פינה להורים שרוצים לישון

fialka3

New member
פינה להורים שרוצים לישון

שאלות בנושא שינת תינוקות וילדים

fialka3

New member
ואז הגיעו ימים קצת יותר קשים

בערך מגיל חודש וחצי עד גיל חמישה חודשים הבנות שלי ישנו בלילה עם התעוררות אחת לאוכל. בטח, פה ושם היו לילות קצת יותר קשים, אבל לא הרבה. בגדול, ציפיתי לתקופה הרבה הרבה יותר קשה כשגיליתי שאני בהריון תאומים. למזלי, פרט לשבועיים ראשונים אחרי קיסרי שהיה סיוט, שאר התקופה הייתה יחסית קלה (אם אפשר להגיד קל על לטפל כמעט לבד בשתי תינוקות). ואז הגיעו ימים יותר קשים. לקראת גיל חמישה חודשים התחילו התעררויות נוספות של אחת מהבנות, יותר מוקדמות מהתעוררות רגילה שלה לאכול. הייתי נותנת לה מוצץ והיא הייתה נרדמת שוב לאיזה שעה ואחר כך שוב מתעוררת. חשבתי שאולי היא רעבה, אז נתתי לה מנת אוכל יותר גדלה לקראת שנת לילה וזה עבד. עד שהיא למדה להתהפך מגב לבטן. אף אחד מהבנות שלי אף פעם לא אהבו במיוחד לשקב על הבטן. ועכשיו מה שקורה, היא מתהפכת ואז מתחילות קיטורים. אני מחכה קצת זמן שבכל זאת תשכב קצת על הבטן, אז הופכת אותה. בעוד כמה שניות היא שוב על הבטן וממשיך אותו סיפור. גם בזמן שינה היא עושה אותו דבר וגם מעירה את אחותה, שגם פורצת בבכי הסטרי. למזלי, זה בדרך כלל קורה במהלך שנת יום, אז אתמול הן כל כך התעייפו שהקדמתי להן מקלחת לשש בערב ואז הן נרדמו והעירו אותי רק בשש בבוקר. יש מה לעשות עם דבר כזה או שזה שלב של התפתחות וככה יהיה עכשיו?

ההערכה שלך היא נכונה
אכן מדובר בשלב התפתחותי.
היתרון הוא שאת יודעת שיש לזה סוף (עד השלב הבא...) ואת מבינה שאין צורך להתרגש מזה או לשנות סדרי עולם.
בקפיצות התפתחותיות חשוב להמשיך לשמור על ההרגלים הקבועים ולא להתחיל לשנות הרגלים בזמן ההרדמה, או בזמן ההתעוררויות.
קחי בחשבון שמדובר על שבועיים עד חודש קצת יותר קשים, אבל זה יגמר...

&nbsp

fialka3

New member
תודה ועוד שאלה

ואם היא תתהפך ולא תתחיל לבכות אלא תמשיך לישון על הבטן? אני יודעת שזה לא מומלץ לתינוקות. זה נכון גם לגבי גיל כזה?

אכן בעייתי...
זה נכון ששינה על הבטן היא לא מומלצת.
מצד שני, אין לך אפשרות לעמוד לצידה 24 שעות ביממה, ובוודאי שלא במהלך הלילה כדי לוודא שהיא לא מתהפכת לבטן ולהחזיר אותה לישון על הגב....
אם היא מתעוררת ובוכה - תחזירי אותה לישון על הגב. כשאת משכיבה אותה לישון - תשכיבי אותה על הגב, לפני שאת הולכת לישון - תוודאי שהיא על הגב, וכך גם כשאת מתעוררת במהלך הלילה. בשאר הזמן צריך פשוט לקבל את העובדה שאין לך שליטה על העניין הזה...
יש עזרים שונים שיכולים לסייע באיתור מצוקות בשינה. השאלה אם את בעניין של בייביסנס ודומיהם או שלא. זו העדפה אישית...
&nbsp

fialka3

New member
אם אני לא השתמשתי במכשירים כאלה מיד אחרי לידה

אז גם עכשיו לא נראה לי שזה הזמן.
האמת שלי אישית נראה יותר מסוכן כשאני מוצאת אחת מהבנות משנה ציר ככה שיש לה שמיכה על הראש. נראה לי שכדאי להוריד שמיכה בכלל.

אני מסכימה איתך שזה יותר מסוכן
אם יש לך אפשרות לחמם קצת יותר (להלביש עבה יותר) ולוותר על השמיכה זה עדיף.
&nbsp
(מודה שאני לא הצלחתי לעשות את זה כי אני לא יכולה לישון בלי שמיכה ולכן נראה לי מוזר להשכיב את הילדים לישון בלי שמיכה... אבל מבחינה בטיחותית אין ספק שזה עדיף לוותר על השמיכה)

fialka3

New member
בכל מקרה נראה לי שעוד מעט נעבור כבר לשמיחה ממש דקה של קייץ

וזה פחות מסוכן. בקיצור, נכון לכרגע נראה לי שכל שילדים גודלים יש פחות שקט נפשי...

ואצלי עוד ממש תינוקות...אני כבר עכשיו מפחדת מתקופה שיתחילו ללכת ולרוץ לשני צדדים שונים. פגשתי ברחוב לא מזמן איזה אישה עם תאומים בנים ששניהם נתנו לה יד והלכו לצידה ותהיתי האם אני אגיע לכיף כזו. מצד אחר, כשהייתי בתחילת הריון באתי לבקר איזה חברה שלי במחלקת יולדות והייתה לידה אישה עם תאומים שישנו שניהם ביחד. חשבתי שלי אף פעם זה לא יקרה, אבל חיים אמיתיים היו קצת יותר קלים מאשר חשבתי. אבל זה כבר נושא לשירשור אחר...

זה דווקא יכול להיות נושא נחמד לשירשור

"איזה חלק בהורות לתאומים חשבת שיהיה יותר קשה וגילית שהוא לא..?"
&nbsp
ולעניין השמיכה - אני לא מכירה את המחירים, יודעת שהן לא זולות - יש שמיכות שעשויות מבד במבוק (כמו של החיתולי במבוק) - זה אמור להיות בד נושם, כך שגם אם במקרה מכסה את הראש זה מפחית את רמת הסכנה...

fialka3

New member
תודה שהזכרת לי

הביאו לי שתיים כאלה במתנה כשילדתי ועכשיו הוצאתי אותן וזה בדיוק מה שצריך.
לגבי השירשור כזה - זה באמת מעניין, אבל לי אין הרבה מה להגיד בנושא כרגע. אבל האמת היא שהייתי שמחה לשמוע אם היית מספרת מניסיון שלך.

liri251

New member
הצחקת אותי!!

לי יש גם אחד בן שנתיים וחצי וכולם בנים. יש לי סיוטים רק מהמחשבה ללכת עם שלושתם....אין לי מושג מה עושים. הגדול שלי לבד בורח והוא כבר כבד אי אפשר להרים אותו אז עוד שניים

fialka3

New member
זה מפחיד, אבל

מנסיון שלי עם ילדה של חברים שלי, שבגיל שנתיים וחצי גם הייתה רצה לכל הכיוונים, אבל כשהיא הייתה בת שלוש וחצי, הצטרכתי להישאר איתה ועם הבנות שלי ביחד כשהן היו בנות חודש בערך מנסיבות עצובות שהיו להורים שלה, וממנה היה אפשר אפילו לבקש לעשות מטלות פשוטות, להעסיק את עצמה לאיזה זמן ובטח ללכת לידי. אז יש אור בקצה המנהרה.

למעלה