באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה?

מרבכהן

New member
באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה?

באיזה גיל הכנסתם את הקטנטנים למסגרות ולאיזה? חצי שנה/9 חודשים/שנה? לגן/משפחתון/מטפלת ?

fialka3

New member
אני עוד לא הכנסתי

אבל מתכוונת להכניס בגיל חצי שנה לגן פרטי. זה בעוד חודש וחצי. למה גן פרטי ולא מעון או מטפלת? כי אני מאלה שקשה להן עם מטפלת, כי אני לא יודעת מה היא תעשה כל היום עם הבנות כשאני לא איתן. לגבי הגן אני יותר רגועה כי קיבלתי עליו המלצות חמות וגם יש שם מספר גננות. למה לא מעון? אני חושבת שבגיל חצי שנה הן מאוד קטנות למסגרת ציבורית גדולה. וגם אני צריכה לחזור לעבודה במאי ולא בספטמר.

אני הכנסתי רק בגיל שנתיים
לשמחתי הייתה לי את האפשרות הכלכלית לוותר על ההכנסה שלי ולהישאר איתם עד הגיל הזה.
בגיל הזה הכנסתי אותם לגן - היה חשוב לי שיהיה מקום מסודר עם צוות גדול שעובר הדרכות מסודרות של מד"א וכו'....
אני מאמינה שגם אם הייתי מכניסה אותם למסגרת בגיל צעיר יותר הייתי מעדיפה מסגרת כזו על פני מטפלת - למרות הנוחות שיש כביכול במטפלת - פשוט בגלל שקשה לי לסמוך על מישהי אחת שנמצאת איתם כל היום. בתור אחת שעשתה את זה ומבינה את הקושי בלהיות יום שלם עם שני קטנטנים - קשה לי לסמוך על ההתנהגות של מישהי שאני לא מכירה (גם אם קיבלתי עליה המלצות).
&nbsp
לגבי מועד חזרה לעבודה - קחי בחשבון שגם מבחינת מטפלות - ההיצע גדול יותר בספטמבר כשהילדים שהן מטפלות בהם עוברים למסגרת ציבורית ואז הן מחפשות משפחה חדשה. ומבחינת מסגרת של מעון/משפחתון - יש מקומות שמוכנים להכניס גם באמצע השנה...

liri251

New member
הגדול שלי נכנס בגיל 4 וחצי חודשים לגן

היה סיוט סיוטי. היה חולה חודשים בלי הפסקה. את הקטנים אני מתכוונת להשאיר עם מטפלת עד שנה וחצי.
אני נשארת איתם בבית עד גיל 7 חודשים.
ובספטמבר הבא בשאיפה יכנסו לגן

fialka3

New member
את חושבת שמחלות רבות זה קשור לגיל

ולא לשנה ראשונה בגן וזה לא יקרה אצל גדולים יותר?

liri251

New member
לא בטוח

אבל יהיו גדולים וחזקים יותר. גם הגדול שלי עדיין קטן והם ידביקו אחד את השני. הוא היה גם בתינוקייה ענקית. 25 ילדים. ממליצה אם להכניס רק למקום קטן . יש לי מישהו בעבודה שהכניס ילד בן שנה וחצי עכשיו והוא חולה בלי סוף
אבל באמת שזה סיוט שהם פיצים. לא רוצה להיזכר בתקופה ההיא..חודשים של מחלות...רק עכשיו זה נרגע והוא בן שנתיים וחצי. סוף סוף הרוויח קצת משקל

שנה ראשונה בגן היא קשה בכל גיל
אין ספק שהמערכת החיסונית כנראה עמידה יותר בגילאים מתקדמים יותר, אבל חלק מבנייה של מערכת חיסונית היא גם חשיפה למחלות...
מניסיוני - שהכנסתי את הילדים לגן לראשונה בגיל שנתיים - השנה הראשונה היא קשה. זו הפעם הראשונה שהם נחשפים לכזו כמות של חיידקים, ואין דרך להימנע מזה...

אבטליה

New member
הגדולה שלי (בת חמש) בגיל

4 חודשים, ואת התאומים בגיל חצי שנה. כולם למשפחתון (פרטי).

למעלה