בשעה טובה

לירז 210

New member
בשעה טובה

בשעה טובה נולדו לנו תאומות לא זהות בשבוע שעבר. אני אחרי קיסרי ומתאוששת לאט לאט..
אתמול שמתי לב שיש לי גוש קטנטן בשד ואני מודאגת מעט.. למישהי זה קרה? אני משתדלת להניק ולשאוב וגם בלילה מטרנה... האם ללכת כבר להבדק או לחכות מעט... אני עדיין כאובה...
תודה ובשמחות אצל כולן...

fialka3

New member
מזל טוב!

תגדלו אותן בנחת. באיזה שבוע ילדת? מה משקל שלהן?
לגבי גוש בשד - זה משהו שלא היה לפני הלידה, נכון? אם אין לך חום ואין אודם מקומי זה לא דחוף, אבל בטח כדאי ללכת להיבדק.
ותקחי נגד כאבים, ממש אין צורך לסבול.

Maive1

New member
מזל טוב!!

היי ובשעה טובה!
באיזה שבוע זה היה בסוף? האם הקיסרי היה מתוכנן מראש או החליטו לפי המצב?
מאחלת לך המון בריאות והתאוששות מהירה!

לגבי הגוש- תמיד שווה לברר עם רופא שתרגישי קצת יותר טוב, יכולה לספר לך על עצמי, שלפני ההיריון הלכתי פעמיים לכירורג שד ועשיתי אולטראסאונד לשד וראו כמה ציסטות ומאוד נבהלתי, אבל הכירורג שד אמר שזה כלום וזה בסדר גמור ועובר מעצמו. אם את עדיין בבית חולים שווה לשאול שם את הרופא. אולי יוכלו לתת לך הפניה לא.ס שד ושתתאוששי קצת תוכלי ללכת...

נ.ב
באיזה בי"ח ילדת והאם היית מרוצה?

בשעה טובה ומזל טוב - רק לענין המטרנה

דווקא בלילה חשוב מאד להניק/לשאוב מאחר וייצור החלב הוא רב יותר
אם את לא מניקה בלילה את פוגעת במנגנון זה וכמות החלב תרד במשך הזמן
הכל נאמר כמובן בהנחה שאת מעוניינת להמשיך להניק
&nbsp
מצטטת מכתבה שמצאתי + לינק
"הנקה בלילה – פרולקטין, ההורמון שאחראי על ייצור החלב, נמצא בשיאו בשעות הלילה ולפנות בוקר. הנקת הלילה חשובה לשמירה על כמויות חלב לאורך זמן. מפתה מאוד להציע בקבוק בשעות האלה אבל חשוב להבין שזה עשוי לפגוע בכמויות החלב, במיוחד בחודשים הראשונים"
&nbsp
http://www.israelibaby.co.il/increase-breast-milk-production
&nbsp

liri251

New member
נכון מאוד

אני נותנת 3 בקבוקי תמל ביום ועוד 4 שאובים או ציצי לפי האפשרות. בארוחה של לפני הלילה בעלי נותן מטרנה והם מושכים בדכ עד 1,2 בלילה. אז אני קמה. אם הספקתי לשאוב לפני מקבלים שאוב אחרת מטרנה ומיד שואבת אחרי. יוצא לי כמויות לשתי ארוחות אם הם לא יונקים כי בדכ בארוחה של הבוקר הם שבעים ובקושי אוכלים.
בקיצור חשוב מאוד לשאוב בלילה. מאז שהתחלתי עלתה כמות החלב באופן משמעותי

מזל טוב

לגבי הגוש - הייתי מתייעצת עם רופא, ולו רק כדי להיות רגועה ...
&nbsp
לגבי ההתאוששות - קחי את הזמן. החודשים הראשונים הם לא פשוטים - העייפות והמתח הנפשי הם קשים ומשפיעים על ההתאוששות. מבטיחה לך שהקושי הולך ומשתפר, ובעיקר חשוב שאת תאפשרי לעצמך את המנוחה ואת הרגיעה מתי שזה מתאפשר. עזרה היא מילת הקסם. אל תתביישי לבקש עזרה מכל מי שיכול לעזור כי את פה לריצת מרתון, לא לריצת מאה מטרים ואת צריכה לשמור את הכוחות שלך להמשך...
&nbsp
המון מזל טוב, מאחלת לך שתגדלו אותן בנחת ובאהבה

למעלה