התלבטות בנוגע לכיסא אוכל

ayala99

New member
התלבטות בנוגע לכיסא אוכל

שלום לכולן,
פיצקיות בנות 9 ח' אוכלות רק טחון ורק מעט פירות שהן אוהבות.
אנחנו יושבות על מזרון וככה אני מאכילה אותן. (תמל הן שותות בסלקלים).
אני רוצה להניח להן צלחות התנסויות בתקווה שיסכימו לעוד מאכלים, שבטעימות מכפית הן לא מתלהבות מהם.
אני מתלבטת מאוד אם לקנות כיסא האכלה גבוה כמו כולם, או במקום זה שולחן קטן. קשה לי לעבור מהחופש שיש להן כרגע, לקשירה בכיסא. מצד שני כולם אומרים לי שהן קטנות מדי לאכול עצמאית משולחן, הן עומדות רק בהישענות.
מה דעתכן?

רi תם

New member
את יכולה...

למצוא ב"איקאה" כסאות אוכל לא נורא יקרים.
כשיש מגש בחזית וניתן להניח עליו דברים אין ספק שזה מאפשר להתנסות עם האוכל.
את לא חייבת "לקשור" בכיסא.
אגב,כשאוכלים,יושבים בנחת ולא מטיילים כך שאני לא חושבת שישיבה בכיסא תיקח מהן את ה"חופש".
מניחה שגם הישיבה על המזרן היא ישיבה ולא ביס,גלגול,זחילה,עמידה וכיו"ב.
אני הייתי מושיבה בכיסאות,שמה על המגש ומתיישבת מולם.לא קמתי עד שהורדתי מהכסאות.
כשגדלו הנמכתי את גובה הכיסא כך שידעו גם לרדת ממנו לבד ואפילו להוציא את המגש בעצמם.
בגיל 3 רכשתי שולחן וכסאות,כמו אלו שיש בגנים, שמשמשים אותם עד היום.
בתאבון

ayala99

New member
עדיין שואלת

על המזרן הן לפעמים נעמדות\נשענות עלי, לפעמים משחקות לרגע. מעבר לכיסא לא יגרע מהעצמאות? כי מפעם לפעם הן יותר יושבות יפה איתי, ומרצונן, אני לא מעירה להן.
ד"א בכיסא גבוה לא חייבים לקשור?
למה לא לשים להן שולחן קטן ולשבת איתן? מבחינת הניקיון הבנתי שממילא מעיפים אוכל לרצפה. ואח"כ בגן יאכלו גם על שולחן.

רi תם

New member
עונה

זה בסדר מבחינתך שהן קמות,משחקות במהלך האוכל?אם כן...תמשיכי.
אם רוצה להקנות הרגלי אכילה אז אפשר בכיסא,ליד שולחן כשהמטרה היא אכילה ולא משחק.
חייבים?מי מחייב?זה בטוח כשחוגרים.
אני לא חגרתי לא בעגלה ולא בכיסאות אוכל.ברכב-חוגרת.
שולחן מצריך ישיבה בכיסא.הן מסוגלות,לדעתך?
הניקיון הוא פרט שולי בהחלט.
ילדים אוכלים-מלכלכים! על אחת כמה וכמה כשהם צעירים ומתנסים בסוגי מזונות שונים.
הם נוגעים,יורקים,זורקים,מורחים.
עכשיו את תחליטי מה טוב עבורן.
אם נוח לכן מזרן אז מזרן,אם הן מסוגלות לשבת ליד שולחן אז שולחן וכיסא או שאולי צריכות משהו יותר "חובק" כמו כיסא אוכל.

מצטרפת למה שכתבה לך רו תם
העניין פה הוא פחות ה"חופש" ויותר עניין של הקניית הרגלי אכילה וישיבה ליד שולחן בזמן האוכל.
בגן למשל, יושבים ואוכלים ליד שולחנות נמוכים ולא על כסאות גבוהים, אבל לא מאפשרים "טיולים" בזמן האוכל אלא מקפידים שכולם ישבו ויכבדו את חבריהם האוכלים כל זמן שהם עדיין אוכלים.
מעבר לזה, בעיני, היתרון שבכיסאות הגבוהים הוא שהם מאפשרים להן לשבת בגובה שלנו, ליד שולחן האוכל שלנו ולהיות חלק מהארוחה שמיועדת לכל בני המשפחה, ולא בארוחה פרטית שהיא רק עבורן. הישיבה עם כל בני המשפחה מאפשרת לחשוף אותן למאכלים שונים שאוכלים בבית, ולתרבות של ארוחות משפחתיות.
מעבר לזה, אני לא חושבת שארוחה של חצי שעה פוגעת להן בחופש - הן חופשיות לעשות מה שהן רוצות במשך כל שאר הזמן... וברור שיש שלבים במשך היום שהם תחומים (גם במשך הזמן שלהם וגם בתחום הפיזי שלהם) - אכילה, מקלחת, שינה...

ayala99

New member
לגבי החופש

זה שונה בעיני כשהן יושבות לידי לאכול מרצונן, זה לא בוגר יותר? דורש מהן יותר הבנה של הסיטואציה? הן מטיילות פחות ופחות, יותר קשובות לארוחה, ועכשיו אני אקח להן את זה. לא כדאי לזרום עם הקצב שלהן? בינתיים המשפחה זו אני, אני יכולה לשבת איתן בכל גובה. (כרגע אני מאכילה אז לא יכולה ממש לאכול יחד איתן, רק כששותות תמל)

בסופו של דבר
העניין הוא הנוחות שלך.
תעשי מה שנוח לך ומה שמרגיש לך נכון וזורם יותר איתן כרגע, ואם אח"כ יהיה צורך לשנות - אז תשני.
הילדים שלנו משתנים כ"כ הרבה וכ"כ מהר בגילאים האלה, שממילא מה שנכון להם היום לא בהכרח יהיה נכון עבורם בעוד שבוע. לכן לא נראה לי קריטי להחליט כך או אחרת.
אם נוח לך ומתאים לך שהארוחות מתנהלות בצורה מסויימת כרגע - לכי על זה ! אם זה מה שיותר זורם ופחות מוביל למאבקי כוחות - נהדר. כשזה לא יהיה ככה - תשני את זה. אין "נכון או לא נכון" אוניברסלי. יש "נכון או לא נכון" למשפחה שלכן. ואת יודעת יותר מכולם מה הכי נכון לכן.

למעלה