גמילה אצל תאומים

fialka3

New member
גמילה אצל תאומים

אנחנו עוד ממש לא שם, הבנות בנות שנה, אבל כבר התחלתי קצת להתענן בנושא. תספרו מנסיון שלכם, באיזה גיל היו ילדים, האם נגמלו מטיטולים ביחד או כל אחד בנפרד, כמה זמן זה לקח ובכלל כל טיפים חשובים שיש לכם להגיד בנושא.

רi תם

New member
גמילה

כמספר הילדים כך מספר דרכי הגמילה
.
חברה שלי קבעה (יש לה תאומים בנים) שכאן ועכשיו,הורידה להם טיטול, שבוע "עבדה" בזה וסיימו.
אצלנו,
ילדיי בני 5 וחצי.
סביב גיל שנתיים וחצי-
קניתי ישבנון עם מדרגה (האסלה אצלנו בבית גבוהה) ושמתי בשירותים שיכירו.
קניתי תחתונים והראתי שיש.
הם ראו בגן ילדים שהולכים לשירותים ביקשו,בבית,גם.
היו עם טיטולי פולאפ אז הורידו כמו תחתונים והחזירו אם היה יבש.
בבית איפשרתי להתהלך ערומים כשרצו.
הודעתי בגן שמנסים וכשביקשו שלחתי עם תחתונים.
צפו בדיסקים-"בלי טיטולים" ו"האסלה הקסומה".
סיר לא נכנס אלינו הביתה.אישית נגעלתי מהעניין.
בלילה המשיכו עם הטיטולים עד גיל 4.
פיצית שלי הייתה תמיד יבשה.הפיצפון בלילה עוד היה רטוב גם כי שתה בקבוק וגם כי התפנק לקום.
בגיל 4 הורדתי לשניהם לילה.היא יבשה,הוא רטוב יום כן,יום לא,יום למה לא
.
עם הזמן למד לא לשתות סמוך לשינה ובאמבטיה,דקה לפני שיוצא עושה הפיפי האחרון.
ו...."נגמלו" מיוזמתם,בקצב שלהם,בלי שום בעיות מיוחדות.
מציעה לך לעשות אישיו מהעניין.פשוט לקנות,להראות ולחכות שיבוא או אם יבשות,לנסות.
שמעתי בעבר שבנות נגמלות ביתר קלות
.
איזה כיף לכן שאתן עוד במעבר מתינוקות לפעוטות.מתגעגעת לגילאים הללו
.
בהצלחה

fialka3

New member
תודה

זה בנתיים סתם התעננות, אנחנו לא נעשה כלום עד הקיץ.

גמילה
אצלנו התחלנו בחופשת פסח, בגיל שנתיים וארבע.
אני פחות מתחברת לשיטה של להתחיל בחצאי ימים אחרי שחוזרים מהגן, למרות שאני יודעת שזה עובד מצויין, אלא העדפתי לעשות את זה כשיש לנו פרק זמן ארוך של ימים מלאים שבהם אני נמצאת איתם.
הרגשתי ששניהם מוכנים לזה כבר, היתה להם קבוצה בוגרת בגן שכבר היו גמולים והם גם כבר היו בעניין. עשינו לזה הכנה מראש וביום הראשון של החופש הורדנו את החיתולים.
הפיצית הבינה את העניין קצת יותר מהר מהפיצי, אבל לא היה פער משמעותי ממש ביניהם.
את גמילת הלילה התחלתי כשראיתי שקמים בבוקר בחיתול יבש. אצלה זה היה הרבה יותר מוקדם ממנו.
&nbsp
הטיפים החשובים בעיני לנושא הגמילה:
1. להתחיל עם מי שמוכן.
זה שהם תאומים לא אומר שחייבים לעשות את התהליך עם שניהם ביחד. אם אחד יותר מוכן והשני פחות - אפשר להתחיל קודם עם זה שמוכן יותר.
2. זה הטיפ הכי חשוב בעיני - להתחיל את התהליך כשאת מוכנה, רגועה, מכילה, ומבינה.
בהתחלה, יש ימים שהפספוסים יכולים מאד לתסכל (גם אותך וגם אותם). צריך לדעת להגיב אליהם באופן קורקטי ולא לעשות מהם עניין. פיספסת - קרה, לא נורא, בפעם הבאה תצליח.
3. הכנה פיזית בבית:
- אצלי היתה בימים הראשונים גיגית עם מים ואבקת כביסה. את הבגדים שנרטבו במשך היום הכנסתי לשם להשרייה ובסוף היום הייתי מכבסת את הכל.
- נייר מגבת נגיש למקרי פספוסים - כדי לספוג את מה שברח, ודלי עם סמרטוט ב"היכון" לנקיון אחרי הפספוס.
- אני השתמשתי בשני סירים. כיוון שגמלתי ביחד, ובבית היה חדר שירותים אחד, העדפתי להשתמש בסירים (כי כשהם רואים את השני עושה בסיר זה עושה גם להם חשק לנסות...). אני חייבת לסייג ולומר שלמרות שהשתמשתי בסירים, אני לא אוהבת את השימוש בהם.
4. לא השתמשתי ב"פרסים" על הצלחות. מבחינתי ה"פרס" היה ההתלהבות (המוגזמת בכוונה) שלי מכל הצלחה שלהם.
5. דבר אחרון שחשוב לזכור - בגמילה הם לומדים לעשות משהו חדש שהם לא ידעו לעשות אותו קודם. הם מכירים תחושה שהם לא הכירו אותה לפני כן, והם צריכים ללמוד לזהות אותה בזמן ולדעת מה לעשות כשהם מזהים אותה. כמו כל תהליך למידה שהם עברו עד היום (תיזכרי באיך הם למדו לשבת, לזחול, לעמוד, ללכת, להירדם לבד...) וכל תהליך למידה עתידי שלהם - הלמידה היא לא בקו ישר. יש רגרסיות. ילד שמצליח ויודע לשלוט בצרכים שלו ופתאום מפספס. צריך לדעת לא להתרגש מהרגרסיות, להגיב אליהן באופן רגוע ואם נראה שיש רגרסיה משמעותית - לנסות להבין מה הסיבה לרגרסיה ולטפל בה.
&nbsp
הערה אחרונה - כתבת שאת לא מתכננת להתחיל לפני הקיץ - אני מאד מסכימה איתך. נורא לא נעים להירטב בחורף, לא רק בגלל הקור בחוץ, אלא גם בגלל הבגדים הארוכים שנספגים בשתן. בדיוק אתמול שוחחתי עם אמא שהבן שלה עכשיו בתקופת רגרסיה שסיפרה לי כמה מתסכל אותה שהוא נרטב "עד הגרביים".
&nbsp
שיהיה בהצלחה

fialka3

New member
תודה רבה

תגידי, נראה לך מנסיון שלך שבגיל שנה ו10 זה יכול להצליח? זה הגיל שהבנות יהיו באוגוסט שנה הבא. אני מבינה שבגדול כדאי להתחיל כשהילדים מוכנים, אבל אני ממש לא רוצה למשוך עם זה לאחרי חורף הבא, כי זה יהיה כבר טיפה לחוץ לפני גן עיריה...

זה ממש תלוי
לכל ילד מוכנות אחרת...
אני מאמינה שאת תוכלי לזהות בעצמך אם הן בשלות לכך או לא.
כשהילד בשל זה לא תהליך ארוך, ולדעתי עדיף לחכות מאשר להתחיל מוקדם מדי.
אני יודעת שיש גם דעות אחרות... - אני פחות מסכימה איתן.
&nbsp
עוד הערה לגבי גני עירייה - גם לילדים גמולים יש פספוסים לפעמים. הגננות והסייעות יודעות את זה ולא נבהלות. משאירים לילדים בתיק בגדי החלפה וזה הכל.
גם, קחי בחשבון שהחורף נגמר אצלנו בסביבות מרץ... עד ספטמבר יש חצי שנה שבה ניתן לגמול את הילדים ללא לחץ עוד לפני שהם מתחילים גן עירייה.

fialka3

New member
תראי, לי אין את הפרווילגיה של חופשת פסח

כי אני עובדת בחול המועד וגן פרטי שלנו גם פתוח בחול המועד. אז זמן יחיד שאני יכולה להקדיש לזה ימים שלמים זה חופשת קיץ.

liri251

New member
מאוד תלוי בילד

הגדול שלי נגמל בגיל שנתיים. הוא עכשיו בן שלוש ו 3 חודשים ויש לו ילדים בגן בגילו שרק עכשיו נגמלים. לי היה חשוב לגמול לפני שהתאומים נולדו אבל גם חשוב המוכנות של הילד. תקראי על סימני מוכנות לגמילה. לא תוכלי לדעת מראש אלא לחכות ולראות. אצלנו מגיל שנה וחצי הוריד חיתול וביקש קקי בשירותים. אני גמלתי בחופש סוכות למרות שיכולתי לגמול בקיץ. הייתי אז עם בחילות השליש הראשון ולא הייתי מסוגלת. עשינו הכנה. אצלנו הלך חזק הספר הסיר של לולו ובלי חיתול. אני שונאת סירים וכמעט לא השתמשנו. קנינו את הישבנון של איקאה. בהתחלה כדאי לקנות הרבה תחתונים זולים במקס סטוק ולהכין הרבה הרבה סבלנות.

אני מאמינה שאת תראי לבד כשהן יהיו מוכנות לכך
ואז תמצאי את הזמן המתאים לך כדי לעשות איתן את התהליך.
בכל מקרה, זה לא משהו שאת יכולה לתכנן אותו שנה מראש כי מוכנות ובשלות זה לא משהו שניתן לצפות מראש..

fialka3

New member
זה ברור

סתם רציתי לשאול את מנוסים יותר האם יש בכלל סיכוי כזה או שאני סתם פותחת ציפיות יותר מדי...

למעלה