טיולים עם עגלת תאומים

fialka3

New member
טיולים עם עגלת תאומים

עכשיו זמן בדיוק מתאים לטיולים - פריחה בדרום וכו ולכן שאלה - אלו מקומות מתאימים לטיול עם עגלת תאומים? שאלה שלי היא בעיקר על איזור מדרום ועד מרקז,כי אני גרה בדרום, אבל יכול להיות שאיזור הצפון גם יהיה רלוונטי למישהו. אז איפה אתם מטיילים?

ממליצה לחפש מסלולים מונגשים

יש באתר של נגישות ישראל רשימת אתרים, וכן באתר של רשות הטבע והגנים רשימה של גנים לאומיים עם מסלולים מונגשים. בעקרון במסלולים מונגשים עגלת תאומים עוברת די בקלות (אלא אם היא ברוחב ממש ממש גדול ולא סטנדרטי לעגלות תאומים).

אנחנו מאוד אהבנו את נחל דוד בים המלח - המסלול עד המפל התחתון מונגש לגמרי, ואפשר לראות שם יעלים ושפני סלע (לא פריחה אבל עדיין כיף).
בפארק אשכול (ליד אופקים) יש מסלולים מונגשים ויש פריחה יפה.
נחל לכיש - מקיבוץ גבולות ועד פארק אשכול זה מסלול שרובו נעשה ברכב, אבל יש קטעים שניתן ללכת ורובן מונגשים, והפריחה שם ממש יפה.
בשמורת פורה (צפונית לבית קמה) יש חלק שבו ניתן ללכת עם העגלה (לא לטפס על הגבעה אלא ללכת למרגלותיה עד האגם העונתי).

יותר צפונית יש את נחל תנינים (ליד גאסר עזרקא, צפונית לקיסריה) שזה מסלול מונגש ומקום יפה מאוד, שמורת נחל דן (בצפון הרחוק) מונגשת ויפיפיה.

ובכלל - מרבית טיולי הפריחה הם ממש בשולי כביש, ולא חייבים להכנס עמוק עם העגלה.

אצלנו, ברגע שהתחילו ללכת, די השבתנו את העגלה בטיולים, ויותר הלכנו מסלולים קצרצרים ברגל (לבן הגדול נתנו לרוץ קדימה כל עוד ראינו אותו), והתעקבנו על כל פרח, זחל, פרפר וכו'. טיול יכול להיות מאוד חוויתי גם אם הולכים בו רק 50 מטרים.

fialka3

New member
תודה רבה

לגבי ים המלח - דרך לשם קצת מפחידה אותי, אז לא אעשה אותה עם שני ילדים לבד ברכב, אבל פארק אשקול בהחלט יכול להתאים

האמת שאף פעם לא ניסיתי....

נראה לי שכל כך התרגלנו לכך ששום דבר לא נגיש לנו עם העגלה שאפילו לא חשבנו על זה...

רi תם

New member
אנחנו חלק מקבוצת מטיילים

שיוצאת בכל שבת לטיול.
אבא של אחד הילדים מהגן , שהיינו בו לפני שנתיים, באופן וולנטרי, מוציא כל שבת טיול וכל טיול מושלם למשפחות.
נפגשים ב9:00, מסיימים ב12:30 וכל המסלולים מתאימים.
יוצאות משפחות בהמוניהן,עם מנשאים,עגלות ומה לא.
חוויה משגעת לעין ולגוף
.
אין לי המלצות באיזורכן אבל כל הכבוד על היוזמה לצאת ולטייל בחיק הטבע.נסי לחבור לעוד חברה וצאו יחדיו.
תהנו!!!

fialka3

New member
רעיון דווקא טוב - טיולים ביחד

אולי מישהו מהפורום רוצה? עכשיו בדיוק מתחילה עונת דרום אדום.

גם אצלנו באחת הכיתות יש משפחה שמארגנת טיול אחת לחודש
לא תמיד כולם מגיעים, אבל בכל זאת הילדים ממש נהנים מהמפגשים האלו.

למעלה