסתדרתי כמעט בלי עזרה

אני עברתי ניתוח קיסרי והקאתי את כל הנשמה בגלל חומרי הרדמה, אז הביאו לי תינוקות רק יום למחרת. וטיפלתי בהן כמעט לבד בבית חולים - אם עזרה קלה של הצוות. בכמה ימים ראשונים אחרי שיחרור היו איתי בת דודה וחברה לסירוגין ואמא, אבל היא לא טיפלה בתינוקות, רק עזרה מסביב. בשבועיים ראשונים הייתי שמחה ליותר עזרה, אבל לא היה לי. שבועיים אחרי ניתוח אני כבר הרגשתי הרבה יותר טוב מאשר בסוף ההריון והצלחתי לישון שעתיים שלוש ברצף. אמא הייתה גרה איתי בחודשיים ראשונים ואחרי זה הייתה באה פעמיים בשבוע לשעתיים. והסתדרתי מצויין כמעט לבד. אבל אני לא הנקתי כלל. קושי אמיתי התחיל בגיל שישה חודשים שלהן כשהצטרכתי להכניס אותן לגן והתחילו אין סוף מחלות. אבל יש לך עוד הרבה זמן לפני זה. חצי שנה ראשונה הייתה הרבה יותר קלה מאשר חשבתי.

moroni

New member
עזרה

זה שאמא שלך באה לגור איתך לכמה חודשים בעיני זו עזרה גדולה מאוד.
אני בהחלט מקווה שגם אמא שלי תוכל לעזור בצורה כזאת

fialka3

New member
לחודשיים

וזה היה נורא קשה לשתינו...עכשיו, כשאנחנו גרות בנפרד יחסים בנינו הרבה יותר טובים. אם הייתי יכולה לחזור לזמנים האלו, לא בטוחה שהייתי רוצה את זה שוב.

בשעה טובה!
זה באמת נורא מרגש וברור שיש בהריון תאומים גם לא מעט חששות ובעיקר לאם יחידנית.
מה שאני הייתי ממליצה לך הוא באמת לנסות לחשוב מראש על כל הדברים שבהם נראה לך שתזדקקי לעזרה (גם הטיפול בתינוקות, אבל לא רק) ולנסות להתאים לכל אחד מהם "ממלא מקום" - ולעשות תיאום ציפיות מראש. בין אם מדובר על אנשים מהמשפחה שיכולים לעזור ובין אם מדובר על שירותים שאת יכולה לקנות בכסף.
במיוחד עם המשפחה שבד"כ מאד "מגוייסים" לעניין ורוצים לעזור - תחליטו מראש מי לוקח אחריות על מה. שהדברים יהיו ידועים מראש ואנשים ידעו שהם לא מגיעים אליך אחרי הלידה להתארח, אלא באים לעבוד ולעזור.
דברים שעולים לי בראש: כביסות, ניקיון הבית באופן כללי, שטיפת כלים ובקבוקים במידה ולא תניקי, בישול עבורך, קניות, זמן מקלחת עבורך , זמן "פרטי" עבורך - לאפשר לך לצאת לבד לפרק זמן מסויים לנקות את הראש ולהתאוורר קצת, עזרה בלילות, אולי עזרה בהתחלה ביציאה עם התאומים מחוץ לבית,.... ומעבר לזה גם עזרה לימים הראשונים שבהם אולי תרצי יותר תמיכה והדרכה ממישהי שהיא אמא מנוסה - שתהיה איתך בעת החלפת חיתולים, מקלחות לתינוקות וכו'...

(*) בהרבה ערים קיים פרוייקט "אם לאם" - מתנדבות שבאות להיות ולעזור לאמהות בשנה הראשונה
(*) בהרבה ערים קיים פרוייקט של בישול לאמהות טריות
שווה לברר ולהיעזר.

מעבר לכל זה - אנחנו כאן! כולנו אמהות לתאומים, כולנו עברנו את ההתחלה הלא פשוטה, וכולנו רוצות ונשמח לעזור.

moroni

New member
:)

תודה רבה
אני מניחה שאמא שלי תהייה המסייעת העיקרית, מעבר לזה כנראה אזדקק לשירותים בתשלום, ואני כבר מנסה לחסוך כמה שיותר כסף לנושא.

גם איתה כדאי לעשות "תיאום ציפיות"
שתדע במה את זקוקה לעזרתה לאחר הלידה.
וגם במה את לא מעוניינת שהיא תעזור ומעדיפה לעשות בעצמך...
&nbsp

moroni

New member
עזרה

את צודקת לגמרי ואני מתכננת לעשות איתה שיחה בהמשך.
לא יהיה פשוט עבורי להזדקק לעזרה אבל כנראה שלא תהיה ברירה

את צודקת
זה באמת לא פשוט לבקש עזרה
אבל אם כבר נמצאים במצב שבו זקוקים לעזרה (ולדעתי זה המצב) אז כדאי לבקש אותה בצורה מדוייקת.
זה גם גורם לעזרה להיות הרבה יותר יעילה וגם מפחית משמעותית חיכוכים...
&nbsp
&nbsp

moroni

New member
עזרה

שוב צודקת..
החשש שלי הוא שמתוך הכרות עם אמא שלי, זה קצת או הכל או כלום.
גם כיום כשאני מבקשת עזרה במשהו היא מרשה לעצמה להתערב יותר מידי, ונעלבת אם אני אומרת משהו או מנסה להציב גבולות.
אין ספק שזאת הולכת להיות תקופה מאתגרת מכל הבחינות :)
בנתיים אני גם מנסה לחסוך כמה שיותר כסף לטובת עזרה בתשלום.
סך הכל ההריון הזה מתוכנן ומבורך :)

מבינה אותך לגמרי...
אין ספק שזה לא יהיה פשוט.
לא קל להכניס מישהו אליך לבית - למקום הכי פרטי ואינטימי שלך, ובמיוחד בתקופה שהיא כ"כ קשה מבחינה הורמונלית...
ואמא - עם כל הרצון הטוב שלה שלא מוטל בספק יכולה לפעמים לאבד את הגבולות וזה בהחלט עשוי לייצר חיכוכים. לכן כתבתי שכדאי לעשות את תיאום הציפיות מראש, וכולי תקווה שבמקרה הזה לא תגיעו ל"הכל או כלום".
ובהחלט במקומות שאת חושבת שיהיו יותר רגישים עבורה ויש לך אפשרות להביא עזרה חיצונית - כדאי להשתמש באלטרנטיבה הזו כדי לשמר את היחסים עם אמא שלך ולאפשר לה לתרום ולעזור במקומות שיהיו נוחים לשתיכן.

למעלה