הריונית טריה ומבולבלת

invisiblegirl

New member
הריונית טריה ומבולבלת

הי לכן, שמחה שיש פורום ספציפי להריונות מרובי עוברים.
אני בהריון PGD משמע טיפולים על רקע גנטי, ללא ילדים קודמים.
היום שבוע 6+3 ראו דופק בשני שקי ההריון ב"ה.
  1. האם אוטומטית זה נחשב הריון בסיכון? אני צריכה לחפש רופא מעקב שמתמחה בזה? אני במכבי, זה במסגרת רופא של הקופה או שצריך לבקש להגיע למרפאת הריון בסיכון בבי"ח? אשמח להמלצות באיזור ראש העין או פתח תקווה / אלעד / כפ"ס / רמת השרון. מוכנה לנסוע בשביל רופא טוב.
  2. במה שונה מעקב הריון תאומים ממעקב הריון רגיל? הולכים לעיתים יותר תכופות לרופא המעקב? יש עוד בדיקות א"ס גם בין הבדיקות של שקיפות / סקירות / שפיר?
  3. האם יש יותר בדיקות לעשות בהריון תאומים או הנחיות שונות לבדיקות (לדוגמה קראתי פה בפורום שחלבון עוברי לפעמים יכול להיות מיותר בתאומים)
  4. אני בעז"ה אעשה מי שפיר, אשמח לדעת אם יש מדקרים מומלצים במיוחד עבור הריונות תאומים. ברגיל שמעתי המלצות על בועז וייס, ליפיץ ומייזנר.
תודה!

מנסה לענות

1. זה נחשב הריון בסיכון גם בגלל הטיפולים וגם בגלל התאומים. תלכי קודם לרופא בקופה ותבקשי הפניה להריון בסיכון. בכללית עושים את המעקב בקופה ובבית חולים
2. זה שונה כי יש הרבה יותר בדיקות אולטרא סאונד במשך כל ההריון. אצלי למשל היו כל שבועיים.
3. אין יותר בדיקות רגילות אבל חלבון עוברי וכאלה לא עושים לרוב בתאומים כי יוצא תוצאה של שתיים.
4. זה כבר אני לא יודעת.. :)

invisiblegirl

New member
שאלה נוספת.... יש בעיה עם סקס?

מפחדת שהחדירה תגרום איזשהו דימום או הפלה... או הזרע שמשייט לו שם בין השקים יפריע...

רi תם

New member

הריון תאומים,וודאי הריון ראשון אחרי טיפולים כאלו או אחרים,הוא הריון בסיכון.
הוא הריון "אחר" ולו רק במדד הראשוני-את נושאת שניים ולא אחד.
כבד יותר,מצריך מעקב,הבדיקות יכולות להיות מעט שונות בהתחשב בעובדה שההריון הוא של שני עוברים.
עצה אישית,בחרי לך רופא שאת סומכת עליו,שילווה אותך בכל שלבי ההריון,שיפנה אותך למעקבים,לבדיקות הנדרשות וחלקם,מניחה שתוכלי לבצע אצלו.
זה הריון "יקר" ועם זאת זה הריון ולא מחלה וחשוב להנות ממנו
.
סקס הוא לגיטימי ואין סיבה להימנע ממנו.
36 שבועות "תצומו"?

אפשר יותר נינוח,רגוע,לא פראי ובאקסטרים
.
בנוגע למדקרים-כל השמות שציינת,כולם מוכרים.
כשתתקרבי למועד בו תדרשי למי שפיר תוכלי שוב להתייעץ פה ולהחליט למי לפנות.
הריון קל,עגול ונעים!!!

בשעה טובה!! :)))

ראיתי שכבר השיבו לך על רוב השאלות אז אענה רק על האחרונה.
אני עשיתי דיקור מי שפיר אצל ליפיץ לפני שלושה שבועות, חששתי מאוד לפני הבדיקה אבל היא עברה בקלות ובשלום תודה לאל!
מסקר שעשיתי הבנתי שליפיץ הוא בין הטובים והמובילים בתחום, מאוד מנוסה גם בתאומים ואת יכולה ללכת אליו בלי חשש.
אני החלטתי ללכת על דיקור למרות שמבחינת הגיל אני לא צריכה ובדיקות שעשיתי יצאו תקינות כדי להבטיח לעצמי שקט נפשי למהלך ההריון.
אשמח לענות על כל שאלה נוספת אם תרצי כמובן.
המון בהצלחה שיעבור בכיף ובקלות!!

invisiblegirl

New member
תודה! יש מצב שאלך בציבורי בסוף...

כי במקרה שלי לעשות פרטי זה אומר לשלם למדקר (ליפיץ או אחר) + לשלם על צ'יפ גנטי (כמעט 3000 ש"ח לעובר לאסותא) + לשלם לבילינסון שיבדקו את הגן בגינו עשינו את תהליך PGD מלכתחילה, כי אסותא לא עושים זאת (1700 ש"ח לעובר)... בלי להתאמץ הגענו למעל 11,000 ש"ח וזה נראה לי סכום מטורף בשביל בדיקה אחת.
אני מנסה להוציא התחייבות לייעוץ גנטי כדי לא ללכת לזה "בליינד" אלא להבין אם באמת יש לי צורך במי שפיר ומה הפלוסים והמינוסים...

מישהי פה עברה דיקור בשע"צ ?

אני ממש מבינה אותך..

אני גם התלבטתי רבות לפני הבדיקה גם בגלל העלות הגבוהה וגם בגלל הסיכון בבדיקה פולשנית מסוג זה.

שווה וכדאי לבדוק אם תוכלי לקבל את הבדיקה במימון בשל הנסיבות..
תעדכני ושיהיה המון בהצלחה ורק בשורות טובות ושנה טובה :)

היי, איזה כיף!
1. כשאני הייתי בהריון במכבי לא התייחסו אליו אוטומטית כהריון בסיכון. להבנתי היום יש נטייה כן להתייחס מיידית להריונות תאומים כהריונות בסיכון.
מצד שני, בגלל שמדובר בהריון שהוא תוצאה של טיפולים יכול להיות שהוא באמת עונה על ההגדרה של הריון בסיכון.
2. הבדיקות לא שונות, אבל התדירות גבוהה יותר.
3. בהריון תאומים לא עושים יותר בדיקות, אבל חשוב לשים לב כשאת קובעת תורים לבדיקות להגיד שמדובר בהריון תאומים כי המשמעות היא שצריכים לקבוע לך תורים כפולים - כל עובר מקבל תור משל עצמו. בבדיקות פרטיות העלות היא כמובן כפולה...
4. אני ממליצה על ליפיץ . מאד מקצועי. גם אני עשיתי אצלו ועבר בשלום

&nbsp
תהני מההריון, אנחנו פה בפורום נענה בשמחה לכל שאלה

ושיהיה בשעה טובה

invisiblegirl

New member
תודה רבה

מתי את היית בהריון במכבי?
רשמתי למעלה לגבי המי שפיר, כנראה אעשה בציבורי..

למעלה