מנסה גם פה

liri251

New member
מנסה גם פה

התאומים שלי כבר בני 7 חודשים. הזמן טס. שני בנים. לאחרונה חובה קשיי שינה עם אחד מהם. אי אפשר להרדים אותו ביום בשום צורה. כל ניסיון להרדמות מוביל לצרחות. הוא מסתובב במיטה מצד לצד ללא הפסקה צורח ולפעמיח לוקח חצי שעה להרדים אותו וזה מלווה בבכי. אני ממש אובדת עצות. שהיה קטן יותר הייתי שמה אותו ופשוט נרדם. עכשיו זה ממש סיוט. ממש קשה לי לראות אותו בוכה.זה משפיע על כל היופ. הוא עצבני ובוכה כל הזמן. אשמח לעצות

fialka3

New member
כמה זמן זה ככה?

אולי זה קשור לקפיצת בהתפתחות. אצלנו היה משהו כזה קצת מוקדם יותר - בגיל חמישה חודשים.
עכשיו הבנות שלי רוב הזמן בגן ולדברי הצוות ישנות שם צהריים בסדר, אבל בבית שנת צהריים גם לא משהו מי יודע מה, אבל כל עוד הן ישנות בלילה אני לא כל כך מתייחסת לזה.

ayala99

New member
לי היה משהו דומה, בגיל דומה

אחת הבנות שתמיד נרדמה ברגע, פתאום התחילה לבכות נורא. היה לי רושם שזה מגרעפס שנתקע לה, וקניתי כדור פיזיו. זה עזר, הקפצתי אותה קצת וזהו. אבל זה לא הרס את כל היום כמו שאת מתארת. אולי כדאי לך לשאול בפורום של דני שינהר. או ללכת לרופא.

liri251

New member
זה נראה כאילו משהו מציק לו

אז לגבי ההרדמות יש שיפור. נראה שהיה בעייפות יתר. משתדלת להשכיב לפי סימני עייפות ויש שיפור. אבל כשהוא על המזרן פעילות הוא בוכה כל הזמן כאילו משהו כואב לו. הוא ממש רוקע ברגליים. בטרמפולינה בעגלה עלי לרוב בסדר. אני ממש אובדת עצות. מבאס שהוא לא רוצה לשחק. אני כל הזמן צריכה להיות צמודה אליו. מה אני מפספסת? אם היה משהו רפואי היה לדעתי בוכה גם בעגלה ובטרמפולינה . אני דואגת להוציא לו גרפס תמיד. מה שכן נראה שלא נוח לו על המזרון בעיקר סביב האוכל. יכול להיות שהוא פיתח פתאום רגישות? הם אוכלים מטרנה אקסטרה קר מגיל חודש נראה לי

רi תם

New member
שינה,רעב,גזים...

שינה-ממליצה לך לקרוא על "חלונות שינה" ולא להשכיב על פי סימנים אלא לקבוע זמני שינה קבועים ומסודרים.
אוכל-אולי רעב ולכן בוכה?
גזים-אולי הם שמפריעים לו?
אמנם 7 חודשים אבל יכול להיות.
נסי קצת " התעמלות" על המזרן-על הגב ולקפל הרגליים לבטן וליישר...
אולי לא נעים לו על המזרן? אולי שטיח,שמיכת פוך....
שיניים-זה יכול להיות כאב שכזה....
המון דברים יכולים לבוא בחשבון.
היי קשובה להתנהלות שלו,סבלנות וזה יחלוף

בהצלחה,שבוע טוב,חג שמח ושנה טובה.

liri251

New member
נראה שגזים

היום בעלי החזיק אותו שצרח ואמר שהיה לו פלוץ רציני. זה התחיל שהיו חולים לאחרונה.
אולי משהו השתנה בחיידקים במעי?
בנתיים אני מנסה שיטת אלימינציה.
הורדנו ברזל
עכשיו נוריד חלק מהפירות
ואם כל זה לא יעזור אולי נחליף פורמולה

אמאלה114

New member
יתכן שלוקח זמן להתרגל לטעימות

וזה עושה בלגן בבטן (עצירות/ קשיי עיכול וכו)
את יכולה לנסות לתת פרוביוטיקה באבקה .
אם עד עכשיו לא היו שום בעיות עם המטרנה מניחה שזה לא זה
אבל שמעתי מכל מיני מקורות שנוטריליון עדין יותר לבטן .
בכל מקרה אם ממשיך ממליצה לקחת לרופא לשלול בעיה רפואית
(גם אוזניים נניח מרגישים יותר בשכיבה מאשר בישיבה וגם יותר
כואב בלילה כששוכבים לישון ) .

ayala99

New member
אנחנו גם עברנו לסימילאק קומפורט

עוד כשהיינו בשלב 1. ובהתחלה כל הטעימות עשו עצירות לאחת הבנות. אצלינו דווקא הברזל מאוד עזר.

liri251

New member
אז הבנתי מה הבעיה

הילד שונא בקבוק או את המטרנה. הוא אוכל 40 וזורק. הוא פשוט היה מורעב. הוא מוכן לשבות רעב רק לא לאכול מטרנה. בבוקר נותנת פירות. היום נתתי מרק אכל צלחת שלמה. היה מורעב. קניתי דייסה של מטרנה לנסות מחר. חשבתי על אבוקדו וביצה קשה. מה אפשר לתת להם על הבוקר. הוא קם בשש וחצי אוכל איזה 70 מטרנה בקושי ואז צורח את נשמתו. רק בשמונה מסכים לסיים בקבוק. אני חשבתי שהוא אוכל בתשלומים עכשיו מבינה שהוא שונא את המטרנה ועד שלא מורעב לא אוכל. מסכנון

רi תם

New member
למה שלא תחליפי?

אצלי שתו סימילאק בבקבוקים של טומי טיפי.
לא רק שהייתי מנסה להחליף תמ"ל,הייתי מנסה גם להחליף בקבוק עם פטמה אחרת.זה בהחלט יכול לעשות הבדל.
בבוקר-מעדן גמדים,דניאלה וכיו"ב,פרוסת לחם עם ממרח,פתיבר,פסטה.

fialka3

New member
שלי בגיל 10 חודשים לא אוכלות עדיין לא לחם ולא פסטה...

ופה מדובר בגיל 7 חודשים. הגזמת קצת..

fialka3

New member
מותר הכל מגיל 6 חודשים

אבל בגיל כזה (6-7 חודשים) רוב הילדים אוכלים טחון בלבד. אני לא מתארת לעצמי איך לתת לתינוק כזו פסטה. לשלי כבר אפשר, ניסיתי, הן פשוט עדיין לא רוצות.

רi תם

New member
לא רוצות זה עניין אחר

אבל בהחלט אפשר לתת.
לנסות בדיוק כמו טעימות אחרות.
לועסים גם עם שן אחת בלבד וגם באמצעות החניכיים ויש פיצים שיעדיפו אוכל מאשר תמ"ל לכן,
שווה לנסות סוגי מזונות מגוונים,רכים,בהתאם לגיל כמובן והעיקר שהגוף יקבל מזון.

fialka3

New member
את צודקת בעיקרון

אבל אני חושבת שבגיל כזה יותר מתאים לאכול דיסה, פירות, ירקות, עוף וקצת יותר מאוחר יוגורט, גבינה לבנה ושאר הדברים שכתבת.

רi תם

New member
אז....

רק בשביל ה"איזון" הבנות שלך לא בעניין פסטה,אצלי הוציאו את הביס הראשון של הדיסה ומאז לא טעמו.
בצדק,זה באמת לא להיט
.
לעניין העוף-בגילאים הללו רק טחון עם המרק.
אם בשר אז קציצות ולא מעבר וזה קצת מוקדם.
"גמדים" זה מעדן גבינה ממלא וטוב מאוד לגילאים הללו.
"דניאלה" גם היא מעדן.אצלי סרבו לאכול אותה בכל תוקף.
גם לטעמי האישי,הגמדים יותר מוצלחים (כן,טעמתי וטועמת כל דבר שנותנת לילדים לפה מחלב האם,שהנקתי,דרך התמ"ל ואפילו סירופ).
ובשורה התחתונה וחוזרת על מה שכתבתי בתגובה מעלה-לנסות כדאי כל מה שמרגיש לך נכון.
עם שן אחת וחניכים הטעימות המגוונות והחשיפה לטעמים,למרקמים ולמגע (אכילת אצבעות)חשובה לביסוס תזונה מגוונת.
לא סטייקים וצ'יפס אבל רך ומגוון
.
מנסים,את ליד הבנות כשהן אוכלות כך שרואה מה הן עושות עם האוכל ואיך מגיבות לטעמים.אם טוב-נפלא,אם לא-אז לא.
שבוע טוב.

liri251

New member
הם ממש התחילו לגנוב לי אוכל מהצלחת

שאני אוכלת הם ממש בוכים ורוצים גם
בשבת לקחתח עוף ופוררתי להם. ממש הושיטו לי ידיים לצלחת. הגדול שלי אכל נראה לי מגיל 8 /9 חודשים הכול...ולא היה לו שיניים. יצאו רק בגיל 10 חודשים

אם הם משתפים פעולה ורוצים
תני להם באופן שמתאים לגילם - מעוך או בחתיכות ממש קטנות.

מנסה לעשות קצת סדר
כי את מדברת גם על קשיי הירדמות אבל גם על קושי כללי במשך היום, אולי אפילו חוסר מצב רוח או הרגשה כללית לא טובה שגורמת לו לחוסר רצון לשחק או לשתף פעולה, ובעיקר רצון להיות על הידיים.
האם כל מה שתיארתי עד עכשיו נכון?
אם כן - הדבר הראשון שהייתי מנסה לאתר הוא
1. האם היה איזשהו שינוי באורח החיים שלו (או שלכם כמשפחה) ממש לפני שהתחיל השינוי ההתנהגותי שלו?
2. האם היה שינוי תזונתי כלשהו שגרם לשינוי ההתנהגותי. יכול להיות שבמסגרת הטעימות הוספת לו משהו שלא עשה לו טוב?
3. לגבי שעות השינה - האם היה שינוי בשעות השינה שלו ביום? האם הוא נכנס למסגרת (חדשה/ישנה) בתחילת החודש? כמה ומתי הוא ישן במהלך היום?
&nbsp
מעבר לכל זה תמיד יש גם את האלטרנטיבה של שיניים/וירוס...

liri251

New member
עונה

1. כן. הייתה לי עזרה פעמיים בשבוע מהמטפלת שתהיה להם מחודש הבא. היא טסה לחודש. היו הרבה חופשים והאח הגדול שלהם בבית וקשה להם לישון עם כל הרעש ולי קשה להתחלק בן שלושתם.
2. הם נורא רגישים לאוכל מאז שהיו קטנים . לרוב מתחילים לצרוח חצי שעה לפני הארוחה ואז אוכלים רק חצי בקבוק כי לא רעבים מספיק וההאכלה נגררת לשני חלקים ואז הם עייפים וצורחים ולא רוצים לאכול אבל לא נרדמים כי עייפים. בכלל הם לא אכלנים . ואוכלים כמויות קטנות בארוחות צפופות. זה גם גורם לגזים. עדיין מתעוררים לאכול פעמיים בלילה במקרה הטוב
3. לרוב האח הגדול מעיר אותם ונדיר שהם קמים לבד בבוקר וזה תמיד בצרחות כי זה לפני הזמן. קמים בין שש לשבע במקרה הטוב. הם עצבניים ולרוב יוצאים ישר לטיול כדי שירדמו נרדמים בערך שעב וחצי אחרי הקימה לשנת בוקר. שוב אם קמים לפני המחזור שינה עצבניים וקשה להחזיר לישון. אחר כך ישנים שעה או שעתיים. לפעמים רצוף לפעמים לא מצליחים לעבור לבד למחזור שינה הבא. בסביבות ארבע חמש מתחילים להיות עצבניים וקשה להרדים אותם אז שוב יוצאים לטיול ולפעמים נרדמים לחצי שעה ואז אחרי מקלחות ומנסה שירדמו גג שעה וחצי אחרי שקמו או שעתיים וחצי משנת הצהרים.

ניכר שיש בעיה באיכות השינה. הם גם מעירים אחד את השני. מאוד רגישים לרעש ומאוד פעלתנים
קשה להם להירדם שיש פעילות
כמו שאמרתי לזה שמתקשה ממש קשה להירדם לבד ואם עבר את חלון השינה אז אין סיכוי. הוא צורח במיטה בןעט משתולל ממש וזה ילד שפעם הייתי מניחה במיטה וישר נרדם

למעלה