התייעצות של הריונית טריה :)

יובל123455

New member
התייעצות של הריונית טריה :)

היי בנות, איזה כיף לגלות את הפורום הזה!
אני בת 27, הצלחתי להיכנס להריון עם תאומים לאחר מספר סבבי איקקלומין. אני מתחילה היום שבוע 8 (כבר ראינו דופק כפול בשבוע שעבר) ויש נושא אחד שמאוד מטריד אותי.
אשמח לשמוע את דעתכן ואת המלצותיכן: איך אני יכולה להחליט איזה בדיקות לעשות מבין NIPT, מי שפיר, צ'יפ גנטי, סיסי שליה.. אני מרגישה שאני הולכת לאיבוד ולא יודעת מה הדבר הנכון לעשות (אם יש דבר כזה בכלל).
אודה לכל עצה/המלצה/סיפור אישי/חוות דעת!

ננסית12

New member
בשעה טובה!

הבדיקות שאני עשיתי אלו
שקיפות עורפית
סקירה ראשונה
אקו לב עוברי
סקירה שניה

בהצלחה בכל!

רi תם

New member
תהני מההריון

מי צריך כל כך הרבה בדיקות?
את צעירונת,ראית דופק וקדימה זה הזמן להנות מההריון
.
נכון,הריון תאומים....אז???
אז הוא קצת אחר,כבד וכיו"ב אבל הוא הריון ולא מחלה.
מניחה שיש רופא שמלווה אותך ואת סומכת עליו.הוא כבר ינחה אותך וימליץ מה לעשות ומתי.
אני עשיתי בדיוק את אותן הבדיקות שננסית ציינה,בגיל 41 ועם סכרת.
אם הכל תקין ,לדעתי האישית,אין צורך "להשתגע" .
איזה כיף לך

הריון נפלא,עגול ומשעמם

fialka3

New member
גם אני עשיתי רק בדיקות לא פולשניות

בגיל 34. אם רוצים לדעת בוודאות, אפשר לעשות מי שפיר, אבל לא תמיד תשובה היא חד משמעית ואפשר אחר כך להיכנס לסרטים שיש פה בדיון בעמוד הזה קצת למטה. אני בדעיה, שאם אין אינדיקציה ברורה - גיל מאד מתקדם (ובשבילי זה לא 35 אלא משהו קרוב ל40) או משהו לא תקין בבדיקות לא פולשניות, אין צורך לעשות מי שפיר.

אוי fialka3 אם היינו מדברות לפני

אז אני זו ''אכולת הסרטים''...חחחח
פשוט מתוך מחשבה שעם תאומים לא ניתן לעשות את הבדיקת דם של השקיפות ואת החלבון עוברי ולכן רציתי משהו יותר מעמיק חוץ מהסקירות. הלכנו בסוף גם על ציפ גנטי (הדיקור מי שפיר הפשוט הסתבר כתקין) ועכשיו, כן אנחנו במרתון של בדיקות גנטיות והוצאות כספיות גנוהות, אך מאמינה שבדברים קשים פתולוגיים יותר הציפ כן עוזר ומגלה דברים שהסקירות לא ומונע הריונות עם תוצאה לא נעימה בסוף (כמובן כל אחד לפי אמונתו). רק הקאטש' כאן הוא שאם את נופלת על תחום אפור, את נכנסת לסרטים. כמונו במקרה הזה. ממשיכים לבדוק ומקווים לטוב.
בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה בהריון החדש. אכן הריון תאומים הוא מתאגר וכייפי כאחד.
��

fialka3

New member
תראי, אני מבינה את הדאגה שלך

אבל אני אישית הייתי עוצרת במקום שאת עומדת כרגע ולא הייתי ממשיכה עם מרטון של בדיקות. מקסימום, הייתי עושה סקירה שלישית. לדעתי, אתם לא תקבלו תשובה חד משמעית האם המוטציה ספציפית הזאת כשורה לאוטוזם או לא, לא משנה, איזה בדיקות תעשו, זה יהיה רק סבירות. אני חושבת שסבירות במקרה שלכם היא לא גבוה בכלל ובשבילי ממש לא מספיקה כדי להפסיק הריון ובטח לא בשלב מתקדם. אי אפשר לקבל ביטוח לכל דבר, ילד בריא גם יכול לחלות במחלה קשה. לדעתי, אי אפשר להפסיק הריון מתקדם רק כי יכול להיות ש...זה קו אדום בשבילי. בטח, זאת אני ותחליטו אתם, אבל יכול להיות שבמקרה כזה וועדה להפסקת הריון של עובר בר חיות גם תחשוב כמוני.
לגבי הריון חדש - אם אמרת את זה לי, אז בשבילי זה כנראה לא אקטואלי כי אני יחידנית ויש לי כרגע מספיק ילדים בשבילי.

מזל טוב!

אני עשיתי את הבדיקה של NIPT של חברת גנומיטי בגלל שלא הרגשתי בנוח שרק שקיפות עורפית תיתן הערכה לגבי תסמונת דאון וכאלה.
חוץ מזה עשיתי את הבדיקות הרגילות שקיפות, סקירה ראשונה ושניה ואקו לב עובר (זה בחינם לתאומים)
את הסקירות עשיתי אצל רופא פרטי וקיבלתי החזרים מהמושלם

כן

בסקירה ראשונה זה היה רופא בהסדר של הכללית וזה עלה 117 שקל בסקירה השניה קיבלתי החזר של 75 אחוז (את שתי הסקירות עשיתי אצל אותו רופא דר מיקי לוריאן והייתי סופר מרוצה)
גם על הבדיקת NIPT קיבלתי 75 אחוז החזר
את השקיפות עשיתי בבית חולים מאיר אצל דר אלינה ברגר, היא היתה מעולה (זה היה ברגיל דרך הקופת חולים)

liri251

New member
אני עשיתי מי שפיר וציפ גנטי

בת 31. הכול היה תקין. עשיתי בגלל שידעתי שזאת הבדיקה היחידה שנותנת תוצאות ודאיות לחלק מהדברים. בנוסף יש ילד נוסף בריא בבית בן 2.8. לא הייתי מסוגלת לחשוב על ילד חולה.
קיבלנו ממצא בתחום האפור לשני התאומים. שני בנים. שני שקים שתי שליות. בגלל שזה היה לשניהם ושיש בן בריא בבית היה ברור שזה מאחד מאיתנו אז לא בדקנו מעבר. היינו בייעוץ גנטי שטען שזה מעלה ב1 אחוז סיכוי לבעיות נורולוגיות
בחרנו להתעלם. היום הם בני 4 חודשים וכרגע הכול תקין טפו טפו.

moriaf

New member
ברוכה הבאה ובהצלחה!!

אני עשיתי שקיפות, אקו לב עוברי ואת הסקירות.
בהמלצת הרופאה עשיתי גם NIPT. אישית אני חוששת מהסיכון שבדיקות פולשניות ולכן אם אין המלצה ברורה לכך לא הייתי עושה סיסי שיליה או דיקור מי שפיר.
גם התבלבלתי מהאופציות והחברות בבדיקות NIPT. פשוט כתבתי לי מה עושה כל חברה ומה העלות, ולפי זה הכרעתי.
סיכום מחקר השוק שאני עשיתי: כולן בודקות בתאומים דאון, 18 ו13. פנורמה ופרוג'נטיקס בעלות של 2950
לא ממליצה לבחור בPregnicare כי הם גם בודקים דאון, 18 ו13 והעלות שלהם יקרה יותר, 3700 ש"ח.
פרונטו דיאגנוסטיקה מציעים בדיקה של עוד חסרים כרומוזומלים ועוד טריזומיות והעלות שלהם היא 3960 ש"ח. אני בחרתי בהם, לא יודעת האם התוספת באמת מצדיקה את פער המחיר. אגב, הם הגיעו אלי לקחת את הדגימה.
בהצלחה ובנחת!!

למעלה