איך נותנים ברזל לתינוקות?

fialka3

New member
איך נותנים ברזל לתינוקות?

כשהייתי צריכה לתת לבנות שלי ויטמין D פשוט שמתי טיפה אחת על הפתמה של בקבוק וזהו ועכשיו, כשאני יודעת כמה הן אוכלות בדרך כלל, אני פשוט מוסיפה טיפה לתמ''ל.
עכשיו הגיע זמן להוסיף ברזל. הבנתי שאסור לטפטף ישירות לפה. ניסיתי לטפטף לכפית שקניתי להן לקראת התחלה של טעימות, אבל רוב הברזל נשאר על הפרצוף של תינוקת. אולי יש למישהו רעיון אחר איך אפשר לעשות זאת?
ועוד שאלה - האם ברזל עשה לתינוקת שלכם איזשהם בעיות במערכת העיכל?

ברזל
קודם כל ממליצה לתת לפני או בזמן אמבטיה כי הברזל הזה מלכלך ומכתים את הבגדים נורא!
אנחנו נתנו בכפית קטנה, אבל אם זה לא הולך אולי תנסי לתת עם מזרק או טפטפת קטנה?
אצלנו לא נרשמו בעיות במערכת העיכול בעקבות הברזל.

fialka3

New member
כן, לגבי זמן אמבטיה כבר ראיתי פה המלצה

וזה מה שאני עושה. לגבי מזרק - רעיון טוב. אני אנסה עוד קצת עם כפית, כי אני בכל זאת רוצה שיתרגלו לכפית, אבל אם לא ילך, אז אשתמש במזרק.

עכשיו נזכרתי
שבזמנו היה לי בקבוקון קטן לטובת תרופות (משהו כמו 10 מ״ל) אם את מוצאת כזה זה יכול גם להיות אופציה לא רעה ....

fialka3

New member
טיפטפת לשם מבקבוק מקורי של תרופה?

לא כל כך הבנתי מה הרעיון...

המטרה שלו היא לערבב חלק מהתמ״ל עם התרופה
הכמות קטנה וכך ברור שהילד מקבל את כל המנה (בניגוד לערבוב בתוך בקבוק מלא של תמ״ל שהילד לא תמיד מסיים ואז נותר מינון מסויים של התרופה בתוך התמ״ל שלא נשתה).
&nbsp

fialka3

New member
שלי מסיימות את המנה בדרך כלל

זאת אומרת שאפשר פשוט להוסיף ברזל לתמ''ל? לא תהיה איזה אינטרקציה שלילית בן ברזל למשהו שיש בתמ''ל?

למיטב ידיעתי אין בעיה
אבל תבדקי מה כתוב על האריזה של הברזל. אם יש בעיה למהול אותו אז זה בד"כ כתוב.

fialka3

New member
האמת שלא כתוב כלום

נגיד, על אריזה של ויטמין D כתוב שמותר להוסיף למים, חלב ומיץ. ועל ברזל כלום חוץ מזה, שאסור לטפטף ישירות לפה.

שווה להתייעץ עם הרופא
או אפילו עם מוקד תזונאיות של חברת התמ"ל - בד"כ יש להן מוקדים כאלה שנותנים ייעוץ...

fialka3

New member
דר גוגל
כבר אמר לי שאין איסור

אז נתתי פעם אחד. תוצאה לא מצאה חן בעיניי - הן פולטות קצת וצבע של תמיסה הזו חום ובגדים שלהן הפכו להיות עם כתמים חומים כי לא יכולתי לאכיל אותן ערומות, אז הרעיון נפסל לעתיד...

בגלל זה כדאי לתת ברזל באמבטיה...
אבל אולי דווקא בגלל זה הבקבוקון של התרופות הוא פתרון טוב - כי הוא משתמש בכמות קטנה של תמ"ל (את השאר את יכולה להשאיר בבקבוק), ואת יכולה לתת אותו כשהן ערומות לפני/אחרי אמבטיה...
אם כי, תכל'ס, אפשר לעשות את אותו ערבוב בכפית בלי לקנות בקבוקון במיוחד בשביל זה...

למעלה