מוצקים

משהו בצהריים לא מסתדר לי...
למה לתת ארוחת צהריים אחרי שקמים?
אני הייתי נותנת בערך שעתיים אחרי הפירות. פירות לא אמורים להחזיק ילד לשלוש שעות. אחרי שעתיים הם יהיו מספיק רעבים כדי לאכול ארוחת מוצקים, אבל לא רעבים מדי כדי שההתמודדות עם המוצקים תהיה קשה מדי עבורם.
כשקמים משנת הצהריים אפשר לתת את הבקבוק הנוסף אם יש צורך, אבל אני הייתי מעדיפה לתת דברים אחרים - יוגורט, גבינה, מאפינס, לביבות... להתחיל להתקדם לכיוון ארוחת הערב....
&nbsp
בעניין השינה - שנת הבוקר עדיין לא אמורה להתקצר בגיל הזה. השינה הראשונה שילדים מוותרים עליה היא שנת אחה"צ (וגם עליה נראה שהילדים שלך עדיין לא מוכנים לוותר - וזה בסדר, הם עדיין קטנים...) . על שנת הבוקר מוותרים רק בשלב הבא, אחרי שמפסיקים את שנת אחה"צ. לכן נראה לי שמשהו מתפספס שם. יכול להיות שמשכיבים אותם לישון מוקדם מדי (כשהם עדיין לא עייפים) או מאוחר מדי (כשהם כבר בעייפות יתר). כדאי לשים לב לזה ולנסות לדייק את זמן השינה כדי ששנת הבוקר תהיה משמעותית יותר, ולא נימנום של רבע שעה שלא ממש תורם להם... זה שינוי שישפיע גם על רמת העייפות שלהם לקראת שנת הצהריים ועל הנכונות שלהם לנסות ולטעום מאכלים מוצקים חדשים.
&nbsp
מה דעתך?
&nbsp

liri251

New member
אז המטפלת באמת עשתה שינוי

ואני אימצתי.
בבוקר בקבוק
אחר כך פירות
אחר כך מרק
אחר כך בקבוק השלמה
ואז עוד שני בקבוקים.
לטענתה כדאי קודם לבסס את ארוחת המרק לפני שנותנים ארוחה שלישית.
אני ניסיתי לתת בייבי ביס כנשנוש והתקבל בברכה. הבעיה העיקרית שלי שהם קמים פעמיים לאכול בלילה. מבינה ממך שזה בסדר? כל 4 שעות. נגיד אכלו בשש/שבע. יקומו ב10 11 לבקבוק ואז שוב ב 2 3 ואז ב5 6. הבעיה העיקרית שלא תמיד הם ישנים טוב במהלך היום. בזמן האחרון בעקבות הגברת המוצקים מתעוררים מגזים עושים קקי ואז לא מצליחים לחזור לישון.
איחרנו את שנת הבוקר וחצי שעה והם אכן ישנים 40 דקות בערך

liri251

New member
מוצקים

רציתי לשאול מה סדר היום שלכם. שלי בני 8 חודשים תכף ויש לי בעיה עם המרק. בבוקר אוכלים ממש יפה פירות אבל הבעיה שרוצים השלמת בקבוק אחרי שעה שעה וחצי ואז אם אני מנסה לתת מרק אחרי שעתיים מסרבים בכל תוקף. ובכלל יוצא שאיכשהוא ארוחה
אחרונה לפני השינה יוצאת לפעמים בחמש שש. אני מנסה לתת להם דייסה בבקבוק כדי שימשכו. הם מחזיקים גג עד 11-12.
מתלבטת אם לתת בקבוק רגיל בחמש שש ואז שיקומו דייסה. חוזרת לעבודה בראשון ויהיה לי קשה להמשיך לקום כל כך הרבה. הם קמים לאכול גם בשתיים שלוש וגם הגדול קם עוד איזה פעמיים.

טוב שעשיתם את השינוי
אני הייתי מוסיפה אחה"צ ובערב עוד מוצקים, ולא רק בקבוקים. לא רואה קשר למרק של הצהריים...
&nbsp
לגבי הלילה - תיאורטית 2 התעוררויות זה נחשב תקין בגיל הזה. ובכל זאת, תינוקות שאוכלים מספיק קלוריות במשך היום, אמורים להיות מסוגלים לפתוח פערים גדולים יותר מ-4 שעות במהלך הלילה.
כמה שאלות:
- האם הם רגילים להירדם עם בקבוק בתחילת הלילה?
- כתבת שהם לא ישנים טוב במהלך היום. מה אתם עושים עם שנת הלילה בימים האלה?
- האם בכל פעם שמתעוררים בלילה את נותנת להם בקבוק? ואם כן, האם הם מסיימים את כולו?
&nbsp

liri251

New member
לגבי התוספת מוצקים אשמח לרעיונות1

1. לא נרדמים אם בקבוק בכלל. הבקבוק בא הרבה לפני השינה
2. לאט לאט היא מרגילה אותם לישון יותר טוב ביןם. אם לא ישנים אז משכיבה לישון מוקדם יותר.
3. אני מנסה להחזיר לישון. רק שלא עובג נותנת בקבוק. לרוב הם מסיימים הכול. הם פשוט רגילים לאכול כל 4 שעות הבעיה שאם אכלו פחות במנה הקודמת אז יתעוררו לפני.... הם פשוט לא אכלנים גדולים ואוכלים מנות קטנות

יש המון דברים שאת יכולה לתת בגיל הזה
מעדנים, גבינות, פנקייק, מאפינס, חביתה מקושקשת, דייסת שיבולת שועל....
&nbsp
הייתי מבססת את הארוחות מוצקים במשך היום והערב ואז בהדרגה עושה שינוי גם במהלך הלילה. יכול להיות שהם לא מקבלים מספיק קלוריות במשך היום ולכן זקוקים להשלמה במהלך הלילה...

רi תם

New member

fialka3

New member
בערך בגיל כזה

אני עברתי לשתי בקבוקים - בוקר אחרי שקמות וערב לפני שינה ושלוש אחרוחות מוצקים
בדרך כלל ארוחת 10 זה שיבולת שועל עם פירות - עד לאחרונה עשיתי בבלנדר כי הקטנה סירבה לאכול אחרת ולא רציתי לעשות לגדולה בנפרד, אז יצאה מנה של דייסה עם טעם פירות, זה מאד משביע. אחר כך ארוחת צוהריים ב13 - ירקות עם עוף דברך כלל וב16 יוגורת גבינה וכל מני ירקות או פרות בחתחים קטנים - לאוכל אצבע - זה בערך מגיל 9 חודשים. לפעמים אני מוסיפה לארוחה לחם או כל מני בסקביטים לפעוטית

רi תם

New member
חושבת ש...

פירות לא בבוקר.ממה שזוכרת ככה מנחים בטיפת חלב.
אני לא נתתי בבוקר.נתתי אחה"צ.
בבוקר בקבוק.
בהמשך ביסקוויט.
בצהריים הגיע המרק.
אחה"צ פירות.
אחה"צ המאוחרות-גמדים.
לפני שינה,אחרי אמבטיות,בקבוק.
כמובן שזה היה הסדר בגדול.במהלך היום היו עוד דברים על מנת לחשוף לאוכל-גלידה,פסטה,לחם.....
דיסה סירבו אצלי לאכול.
את הסימילאק,בבקבוקים,הסמכתי עם כף דיסה של מטרנה (זוכרת שקית בצבע סגול).
בתאבון

fialka3

New member
זה הגיל שהם בחרו בעצמם?

לא ניסית לגמול אותם קודם?
שלי אוטאטו מגיעות לגיל שנה ונראה לי שנמשיך עם זה לפחות עד שנה וחצי, אבל נראה לי שזה לאט לאט הופך להיות נוחות שלי יותר מאשר צורך שלהן...

רi תם

New member
נכון

ובשביל לחדד-אני לא "גמלתי" מכלום.
הם הפסיקו עם בקבוק כשרצו.
טיטולים,ראו ילדים בגן עם תחתונים,ביקשו וקיבלו.
בקבוק רגיל,חודש אחרי שהיו בגן עירייה,כשביקשו כמו בוגרים.
טיטול לילה הורדתי רק לקראת 4 כשראיתי ששניהם יבשים.
מוצץ,מהרגע שיצאו לגן,היה נשאר מתחת לכרית,ללילה,אם וכאשר רצו,מבחירתם.
נעלם בפח כשהם זרקו,בגיל 5.
לילדה שלי יש "שמיכי" צמרית קטנה מהיום שנולדה.
השבוע דיברנו עליה והסברתי לה שהיא פרטית שלה,היא במיטה שלה ורק כשהיא תרצה ותבחר,לא אעביר אותה (מה שאנחנו לרוב עושים-תורמים הכלללל) אלא אכניס אותה לקופסא שלה (יש בה את כל הדברים שלהם,שראויים למשמרת,מהיום שנולדו).
גישתי היא שגמילה מייצרת חוסר,מתח,יש בה משהו כופה ואני לא מוצאת שהיא מתאימה לנו.
כל עוד תהליך הסוציאליזציה מתקיים והילדים שלי בריאים ושמחים-אשריינו.

אני חושבת שבקבוק בערב / בבוקר זה לא רק נוחות שלנו
אני חושבת שזה סוג של פינוק (ואני לא מתכוונת לזה במובן השלילי).
בעיני הבקבוק הזה הוא כמו "הקפה של הבוקר" שלנו. זו הדרך לפתוח את היום. סוג של "טקס" שלנו של בוקר.
בשביל ילדים כל ה"טקסים" האלה הם אפילו יותר משמעותיים, כיוןן שיכולת השליטה שלהם בזמן היא מאד נמוכה, והטקסים הקבועים מסמנים עבורם את הזמנים ביום ומאפשרים להם להתכוונן אליהם מבחינת הציפיות שלהם ושלנו.
מן הסתם, בהמשך הבקבוקים יוחלפו בטקסים אחרים....
אני מבינה את כוונתך לגבי נוחות שלנו, אבל אני חושבת שיש בזה הרבה מעבר לנוחות.
מה דעתך?

לא הצלחתי להבין מה סדר היום שלהם מבחינת האוכל
נתנו לך פה כמה עצות טובות לגבי הארוחות.
אם תרצי לכתוב את סדר היום שלך - נוכל לנסות לעזור לך לתכנן אותו בצורה שאולי תהיה נוחה לך יותר.
לגבי ההתעוררויות בלילה - בממוצע (רק בממוצע) עד גיל שנה לקום פעם - פעמיים בלילה לאוכל זה סביר מאד. אבל ממה שאת מתארת נשמע שהתחושה שלך היא שהם לא אוכלים מספיק במשך היום. אכן כך?
ובן כמה הגדול שלך ולמה הוא עדיין מתעורר בלילות?

למעלה