קיצור צוואר שבוע 23

קיצור צוואר שבוע 23

היי, אני בהריון מונו בי.
הייתי היום בסקירה מאוחרת הכל מצוין עם העובריות אבל צוואר הרחם שלי התקצר ל17 אחרי שבדיוק לפני שבוע הוא היה 30.
אני אלך מחר בבוקר למיון אבל אם יש לכן סיפורים מעודדים אני ממש אשמח\
:(

fialka3

New member
עד שאת מגיעה למיון

תשכבי עם הרגליים מורמות - תנוחת שמירת הריון, תקומי רק לשירותים ועל תרימי כלום. תשתי הרבה מאד מיים. מחזיקה לך אצבעות שיהיה בסדר.

Maive1

New member
אכן לנוח הרבה

וכמו שכתבה לך fialka, לא להרים שום דבר כבד (אני גם כביסה לא תולה בחוץ כדי לא להתכופף לחבלי כביסה, אלא קניתי מתקן כזה קטן לתוך הבית...) אפילו את החתול האהוב שלי, שהוא הילד שלי השמנמן
כבר המליצו לי לא להרים
.
(כמובן שאני מלטפת אותו בלי סוף ומכווצ'צ'ת אותו שהוא בא אליי ...
.) כמובן שמי שיש לה עוד ילדים קטנים אין לה את האפשרות הזו, אבל לעשות מה שאפשר.

אני תחילת שבוע 24, ואצלי אמנם לא הייתה התקצרות כמו אצלך, אבל כן היו התקצרויות ו"התארכויות": שבוע 16 היה 39 ממ", שבועיים אח"כ- 32 מ"מ, שבועיים אח"כ- 37 ממ", עלה ל42 מ"מ, ושבוע שעבד ירד ל31 מ"מ... כל מדידה אומרים לי משהו אחר. אבל אני רואה שכשאני נחה וממש לא עושה כלום (שזה די מטריף את השכל!!! אני רגילה להיות בן אדם סופר פעיל)- המדידה יותר טובה.

תלכי למיון כמובן, תרימי רגליים, ותשתי המון וכמובן לנוח!!! תראי מה יגידו לך במיון, הבנתי שבמקרים מסויימים עושים תפר צווארי שעוזר. מחזיקה לך אצבעות!.

הרבה דברים קרו מאז

ממש תודה על ההתעניינות זה מרגש ממש :)\
אז ביום שישי הלכתי למיון ושם ראו באמת קיצור צוואר וצירים אז אושפזתי לפרסולט וקורס צלסטון למרות השבוע המוקדם (אז זה היה 23+4) אחרי יומיים הצוואר קצת התארך חזרה אז שחררו אותי הביתה עם נרות פרוגסטרון ושמירה מלאה מעכשיו ועד הלידה. הרופא אמר לי לחשוב על זה כמו שפעת קשה שכל מה שאת צריכה זה לנוח ומותר מידי פעם לקום להכין קפה או כאלה אבל לא יותר מזה.
אז עכשיו אני מנסה להתרגל למצב החדש שבו אני פשוט שוכבת במיטה וצריכה להעביר את הזמן למשך שלושה חודשים

Maive1

New member
כמובן, הלוואי שרק ילך ויתארך

שמחה שהצליחו קצת "להאריך" לך את הצוואר, הלוואי וזה רק ישתפר. מאוד מבינה את התסכול שבלשכב 3 חודשים, אני די בשמירה משבוע 8 בערך, אמנם לא בשכיבה מלאה, אבל בלי יכולת לעבוד ובלי אפשרות לעשות יותר מדי בבית (בן זוגי דאגן מאוד...), וחוץ מללכת לרופאים ופעם ב איזה סיבוב קניות או בית קפה עם חברה, והרבה קריאה- אני לא עושה הרבה. זה מאוד מציק כי הייתי בחורה שעשתה תואר שני ועבדה בשתי עבודות במקביל לספורט ועוד דברים והכל מאוד חסר לי. (לפחות סיימתי את התואר בנחת בציונים טובים
).

תנסי אולי לקרוא, בין אם באינטרנט ובין אם ספרים או כל מה שמעניין אותך, אני מבלה הרבה זמן בקריאה וזה מאוד עוזר לי. חשוב גם שלא ייגרמו בצקות מחוסר תנועה מוחלט, כדאי להתייעץ עם הרופא, אני יודעת שיש כמה תרגילים שאפשר לעשות להזרמת הדם בשכיבה. רק בריאות!!

באיזה שבוע את כבר?

אני קוראת הרבה מחקרים בנושא והרפואה מאוד חלוקה לגבי העניין של השכיבה במיטה לא יודעים אם זה באמת עוזר...
גם בן זוגי מאוד דואג ולא נותן לי לעשות שום דבר אני חושבת שזה הדרך שלו להרגיש שהוא גם יכול קצת לקחת אחריות בכל העניין הזה
אני אקרא הרבה ספרים אני מניחה בזמן הזה וגם אשתדל להישאר מעודכנת בתחום שלי
שיעבור מהר ושלא יחשבו על לצאת לפני שבוע36
מה יש לך בנים/בנות?

Maive1

New member
תחילת 25

מקווה להחזיק כמה שיותר. זה היריון ראשון שלי ואין לי מושג אפילו איך מרגיש ציר (האחיות אומרות לי: לשים לב אם יש תחושה של צירים
..). לפעמים יש לי דקירות כאלה בבטן אבל לרוב זה עובר. השבוע הייתי במעקב אצל הרופאה היא אמרה שהכל נראה תקין . יש לנו בן ובת, זה היריון ראשון , שהגיע אחרי טיפולים, כך שהגענו אחרי תלאות וחששות גדולים.

זה נכון, ברפואה בכלל ובתחום הגניקולוגיה בפרט, רב הנסתר על הגלוי והרבה דברים לא ידועים במאה אחוז או נתונים במחלוקת בין הרופאים. בוודאי ששאין "בטוח" (על זה נאמר: מה שבטוח בחיים זה המוות ומס הכנסה
, זה נשמע יותר טוב באנגלית). אבל קראתי על וגם פגשתי באופן אישי (בנות במרפאה להיריון בסיכון וכמה חברות ) שבהם שכיבה מוחלטת עזרה. אני מניחה שיעברו עוד הרבה שנים עד שיהיה קונצנזוס בנידון.

אני יכולה לספר לך שבתחום הפוריות יש הרבה דברים שלא "הוכחו" במאה אחוז ועדיין משתמשים בהם, בחזקת "לא יזיק"- למשל יש בדיקה שנקראת פיפל, שתועדו מקרים שבהם היא עוזרת להשרשה. תועדו מקרים שלא. ועדיין, נעזרים בזה במקרים רבים, כדי לדעת ש"ניסו הכל". או עכשיו נכנס דבר חדש בפוריות, לתת הורמון גדילה במינון נמוך לכל מיני בעיות פוריות. עדיין לא ברורה היעילות, אבל בגלל שלחלק מהמקרים זה עוזר- מנסים. לצערנו זה תחום שרק ניסיונות קליניים מרובים יכולים ליצור דאטה בייס מספיק רחב על מנת להסיק מסקנות...

כנראה שככה גם נושא השכיבה...ואפילו אם זה רק מעלה את הסיכוי להחזיק עוד קצת זמן, זה שווה את זה לדעתי. למרות שזה מאוד קשה לשכב כל הזמן!
.

מקווה בשביל שתינו שיישארו שם כמה שיותר...

רi תם

New member
מאוד קשה אבל...

ממליצה לך יותר ממאוד להקפיד על מנוחה 100%.
קשה להיות בשמירה אבל קשה כפליים ללדת לפני הזמן ו"לגור" בפגייה.
מאחלת לך לידה טובה וקלה,בזמנך

למעלה